Newsy muzyczne

Clan Of Xymox wystąpi w Gliwicach

Grupa Clan Of Xymox będzie promowała nowy album "Days Of Black" na jedynym koncercie w Polsce, który odbędzie się 30 marca w gliwickim klubie Spirala.

CLAN OF XYMOX

Holenderska grupa założona w 1981 r., w Nijmegen, z inicjatywy Ronniego Mooringsa (instrumenty klawiszowe, śpiew, gitara) i Anke Wolbert (gitara basowa, śpiew).

Od wielu lat na całym świecie grupa uznawana za klasyków dark wave. Pierwsze albumy wydała w kultowej wytwórni 4AD. Muzyka na nich zawarta nosiła piętno dokonań takich grup jak: Joy Division, The Cure, The Sisters of Mercy, Dead Can Dance czy Siouxsie and the Banshees, jednak w stosunku do dokonań wyżej wymienionych zespołów była o wiele barwniej zaaranżowana (m.in. dzięki szerokiemu użyciu syntezatorów i wielu nowinek technicznych).

Po wydaniu albumu „Medusa” grupa skróciła nazwę do Xymox i podpisali kontrakt z Wing Records (późniejsze Mercury Records), a także zmieniła charakter swojej muzyki na łagodniejszy i bardziej przystępny, o większym potencjale komercyjnym. Pod ta nazwą nagrali dwie płyty „Twist of Shadows” i „Phoenix”, z których pierwsza, sprzedając się w 300 000 egzemplarzach, okazała się największym sukcesem komercyjnym grupy. Po perturbacjach wewnątrz zespołu, muzycy zawiesili działalność. Wrócili na scenę w 1997 pod stara nazwą Clan Of Xymox i wydali album „Hidden Faces”, który był powrotem do pierwszych, klasycznych już pozycji zespołu. Wystąpili również na kilku festiwalach muzyki gotyckiej (m.in. na Wave Gotik Treffen), zaś utwory Out of the Rain i This World wspięły się na szczyt niemieckiej listy Independent Top 10.

Kolejne płyty: „Creatures”, „Notes from the Underground” i „Farewell” prezentowały muzykę coraz bliższą rocka gotyckiego. Zwłaszcza przedostatnia zyskała spore uznanie wśród słuchaczy i krytyków i często była porównywana z pierwszymi klasycznymi płytami zespołu.

W 2006 r ukazał się album „Breaking Point”, w 2007 EP-ka „Heroes” (zawierająca m.in. dwie wersje utworu Davida Bowie Heroes), natomiast w marcu 2008 r. zostało wydane pierwsze muzyczne DVD zespołu – „Visible”.

Rok 2009 przyniósł kolejną płytę sygnowaną logiem Clan Of Xymox. „In Love We Trust” adresowany był do fanów ceniących sobie bardziej taneczny profil grupy nad melancholijne pejzaże i zadumę. Po trzech latach zespół powrócił wraz z albumem „Darkest Hour”. Kolejny album „Kindred Spirits” (2012) to płyta hołd dla new wave, zawierająca klasyczne utwory m.in.: The Cure, Depeche Mode, Joy Division czy New Order. Płyta została świetnie przyjęta na rynku muzycznym. Ostatnim jak do tej pory albumem jest “A Matters of Mind, Body and Soul” (2014).
31.03. 2017 ukarze się nowy album grupy "Days Of Black", wydany równocześnie w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Clan of Xymox wielokrotnie koncertował w Polsce, m.in. w Warszawie w 1988 na kultowym festiwalu „Marchewka”, w 1998 na Dark Beat Festival, w 2004 oraz 2016 roku w Bolkowie na festiwalu „Castle Party”, w 2008 roku w łódzkim klubie Funaberia oraz w 2009 roku w warszawskiej Proximie.

Gliwicki koncert jest pierwszym w historii grupy spotkaniem z fanami na Śląsku.

Przed Clan Of Xymox wystąpią dwa polskie zespoły: PAST oraz Dark Side Eons. 

Bilety w przedsprzedaży: 66,00 zł w dniu koncertu: 80,00 zł.

Przedsprzedaż: 
- bilety kolekcjonerskie: https://www.sklep.zima.slask.pl/
- Gliwice Salon Czas ul. Zwyciestwa 1, kasa CKS Mrowisko ul. Pszczyńska 85.
- bilety dostępne także w systemie TICKETPRO.


Pokrewne wątki:

Nowe 'lyric video' Fair Weather Friends

2019-08-23

30 sierpnia ukaże się nowa płyta grupy Fair Weather Friends zatytułowana "Carte Blanche". Zespół zaprezentował 'lyric video' do tytułowej kompozycji.

Czytaj więcej...

Goska robi "Remont W Głowie"

2019-08-23

"Remont w Głowie" to tytuł debiutanckiego solowego singla indie-folkowej wokalistki Goski.

Czytaj więcej...

Waltari zagra przed Dog Eat Dog w Polsce

2019-08-23

Istniejąca od 1986 roku fińska grupa Waltari zagra w październiku w Bielsku-Białej i Warszawie jako gość specjalny na koncertach Dog Eat Dog.

Czytaj więcej...

Palaye Royale po raz pierwszy w Polsce

2019-08-22

Zdobywająca coraz większą popularność kanadyjska grupa Palaye Royale wystąpi 10 marca w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

BARANOVSKI w "Czułym Miejscu"

2019-08-22

„Czułe miejsce” to nowy utwór autora takich hitów jak: „Dym”, „Luźno” czy „Zbiór”.

Czytaj więcej...

Slipknot zagra w Łodzi

2019-08-22

Amerykańska grupa wystąpi 6 lutego w łódzkiej Atlas Arenie. Gościem specjalnym będzie Behemoth.

Czytaj więcej...

Nowy singel od OMD

2019-08-22

Brytyjscy klasycy synthpopu opublikowali premierową kompozycję "Don't Go", która promuje dwa retrospektywne wydawnictwa duetu.

Czytaj więcej...

Current 93 wystąpi we Wrocławiu

2019-08-22

Legendarny projekt Current 93 kierowany przez Davida Tibeta zaprezentuje się 7 grudnia w Sali Gotyckiej we Wrocławiu w ramach Energii Sztuki.

Czytaj więcej...

The Doors Alive zagrają w Warszawie

2019-08-21

Najsłynniejszy cover band grupy The Doors powróci po kilkuletniej przerwie do Warszawy i wystąpi 30 maja w klubie Proxima.

Czytaj więcej...

Kortez zaprasza na przedpremierową trasę koncertową

2019-08-21

Kortez wyruszy jesienią w trasę koncertową, podczas której zagra przedpremierowo piosenki z nadchodzącej, nowej płyty. Koncerty odbędą się w kilkudziesięciu polskich miastach.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania