Newsy muzyczne

Decadent Fun Club zapowiada pierwszy singel

Warszawski kwartet Decadent Fun Club przedstawi w najbliższy czwartek debiutancki teledysk. Premiera oraz koncert zespołu odbędą się w stołecznym klubie Znajomi Znajomych.

Współczesny świat to śmietnik. Żyjemy w rzeczywistości pełnej przyspieszenia i wypaczenia. Być może nieprzypadkowo właśnie w tym momencie doszło do spotkania, w wyniku którego powstał Decadent Fun Club – konstelacja złożona z muzyków zespołów Out of Tune (Mateusz Gągol i Kamil Falkor), Krem (Jasiek Łukomski) oraz wokalisty podpisującego się Paveu Ostrovsky.

Idea zespołu narodziła się niezależnie w kilku miejscach na mapie Warszawy podczas Nocy Spadających Gwiazd, natomiast debiut sceniczny miał miejsce 16 lipca 2016 w warszawskim klubie Chmury. Przy okazji pierwszego koncertu muzycy przeprowadzili mały eksperyment: „Zapraszaliśmy ludzi bez żadnej oficjalnej promocji. Nie drukowaliśmy plakatów, a nawet nie założyliśmy strony na Facebooku. Postawiliśmy wyłącznie na tzw. pocztę pantoflową”. Efekt znacznie przerósł oczekiwania, kiedy okazało się, że nie wszyscy zainteresowani zdołali zdobyć jedną ze 100 ręcznie numerowanych płyt CD z nagraniami demo niedostępnymi w Internecie.
Ten zabieg to świadome działanie, będące w pewnym stopniu wyrazem buntu przeciwko rzeczywistości zdominowanej przez świat wirtualny.

Muzyka Decadent Fun Club to zimny powiew świeżości i odwołanie do najpiękniejszych tradycji w jednym. Aktualnie zespół rejestruje swoją muzykę w Izabelin Studio oraz przygotowuje się do koncertów. Pierwszy singiel, zatytułowany „Serendipity”, miał swoją prapremierę na antenie Trójki w audycji Piotra Stelmacha. Oficjalna premiera zaplanowana jest na 19 stycznia – tego dnia ukaże się teledysk w reżyserii Piotra Smoleńskiego, w którym występuje m.in. Jerzy Nasierowski – kontrowersyjny aktor i pisarz. Teledysk przedpremierowo uzyskał nominację do nagrody Yach Film Festival 2016 w kategorii „Scenariusz”. 

Warszawa / Znajomi Znajomych (Wilcza 58a) /  19.01.2017 / godz. 20:00 / wstęp FREE

Pokrewne wątki:

Pożegnalna płyta Patti Yang

2019-08-17

Album “War on Love” Patti Yang ukaże się w listopadzie tego roku.

Czytaj więcej...

David Keenan przyjedzie do Warszawy

2019-08-16

David Keenan, jeden z najbardziej obiecujących artystów z Irlandii w ostatnich latach, na jedynym koncercie w Polsce, który odbędzie się 30 marca w warszawskim Pogłosie.

Czytaj więcej...

Tashi Wada Group Feat. Julia Holter & C. Fogel w Warszawie

2019-08-16

11 września, na jedynym w Polsce koncercie, w warszawskim Pardon, To Tu wystąpi pochodzący z Los Angeles zespół, przedstawiający nurt muzyki eksperymentalnej, ambientowej, minimalistycznej, dronowej, oparty na muzyce mikrotonalnej.

Czytaj więcej...

Zobacz oldschoolowy teledysk Pezeta

2019-08-16

Pezet prezentuje drugi teledysk zapowiadający „Muzykę Współczesną” i zaskakuje oldschoolowym brzmieniem rodem z „Muzyki Klasycznej” czy „Muzyki Poważnej”.

Czytaj więcej...

Peter Murphy miał atak serca

2019-08-16

Były wokalista brytyjskiej grupy Bauhaus przeszedł atak serca przed koncertem w nowojorskim Le Poisson Rouge.

Czytaj więcej...

Londyńska wystawa z okazji 40 lat albumu "London Calling" The Clash

2019-08-14

Muzeum Londynu będzie gospodarzem ekskluzywnej ekspozycji The Clash: London Calling. Na wystawie będzie można zobaczyć ponad 100 eksponatów z archiwum zespołu.

Czytaj więcej...

Zmarł Cezary Szlązak

2019-08-14

W wieku 72 lat po ciężkiej chorobie zmarł Cezary Szlązak z grupy 2+1.

Czytaj więcej...

Akustyczna trasa grupy LemON

2019-08-14

Jesienią LemON zagra wyjątkowe koncerty w całej Polsce. W wyjątkowych aranżacjach akustycznych zabrzmią najpiękniejsze utwory zespołu ze wszystkich albumów studyjnych.

Czytaj więcej...

Agnieszka Chylińska zagra jubileuszowe tournee

2019-08-14

„WARTO BYŁO SZALEĆ TAK!” to nazwa tournee Agnieszki Chylińskiej podczas której Artystka będzie świętowała ćwierćwiecze pracy artystycznej.

Czytaj więcej...

Sóley na trasie po Polsce

2019-08-13

Islandzka wokalistka, kompozytorka i multiinstrumentalistka Sóley wystąpi na czterech koncertach w Polsce.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania