Newsy muzyczne

Decadent Fun Club z nowym teledyskiem

W poniedziałek odbyła się premiera drugiego singla Decadent Fun Club zatytułowanego "Glitterball".

Zespół, który na początku roku z dużym powodzeniem zadebiutował singlem zatytułowanym "Serendipity", kazał czekać słuchaczom na jego następcę aż siedem miesięcy. Paveu Ostrovsky (wokalista zespołu): "Rzeczywiście upłynęło sporo czasu. Zaliczyliśmy po drodze całą serię przedziwnych perypetii związanych z procesem nagrywania samej piosenki, a później również teledysku. Jednak nie można powiedzieć, że przez ten cały czas próżnowaliśmy. Wydaje mi się wręcz, że w pewnym sensie wyszło nam to na dobre, bo aktualnie znajdujemy się w znacznie lepszym punkcie. Mamy za sobą m.in. udany koncert na Spring Break Festival, zagraliśmy w Trójce, wygraliśmy festiwal w Jarocinie, a za chwilę zagramy nasz pierwszy zagraniczny koncert na Pop-Kultur Festival w Berlinie."

Do utworu "Glitterball" powstał także teledysk. Zgodnie z założeniem zespołu, przedsięwzięcie miało się odbyć w myśl zasady DIY. Paveu: "Całość została nagrana w moim pokoju, przy użyciu projektora oraz gadżetów takich jak lampki choinkowe czy stare telewizory. Realizacją zdjęć zajęły się nasze koleżanki - Sandra Roczeń i Natasza Von Yullen. Wymiękliśmy jedynie przy montażu, gdzie nieocenioną pomocą wykazał się Tomek Wolszczak z Samtini Studio".

Intymny teledysk utrzymany w konwencji VHS dobrze oddaje kolorowy, ale zarazem mocno introwertyczny charakter utworu. "Pomimo bycia entuzjastą postępu technologicznego, na co dzień jestem jednak dość 'analogowy'. Najchętniej słucham muzyki z płyt CD i kaset, czytam wyłącznie papierowe wydania książek i mam ogromny sentyment do czasów, w których MTV emitowało teledyski. To wszystko wydaje mi się być najlepszą kontrą w stosunku do zabójczego tempa 'płynnej rzeczywistości', w której żyjemy na co dzień".

Decadent Fun Club nie zwalniają tempa i niebawem ponownie wracają do studia, by zarejestrować materiał na kolejnego singla. Efektów możemy spodziewać się jesienią.Foto: Sandra Roczeń

Pokrewne wątki:

Pożegnalna płyta Patti Yang

2019-08-17

Album “War on Love” Patti Yang ukaże się w listopadzie tego roku.

Czytaj więcej...

David Keenan przyjedzie do Warszawy

2019-08-16

David Keenan, jeden z najbardziej obiecujących artystów z Irlandii w ostatnich latach, na jedynym koncercie w Polsce, który odbędzie się 30 marca w warszawskim Pogłosie.

Czytaj więcej...

Tashi Wada Group Feat. Julia Holter & C. Fogel w Warszawie

2019-08-16

11 września, na jedynym w Polsce koncercie, w warszawskim Pardon, To Tu wystąpi pochodzący z Los Angeles zespół, przedstawiający nurt muzyki eksperymentalnej, ambientowej, minimalistycznej, dronowej, oparty na muzyce mikrotonalnej.

Czytaj więcej...

Zobacz oldschoolowy teledysk Pezeta

2019-08-16

Pezet prezentuje drugi teledysk zapowiadający „Muzykę Współczesną” i zaskakuje oldschoolowym brzmieniem rodem z „Muzyki Klasycznej” czy „Muzyki Poważnej”.

Czytaj więcej...

Peter Murphy miał atak serca

2019-08-16

Były wokalista brytyjskiej grupy Bauhaus przeszedł atak serca przed koncertem w nowojorskim Le Poisson Rouge.

Czytaj więcej...

Londyńska wystawa z okazji 40 lat albumu "London Calling" The Clash

2019-08-14

Muzeum Londynu będzie gospodarzem ekskluzywnej ekspozycji The Clash: London Calling. Na wystawie będzie można zobaczyć ponad 100 eksponatów z archiwum zespołu.

Czytaj więcej...

Zmarł Cezary Szlązak

2019-08-14

W wieku 72 lat po ciężkiej chorobie zmarł Cezary Szlązak z grupy 2+1.

Czytaj więcej...

Akustyczna trasa grupy LemON

2019-08-14

Jesienią LemON zagra wyjątkowe koncerty w całej Polsce. W wyjątkowych aranżacjach akustycznych zabrzmią najpiękniejsze utwory zespołu ze wszystkich albumów studyjnych.

Czytaj więcej...

Agnieszka Chylińska zagra jubileuszowe tournee

2019-08-14

„WARTO BYŁO SZALEĆ TAK!” to nazwa tournee Agnieszki Chylińskiej podczas której Artystka będzie świętowała ćwierćwiecze pracy artystycznej.

Czytaj więcej...

Sóley na trasie po Polsce

2019-08-13

Islandzka wokalistka, kompozytorka i multiinstrumentalistka Sóley wystąpi na czterech koncertach w Polsce.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania