Newsy muzyczne

So Slow w uścisku

Warszawska grupa So Slow nagrała premierową kompozycję zatytułowaną "Ucisk/Uścisk"

"Ucisk/Uścisk" został nagrany z myślą o występie So Slow na tegorocznym OFF Festival w Katowicach. Na saksofonie wystąpił gościnnie Rafał Wawszkiewicz z grupy Merkabah. 

So Slow to warszawski kwintet łączący w sobie rockową stabilność, surowość oraz zgrzytliwość z brudem, transowością, psychodelią i nieokiełznaniem. Muzycy pochodzą m.in. z takich kapel undergroundowych jak Sunrise, The Band Of Endless Noise, Czerń, T’ien Lai, Iron To Gold, Daymares, Cast In Iron. 

Wszystko zaczęło się kilka lat temu. Ktoś postanowił pograć nieco inaczej niż zazwyczaj, komuś podobał się Lungfish, ktoś lubił noise rock i trans. Połączenie tych elementów i charakterystycznego klimatu zaowocowało powstaniem So Slow. Pierwotnie jako kwartet, potem, po dołączeniu Łukasza Jędrzejczaka (min. Alameda5, T’ien Lai) jako kwintet – i w takim składzie (plus goście) zarejestrowano w warszawskim Laboratorium CSW debiutancki album „Dharavi”. Historia kolejnej płyty, „Nomads” jest  bardziej dramatyczna, bo poprzedzona długimi dyskusjami, dylematami, w jaką stronę się udać. To wszystko spowodowało, że dwójka So Slow jest jeszcze bardziej eklektyczna i nieokreślona, zimna i transowa. Po nagraniu płyty rozchodzą się drogi Łukasza Jędrzejczaka i  reszty chłopaków. So Slow, razem z Michałem Głowackim (także Latające Pięści), odpowiedzialnym za wokale, efekty i sample, kontynuuje swój lot. Pierwszym efektem wspólnych działań jest najnowszy kawałek „Ucisk/Uścisk”, nagrany razem z przyjacielem zespołu Rafałem Wawszkiewiczem (saksofon, Merkabah), który w zamierzeniu ma promować zbliżający się koncert na tegorocznym OFF festivalu. Co będzie dalej? Foto: Janek Fronczak