Newsy muzyczne

Downfall of Gaia wystąpi w Poznaniu

Do Poznania po raz pierwszy zawita amerykańsko-niemiecka formacja ze stajni Metal Blade Records - Downfall of Gaia. Koncert odbędzie się 11 maja w klubie Pod Minogą.

Downfall of Gaia to ekstremalny zespół metalowy łączący w swojej twórczości wiele gatunków takich jak black metal, post-metal, sludge metal czy crust punk. Zespół oficjalnie został założony w roku 2008 przez Dominika Goncalves dos Reis’a (wokal, gitara) and Antona Lisovoja (wokal, bass), perkusistę Michael’a Kadnar i gitarzystę Marco Mazzola jednak praca nad muzyką między Dominikiem a Antonem rozpoczęła się już w 2006 roku skupiając się na d-beatowych i crust punkowych brzmieniach. Nazwa wybrana przez zespół odnosi się do greckiej bogini Gaii, która w mitologii jest uosobieniem Ziemi. Jest to nawiązanie do pełnych ekspresji tekstów i atmosfery, którą tworzą kompozycje grupy. Już na początku działalności w roku 2008 powstało pierwsze tytułowe demo „The Downfall of Gaia”, a rok później split nagrany wydany wspólnie z francuzkim zespołem Kazan. Tego samego roku powstało także EP „Salvation in Darkness”.

Pierwszego albumu studyjnego „Epos” fani doczekali się w roku 2010. Był on już dużo bardziej zabarwiony doom metalem i post-rockową aurą. Kolejnym krokiem zespołu było podpisanie kontraktu z jedną z najbardziej znanych wytwórni metalowych na świecie - Metal Blade Records. Zaowocowało to wydanym we wrześniu 2012 roku drugim albumem studyjnym „Suffocating in the Swarm of Cranes”, który opowiada o człowieku cierpiącym na depresję, bezsenność i doprowadzeniu do szaleństwa.

W roku 2014 Downfall of Gaia dzieliło już scenę z takimi markami jak Neurosis czy Toxic Holocaust. Następnie w listopadzie 2014 został wydany kolejny album „Aeon Unveils the Thrones of Decay”. Ta płyta skupiała się na głównie prostych, szybkich i agresywnych riffach. Był to także koncept album mówiący o czasie i o codziennym radzeniu sobie z mroczną stroną życia. Od momentu tego wydawnictwa zespół odwiedził Japonię i Australie. W roku 2016 został wydany ich ostatni album „Athropy”, który grupa obecnie promuje.

DOWNFALL OF GAIA

11.05 / g. 19:00

Pod Minogą / Poznań

Bilety:

35 zł - http://winiarybookings.8merch.com/downfall_of_gaia_11_05_pozna-id11823

40zł -Biletomat.pl - bilety online, Going.

45zł - w dniu koncertu


Źródło: Winiary Bookings

Pokrewne wątki:

Nowe 'lyric video' Fair Weather Friends

2019-08-23

30 sierpnia ukaże się nowa płyta grupy Fair Weather Friends zatytułowana "Carte Blanche". Zespół zaprezentował 'lyric video' do tytułowej kompozycji.

Czytaj więcej...

Goska robi "Remont W Głowie"

2019-08-23

"Remont w Głowie" to tytuł debiutanckiego solowego singla indie-folkowej wokalistki Goski.

Czytaj więcej...

Waltari zagra przed Dog Eat Dog w Polsce

2019-08-23

Istniejąca od 1986 roku fińska grupa Waltari zagra w październiku w Bielsku-Białej i Warszawie jako gość specjalny na koncertach Dog Eat Dog.

Czytaj więcej...

Palaye Royale po raz pierwszy w Polsce

2019-08-22

Zdobywająca coraz większą popularność kanadyjska grupa Palaye Royale wystąpi 10 marca w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

BARANOVSKI w "Czułym Miejscu"

2019-08-22

„Czułe miejsce” to nowy utwór autora takich hitów jak: „Dym”, „Luźno” czy „Zbiór”.

Czytaj więcej...

Slipknot zagra w Łodzi

2019-08-22

Amerykańska grupa wystąpi 6 lutego w łódzkiej Atlas Arenie. Gościem specjalnym będzie Behemoth.

Czytaj więcej...

Nowy singel od OMD

2019-08-22

Brytyjscy klasycy synthpopu opublikowali premierową kompozycję "Don't Go", która promuje dwa retrospektywne wydawnictwa duetu.

Czytaj więcej...

Current 93 wystąpi we Wrocławiu

2019-08-22

Legendarny projekt Current 93 kierowany przez Davida Tibeta zaprezentuje się 7 grudnia w Sali Gotyckiej we Wrocławiu w ramach Energii Sztuki.

Czytaj więcej...

The Doors Alive zagrają w Warszawie

2019-08-21

Najsłynniejszy cover band grupy The Doors powróci po kilkuletniej przerwie do Warszawy i wystąpi 30 maja w klubie Proxima.

Czytaj więcej...

Kortez zaprasza na przedpremierową trasę koncertową

2019-08-21

Kortez wyruszy jesienią w trasę koncertową, podczas której zagra przedpremierowo piosenki z nadchodzącej, nowej płyty. Koncerty odbędą się w kilkudziesięciu polskich miastach.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania