Newsy muzyczne

Zobacz reżyserski debiut Lucy Rose

Utwór pochodzi z trzeciego zapowiadanego na 7 lipca albumu Brytyjki "Something’s Changing". W teledysku wystąpił ceniony tancerz z Gibraltaru, Jonathan Lutwyche, zaś sceny nakręcono w plenerach angielskiego Lake District.

"Pomysł zrodził się kiedy kończyliśmy w studio pracę nad utworem – mówi artystka. Producent Tim Bidwell poprosił Andrew, naszego skrzypka, żeby improwizował do jego ruchów. Obserwowałam jak Tim wyrażał siebie w tańcu i Andrew przelewał te emocje na muzykę. W ten sposób zakończenie utworu zaczęło nabierać realnych kształtów i właśnie wtedy zakiełkowała mi w głowie myśl, że ciekawie byłoby zobaczyć profesjonalnego tancerza interpretującego swoje emocje wywołane przez utwór. Od dawna podziwiałam Jonathana Lutwyche więc skontaktowałam się z nim i zaproponowałam współpracę przy teledysku. Moim głównym celem było uchwycenie tego jak utwór oddziałuje na słuchacza. Często sama szukam odpowiednich słów, by wyrazić  jak na mnie wpływa  muzyka. Klip nagraliśmy za jednym zamachem z samego rana, znaczna jego część była improwizowana na miejscu. Myślę, że to piękne podziwiać taniec w plenerach Lake District, jednego z najpiękniejszych miejsc na świecie."

Jonathan Lutwyche dodaje: W klipie próbuję przekazać pasję do czegoś, w moim przypadku do tańca. Kiedy po raz pierwszy usłyszałem tę piosenkę wzruszyłem się i poczułem chęć, by wstać i zacząć tańczyć – i tak właśnie zrobiłem.Nie ważne ile razy upadamy w życiu, trzeba wstać i iść na przód. To jest to, co czułem tańcząc do utworu Lucy i mam wrażenie, że podobne odczucia towarzysz± osobom, które słuchają „Is This Called Home” i oglądają teledysk, który nagraliśmy wspólnie z Lucy.

Album  Something’s Changing ukaże się 7 lipca. Wydawnictwu towarzyszyć będzie dokument ukazujący kulisy zeszłorocznej wyprawy Lucy do krajów Ameryki Łacińskiej. Podróż zorganizowana niezależnie przez Lucy wraz z pomocą tamtejszych fanów stała się wielkim źródłem inspiracji dla powstania płyty.

W ostatni weekend piosenkarka wyst±piła w poznańskim klubie Blue Note w ramach festiwalu Enea Spring Break. W trzyosobowym składzie zaprezentowała akustyczny set, w którym dominowały utwory z nadchodzącej płyty Lucy, m. in. singlowe „Floral Dresses” i „Is This Called Home”.Źródło: Universal Music Polska

Pokrewne wątki:

A_GIM stworzył soundtrack do gry

2020-09-26

A_GIM wraca z nowym materiałem. Tym razem założyciel formacji Öszibarack i Nervy, a ostatnio jedna z kluczowych postaci polskiej sceny techno, nagrał soundtrack do gry „This is the Zodiac Speaking”.

Czytaj więcej...

25 lat debiutanckiego albumu Rammstein

2020-09-26

Debiutancki album Rammstein „Herzeleid” w nowej limitowanej wersji.

Czytaj więcej...

Royal Blood wrócili z nowym singlem

2020-09-25

Pierwsza zapowiedź wyczekiwanego przez fanów nowego albumu, który planowany jest na wiosnę 2021 roku.

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowego albumu Lunatic Soul

2020-09-25

„The Passage” to pierwsza muzyczna odsłona z nadchodzącego albumu Lunatic Soul, zatytułowanego „Through Shaded Woods”. Tym razem Mariusz Duda zabiera nas w muzyczną podróż zainspirowaną skandynawskim i słowiańskim folkiem.

Czytaj więcej...

Nowy singel Pixies

2020-09-25

Grupa kierowana przez Franka Blacka podzieliła się nowym utworem "Hear Me Out".

Czytaj więcej...

Mr. Bungle wyda nową wersję demo z 1986 roku

2020-09-25

Ukazał się nowy singel supergrupy Mr. Bungle, w składzie której jest m.in. Mike Patton z Faith No More.

Czytaj więcej...

Pink Freud zapowiada nowy album

2020-09-24

Najbardziej rockandrollowy zespół jazzowy wraca po kilkuletniej przerwie z nową płytą. Album „piano forte brutto netto” ukaże się już w październiku 2020 nakładem wytwórni Mystic Production.

Czytaj więcej...

Al Jourgensen na nowym singlu Static-X

2020-09-24

Lider grupy Ministry użyczył swojego wokalu w kompozycji "Dead Souls" grupy Static-X.

Czytaj więcej...

Rosyjskie Shortparis wydało nowy utwór

2020-09-24

Utwór "CluckCluckCluck (Structures Don't Take To The Streets)" to pierwszy zwiastun nowej muzyki od czasu wydania albumu z 2019 roku zatytułowanego “Thus The Steel Was Tempered”.

Czytaj więcej...

Nowy teledysk od Stevena Wilsona

2020-09-24

Były lider grupy Porcupine Tree kontynuuje promocję solowego albumu "The Future Bites" wydanego w czerwcu tego roku.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania