Newsy muzyczne

Na Tak zapowiada nowy album

8 kwietnia ukaże się trzeci album w dyskografii lubelskiej grupy Na Tak. Możemy już posłuchać obszernych fragmentów tego wydawnictwa.

Płyta będzie zatytułowana "Ewolucja" i znajdzie się na niej aż 18 utworów, w tym znane już single "To czego nie ma", "Mózg" i "Model". Powstawała w domowym studiu w Bychawce na Lubelszczyźnie na przestrzeni dwóch lat od marca 2014 do lutego 2016 roku. Za realizację materiału odpowiadają Sebastian Napierała i Piotr Kala- muzycy zespołu Na Tak. Autorami tekstów są Piotr Kala i Dorota Krempa. Gościnnie w utworach 1, 2, 4, 5, 6, 8, 11, 14, 17 na perkusji zagrał Tomasz Deutryk, a autorem obrazów na okładce i wewnątrz płyty jest Robert Kala.

Warstwa tekstowa koncentruje się wokół człowieka i iluzji, na której oparł swoją kulturę, iluzji, że jest on najwyższą formą życia. Podejmuje temat lęku przed końcem, demonstruje tęsknotę za autentycznie wolnym światem. Wolnym od knowań polityków i garstki możnowładców. Pojawia się też kilka wątków o wyrazie bardziej intymnym będących nawiązaniem do liryki pierwszej płyty.

„Ewolucja” to album muzycznie różnorodny. „Wciąż używamy stylistyki jako narzędzia do wyrażania treści, które uważamy za szczególnie istotne”- mówią o swojej płycie artyści. Toteż otagowanie muzyki nie przychodzi łatwo. Jak sami przyznają, jej źródła tkwią w punk rocku, nowej fali i trip-hopie. Tym razem uzupełnione są jednak o brzmienia współczesnego alternatywnego popu.