Newsy muzyczne

Jan Gałach Band prezentuje debiutancki klip

"Hyde" to tytuł debiutanckiego singla Jan Gałach Band promującego album zatytułowany "Jan Gałach Band". Nasz serwis objął patronat nad tym wydawnictwem.

Mamy w Polsce wielu muzyków, z niebywałym talentem, ale zespołów, które potrafią porwać słuchacza, oczarować dźwiękiem  i podarować odbiorcom tyle pozytywnej energii z czystego grania - to już potrafią niestety nieliczni, a wśród nich znalazł się właśnie zespół Jan Gałach Band, w składzie:

Jan Gałach – skrzypce;

Karolina Cygonek – wokal;

Marek Kobus – gitara;

Marek Idzik – bas;

Borys Sawaszkiewicz – klawisze;

Michał Bocek – perkusja;

Krzysztof Kot – perkusja

Już w drugiej połowie września ukaże się debiut fonograficzny kapeli. Zespołu, który jest doskonale znany na scenie bluesowej w Polsce, i który prężnie tworzy i koncertuje już od 2010. JGB gra bluesa na swoich warunkach i w swoim niepowtarzalnym stylu. Co już niejednokrotnie udowadniał i niejednokrotnie pokazywał podczas najważniejszych festiwali w Polsce, m.in. Suwałki Blues Festiwal, Rawa Blues, Blues Express, Las Woda i Blues czy Bies Czad Blues.

Na koncertach Gałach i jego instrumentaliści zaskakują wyśmienitymi aranżacjami, barwą dźwięków, naturalnym, klasycznym brzmieniem i wolnością artystyczną, która przywodzi na myśl wspomnienia rockowego, melodyjnego grania z lat '70. Tutaj nie mamy do czynienia ze znanym schematem zwrotka-refren i po trzech minutach koniec - muzycy bawią się utworami. Toczą między swoimi instrumentami swoistą rozmowę, która czasami płynie przy zjawiskowych solówkach skrzypiec, od czasu do czasu iskrzy dzięki mocnym, gitarowym riffom,  tylko by móc zagrzmieć przy dźwiękach podwójnej (!) perkusji i ponownie powrócić do melancholijnych klawiszy.

Przedsmakiem długooczekiwanego krążka jest singiel „Hyde” z gościnnym udziałem Macieja Balcara, wokalisty zespołu Dżem i dobrego przyjaciela Gałacha. Sam utwór można już było usłyszeć w maju, a teraz będzie można ujrzeć teledysk, nakręcony przez utalentowany team z Bizy.pl.

Na debiutanckim krążku zespołu znajdzie się 9 premierowych utworów, które balansują gdzieś na granicy klasycznego rocka, bluesowej improwizacji i jazzowych wtrąceń.

Więcej informacji dostępnych na stronie: www.jangalachband.pl Źródło: Stobno Records

Pokrewne wątki:

Cat Power zapowiada nowy album

2018-07-19

Wokalistka, autorka piosenek, muzyk i producent Chan Marshall (znana jako Cat Power) wyda nowy album "Wanderer".

Czytaj więcej...

Overkill na dwóch koncertach w Polsce

2018-07-19

Overkill przyjedzie do naszego kraju w towarzystwie Destruction, Flotsam And Jetsam oraz Meshiaak.

Czytaj więcej...

Kasia Kowalska wystąpi w warszawskiej Stodole

2018-07-19

25 listopada w klubie Stodoła zaśpiewa Kasia Kowalska. Popularna artystka wystąpi w Warszawie w ramach jubileuszowej trasy „Kasia 25 Kowalska”.

Czytaj więcej...

Slade, The Sweet i Creedence Clearwater Revived w Warszawie

2018-07-19

23 października w warszawskiej hali Torwar odbędzie się impreza Warsaw Rock Night.

Czytaj więcej...

Aga Dyk z nowym klipem

2018-07-19

Wokalistka zespołu Brathanki zaprezentowała wideo do utworu "Kropla Rosy".

Czytaj więcej...

Warszawski koncert Tremonti w większym klubie

2018-07-19

W związku z ogromnym zainteresowaniem koncert zespołu Tremonti zaplanowany na 29 lipca w warszawskim klubie Hybrydy został przeniesiony do klubu Proxima. Bilety zachowują ważność.

Czytaj więcej...

Brytyjski duet Seafret zagra w Polsce

2018-07-19

Brytyjska grupa zagra 12 października w poznańskiej Tamie, 13 października w warszawskiej Proximie i 14 października w krakowskim klubie Kwadrat.

Czytaj więcej...

Szczegóły nowej płyty Riverside

2018-07-18

Poznaliśmy okładkę i tracklistę albumu "Wasteland" Riverside, który ukaże się 28 września.

Czytaj więcej...

"Korporacyjny" klip Jacka White'a

2018-07-18

Jack White ogłosił premierę teledysku do "Corporation" - piosenki pochodzącej z jego trzeciego solowego albumu "Boarding House Reach".

Czytaj więcej...

Nowy klip od Decapitated

2018-07-18

Decapitated zaprezentowali nowy teledysk do utworu „Kill The Cult”. Kawałek pochodzi z wydanego w ubiegłym roku, nominowanego do Fryderyków albumu „Anticult”.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania