Newsy muzyczne

Dziesięć ciekawostek o Asafie Avidanie

Już pod koniec listopada Asaf Avidan powróci do Polski, by zagrać w warszawskim klubie Stodoła oraz krakowskim Studio.

Prezentujemy 10 faktów o karierze wokalisty, które powinien znać każdy uczestnik nadchodzących koncertów.

1. Największą popularność Asaf Avidan zawdzięcza remiksowi swojego utworu "One Day / Reckoning Song", autorstwa niemieckiego DJ-a Wankelmuta, do produkcji którego początkowo nie chciał dopuścić. Od momentu premiery remiks doczekał się niespełna 200 milionów wyświetleń na portalu YouTube

2. Artysta jesienią powróci do Polski na trzy koncerty. Pierwszy odbędzie się 29 listopada w Krakowie w klubie Studio. Kolejny, dzień później w warszawskiej Stodole. Ostatni występ odbędzie się 1 grudnia w poznańskim CK Zamek. Bilety na te koncerty są już w sprzedaży!

3. Obecnie Asaf Avidan ma na swoim koncie trzy albumy studyjne, wydane w ramach projektu "Asaf Avidan & The Mojos", jak również dwa krążki solowe. 

4. Avidan zainteresował się muzyką tuż po zakończeniu wieloletniego związku w 2005 roku. Podczas nagrywania pierwszej płyty chciał wyrazić swoje emocje nie tylko w melodii czy tekstach, ale także w głosie.

5. Najnowsza, autorska płyta artysty - „The Study On Falling” -  ujrzy światło dzienne na początku listopada 2017. Album artysty zapowiada singiel o tym samym tytule. 

6. Avidan posiada cztery tatuaże. Na jednym ramieniu ma koguta i kotwicę, a na drugim – kruka i kompas. Tatuaże mają symbolizować dwubiegunowość, reprezentować sprzeczności, które towarzyszą artyście w życiu.

7. Artysta urodził się w Jerozolimie, jako syn dyplomatów Ministerstwa Spraw Zagranicznych Izraela. Cztery lata swojego dzieciństwa spędził na Jamajce.

8. Podczas pobytu Avidana we Włoszech w 2013 roku, lokalny dom mody Manueli Mariotti zaprezentował kolekcję odzieży marki Dondup inspirowaną muzyką artysty.

9. Dotychczas artysta wystąpił w Polsce osiem razy, w tym trzykrotnie w Klubie Stodoła. Każdy z występów cieszył się ogromnym zainteresowaniem fanów.

10. Wokalista, za sprawą unikatowej barwy głosu, często porównywany jest do takich artystów jak Robert Plant czy Janis Joplin

Bilety na koncert w Krakowie (29.11.):
Stojące – 129 PLN

Bilety na koncert w Warszawie (30.11.):
Stojące – 129 PLN
Siedzące - 169 PLN
 
do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl, www.biletomat.pl

Pokrewne wątki:

The Rookles wydadzą drugi album

2020-07-04

13 lipca do sklepów trafi nowy album otwockiej grupy The Rookles zatytułowany "Draw The Line".

Czytaj więcej...

Marszałek po raz trzeci

2020-07-04

Marszałek (wcześniej wątpliwie znany jako Pizdudski) skrócił nazwę i rozwinął formę. Ukazała się jego nowa płyta zatytułowana "III".

Czytaj więcej...

Przed czym ucieka Artur Rojek?

2020-07-04

“A miało być jak we śnie”, trzeci singiel z albumu artysty zatytułowanego „Kundel”, który miał swoją premierę w marcu tego roku. W nowym singlu pojawia się gość specjalny – Taco Hemingway.

Czytaj więcej...

Matt Dusk na letnim wietrze

2020-07-04

Matt Dusk prezentuje drugi singiel z nadchodzącej płyty i zaprasza na koncert live, który odbędzie się w najbliższą niedzielę o 20:00.

Czytaj więcej...

David Gilmour powrócił z nowym singlem

2020-07-03

"Yes, I have ghosts" to pierwszy nowy singiel Davida Gilmoura od pięciu lat. Inspiracją dla tego utworu, w którym wystąpiła jego córka Romany była nowa powieść Polly Samson "A Theatre for Dreamers".

Czytaj więcej...

Na Tak wciąż żyje

2020-07-03

Grupa Na Tak zaprezentowała klip do utworu "Sprawdź czy żyję"

Czytaj więcej...

Poezja Baczyńskiego zabrzmi w rocznicę powstania

2020-07-03

Z okazji obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało wyjątkowe wydarzenie muzyczne – album „Astronomia poety. Baczyński” z piosenkami na podstawie wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, w wykonaniu Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik.

Czytaj więcej...

Muniek Staszczyk z czwartym singlem z "Syna Miasta"

2020-07-03

„Bo życie jest…” to czwarty singiel z mającego status Złotej Płyty albumu "Syn Miasta" Muńka Staszczyka, wydanego w październiku 2019 roku.

Czytaj więcej...

Bluszcz znowu zakwitnie

2020-07-02

Formacja Bluszcz powraca z nowym singlem. „Mars Volta” to pierwszy utwór zwiastujący trzeci krążek zespołu.

Czytaj więcej...

Requiem Records przypomni Ziemię Mindel Würm

2020-07-02

Latem tego roku do sprzedaży trafi album zapomnianego już trójmiejskiego duetu Ziemia Mindel Würm.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania