Newsy muzyczne

Today Is The Day zagra w Warszawie

Legenda amerykańskiego noise rocka Today Is The Day wystąpi 22 września w warszawskiej Hydrozagadce.

W tym roku mija 20 lat od nagrania „Temple of the Morning Star” szaleńców z Today Is The Day. Z tej okazji Steve Austin postanowił przypomnieć światu o tej legendarnej płycie i wyruszyć w trasę koncertową, podczas której grać będą w całości „Temple..”, jak również inne kompozycje z bogatego katalogu Today is the Day.

Amerykanom towarzyszyć będą krajanie z Tombs – jednego z najciekawszych obecnie zjawisk na scenie black/post metalowej. Ich warszawski koncert będzie jednocześnie pierwszym (!) występem w Polsce.

Zagrają:

TODAY IS THE DAY (USA) – zespół powstały w 1992 w Nashville, Tennessee, od początku prowadzony przez charyzmatycznego Steve'a Austina, którego chore wizje są silnikiem napędowym wściekłej maszyny, jaką jest Today is the Day. W ciągu 25 lat zespół dał światu tak niezapomniane albumy, jak „Willpower”, „Temple of the Morning Star”, „In the Eyes of God” (nagrany z sekcją rytmiczną Mastodona), czy „Pain is a Warning”, wydawane przez takie tuzy wydawnicze, jak Amphetamine Reptile Records, Relapse czy Southern Lord. Psychotyczne i nierzadko politycznie zaangażowane teksy, muzyka będąca wybuchową mieszanką noise rocka, grind-core'a, death metalu, punka i szeroko pojętej alternatywy, prawdziwa sceniczna bestia – oto Today is the Day w pigułce. 

TOMBS (USA) – powołany do życia w Nowym Jorku w 2007 przez Mike'a Hilla, Tombs szturmem wkroczył na coraz bardziej docenianą amerykańską scenę black metalu. Albumy „Winter Hours” i „Path of Totality” spotkały się z fantastycznym przyjęciem fanów i krytyków, a płyta „Savage Gold” i EP-ka „All Empires Fall” umocniły pozycję zespołu i skierowały muzykę Tombs na zupełnie nowe, odważne rejony. W 2017 grupa powraca z albumem „The Grand Annihilation”, który będzie promowała na najbliższej trasie - w jej ramach po raz pierwszy zagrają w Polsce.

TUTAJ informacje o biletach. 


 

Pokrewne wątki:

Cat Power zapowiada nowy album

2018-07-19

Wokalistka, autorka piosenek, muzyk i producent Chan Marshall (znana jako Cat Power) wyda nowy album "Wanderer".

Czytaj więcej...

Overkill na dwóch koncertach w Polsce

2018-07-19

Overkill przyjedzie do naszego kraju w towarzystwie Destruction, Flotsam And Jetsam oraz Meshiaak.

Czytaj więcej...

Kasia Kowalska wystąpi w warszawskiej Stodole

2018-07-19

25 listopada w klubie Stodoła zaśpiewa Kasia Kowalska. Popularna artystka wystąpi w Warszawie w ramach jubileuszowej trasy „Kasia 25 Kowalska”.

Czytaj więcej...

Slade, The Sweet i Creedence Clearwater Revived w Warszawie

2018-07-19

23 października w warszawskiej hali Torwar odbędzie się impreza Warsaw Rock Night.

Czytaj więcej...

Aga Dyk z nowym klipem

2018-07-19

Wokalistka zespołu Brathanki zaprezentowała wideo do utworu "Kropla Rosy".

Czytaj więcej...

Warszawski koncert Tremonti w większym klubie

2018-07-19

W związku z ogromnym zainteresowaniem koncert zespołu Tremonti zaplanowany na 29 lipca w warszawskim klubie Hybrydy został przeniesiony do klubu Proxima. Bilety zachowują ważność.

Czytaj więcej...

Brytyjski duet Seafret zagra w Polsce

2018-07-19

Brytyjska grupa zagra 12 października w poznańskiej Tamie, 13 października w warszawskiej Proximie i 14 października w krakowskim klubie Kwadrat.

Czytaj więcej...

Szczegóły nowej płyty Riverside

2018-07-18

Poznaliśmy okładkę i tracklistę albumu "Wasteland" Riverside, który ukaże się 28 września.

Czytaj więcej...

"Korporacyjny" klip Jacka White'a

2018-07-18

Jack White ogłosił premierę teledysku do "Corporation" - piosenki pochodzącej z jego trzeciego solowego albumu "Boarding House Reach".

Czytaj więcej...

Nowy klip od Decapitated

2018-07-18

Decapitated zaprezentowali nowy teledysk do utworu „Kill The Cult”. Kawałek pochodzi z wydanego w ubiegłym roku, nominowanego do Fryderyków albumu „Anticult”.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania