Newsy muzyczne

Ghost Bath przyjedzie do Warszawy

2 czerwca w warszawskiej Hydrozagadce (ul. 11 listopada 22) wystąpi amerykańska grupa Ghost Bath. Przed nimi zaprezentuje się Heretoir (Niemcy) i The Sky Is (Polska).

GHOST BATH (depressive black metal/USA)
https://www.facebook.com/blackghostbath/

Od początku istnienia (2012 rok) grupę otaczała aura tajemniczości. Zespół był uważany za chińską nadzieję black metalu i dopiero wywiad dla Noisey wyjawił, że kapela pochodzi ze Stanów Zjednoczonych.

Ghost Bath zyskał rozgłos dzięki takim portalom jak Pitchfork czy Stereogum i bardzo dobrze przyjętym albumie "Moonlover" (2015), który skupił na zespole jeszcze większą uwagę mediów.

Jego następcą jest krążek „Starmourner”, którego premiera odbyła się 21 kwietnia. - Choć płyta ma radosny i pogodny klimat, to nadal jest zanurzona w depresji i żalu – zaznaczał przed premierą wokalista Dennis Mikula.

Muzyka Ghost Bath oparta jest na pięknych liniach melodycznych, powolnych i pełnych melancholii lecz jednocześnie jest w niej dużo energii. Partie gitar znakomicie współgrają z nieokiełznanymi krzykami, a zespół przeplata cięższe momenty bardziej nostalgicznymi. Motywem przewodnim jest cierpienie i życie pełne bólu, pozbawione nadziei.

Amerykanie korzystają ze znanych blackgazingowo-post-rockowych patentów świetnie eksplorując gatunek spopularyzowany przez Deafheaven. W 2016 roku podpisali umowę z Nuclear Blast i zaliczyli pierwsze europejskie tournee, w trakcie którego odwiedzili Warszawę. Teraz wracają do stolicy z nowym materiałem!

HERETOIR (blackgaze/black metal/Niemcy)
https://www.facebook.com/heretoir/

Heretoir powstał w 2006 roku w Augsburgu nieopodal Monachium. Debiutancki album o tytule "Heretoir" pojawił się w lutym 2009, wpisując zespół w raczkujący jeszcze wtedy nurt blackgaze. Dziś, po 8 latach, ma on pełnoprawną reprezentację wśród której Heretoir jest godnym następcą Amesoeurs czy Alcest.

Niemcy brzmieniowo są mocno zakorzenieni w black'u i w swojej twórczości jako punkt wyjścia obierają muzyczny Weltschmerz. Genialny debiut zwrócił na nich uwagę, oni jednak na dłuższy czas usunęli się w cień.

Nowy album „The Circle” został wydany po sześciu długich latach oczekiwania. Pokazuje że muzycy, poza kapelami ze swojego gatunku, słuchają też zespołów takich jak Cult of Luna lub The Ocean. Sam smutek coraz częściej wypiera nostalgia i melancholia.

W ramach promocji nowego krążka muzycy zagrają po raz pierwszy w Polsce już 2 czerwca!

THE SKY IS (post-metal/doom/PL)
https://www.facebook.com/THESKYISmusic

THE SKY IS powstał w 2011 roku jako zespół mocno inspirujący się post-rockiem. Nagrana rok później EP-ka spotkała się z pozytywnym przyjęciem. Kolejne lata przyniosły zmiany w składzie, które zaowocowały rewolucją w brzmieniu i stylistyce. Jej zwieńczeniem jest wydany 18 kwietnia album „Télépathie”.

Zespół porusza się pomiędzy cięższymi postowo-doomowymi klimatami z domieszką stoner-rocka, nie zapominając przy tym o post-rockowych korzeniach, co słychać w melodiach pojawiających się w utworach.

THE SKY IS ma na koncie występy u boku m.in. Russian Circles i Leech.

Bilety:
40 PLN (przedsprzedaż)
Bilety24.pl - http://bit.ly/gbwwa, Goout.pl - http://bit.ly/2oRdrTZ
50 PLN (w dniu koncertu) 


Źródło: Post-Rockpl

Cat Power zapowiada nowy album

2018-07-19

Wokalistka, autorka piosenek, muzyk i producent Chan Marshall (znana jako Cat Power) wyda nowy album "Wanderer".

Czytaj więcej...

Overkill na dwóch koncertach w Polsce

2018-07-19

Overkill przyjedzie do naszego kraju w towarzystwie Destruction, Flotsam And Jetsam oraz Meshiaak.

Czytaj więcej...

Kasia Kowalska wystąpi w warszawskiej Stodole

2018-07-19

25 listopada w klubie Stodoła zaśpiewa Kasia Kowalska. Popularna artystka wystąpi w Warszawie w ramach jubileuszowej trasy „Kasia 25 Kowalska”.

Czytaj więcej...

Slade, The Sweet i Creedence Clearwater Revived w Warszawie

2018-07-19

23 października w warszawskiej hali Torwar odbędzie się impreza Warsaw Rock Night.

Czytaj więcej...

Aga Dyk z nowym klipem

2018-07-19

Wokalistka zespołu Brathanki zaprezentowała wideo do utworu "Kropla Rosy".

Czytaj więcej...

Warszawski koncert Tremonti w większym klubie

2018-07-19

W związku z ogromnym zainteresowaniem koncert zespołu Tremonti zaplanowany na 29 lipca w warszawskim klubie Hybrydy został przeniesiony do klubu Proxima. Bilety zachowują ważność.

Czytaj więcej...

Brytyjski duet Seafret zagra w Polsce

2018-07-19

Brytyjska grupa zagra 12 października w poznańskiej Tamie, 13 października w warszawskiej Proximie i 14 października w krakowskim klubie Kwadrat.

Czytaj więcej...

Szczegóły nowej płyty Riverside

2018-07-18

Poznaliśmy okładkę i tracklistę albumu "Wasteland" Riverside, który ukaże się 28 września.

Czytaj więcej...

"Korporacyjny" klip Jacka White'a

2018-07-18

Jack White ogłosił premierę teledysku do "Corporation" - piosenki pochodzącej z jego trzeciego solowego albumu "Boarding House Reach".

Czytaj więcej...

Nowy klip od Decapitated

2018-07-18

Decapitated zaprezentowali nowy teledysk do utworu „Kill The Cult”. Kawałek pochodzi z wydanego w ubiegłym roku, nominowanego do Fryderyków albumu „Anticult”.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania