Newsy muzyczne

Faith No More: posłuchaj "Jungle" z 1986 roku

19 sierpnia trafi do sprzedaży reedycja debiutanckiego krążka Faith No More „We Care A Lot”. Wydawnictwo promuje wyjątkowe nagranie, które pochodzi z 1986 r. Faith No More w utworze „Jungle” podczas występu w klubie The I-Beam w San Francisco.

Pierwszy krążek zespołu trafił do sprzedaży w listopadzie 1985 r. Na reedycji  znajdziemy 10 oryginalnych utworów ponownie zremasterowanych przez Maora Applebauma. Reedycja deluxe dodatkowo zawierać będzie 9 kompozycji, w tym wersje demo takich znanych szlagierów jak „Greed,” „Mark Bowen,” „Arabian Disco”, „Intro”, wersje live „The Jungle”, „New Beginnings” oraz nowe mixy autorstwa Matta Wallace’a (“We Care A Lot,” „Pills for Breakfast”, „As The Worm Turns”). Do fizycznego produktu dołączony będzie album ze zdjęciami.

„Zanim jakakolwiek wytwórnia się nami zainteresowała, mieliśmy materiał w formie demo. Jest parę powodów, dla których zdecydowaliśmy się ponownie wydać nasz debiut. W tym roku mija 20 lat od daty premiery. Przekopując moją piwnicę natknąłem się na oryginalne taśmy. Pomyśleliśmy z chłopakami, że dobrze byłoby przypomnieć światu o tym albumie”  - mówi Bill Gould.


Źródło: PIAS