Newsy muzyczne

Janek Samołyk prezentuje nowe utwory

"Ślad" i "Wyprowadzam się" to nowe piosenki wrocławskiego muzyka, które zapowiadają album "Czas najlepszy w życiu" (premiera jesienią).

"Nowe piosenki bardzo różnią się formą, jednak mocno łączy je treść. Ponadto, po trzech latach od ostatniego albumu, chciałem się przypomnieć słuchaczom czymś więcej niż tylko jednym utworem - stąd pomysł na rzadko dziś spotykaną formę podwójnego singla." - mówi Janek Samołyk.

Ciekawostki: w piosence "Ślad" na perkusji zagrał perkusista jazzowy Zbigniew Lewandowski, a nagranie miksował Mark Wallis (współpracował dotąd m.in. z Talking Heads, Go-betweens, U2, The La's, The Smiths i Travis).

Janek Samołyk to wrocławski gitarzysta, wokalista oraz autor piosenek. Tworzy i śpiewa zarówno po angielsku, jak i w ojczystym języku. Jego piosenki to unikalne połączenie wpadających w ucho melodii, alternatywnych gitar i brzmień takich instrumentów, jak np. skrzypce czy fortepian.

Wokalista występuje od 2008 roku. Rok później zwyciężył w prestiżowym konkursie debiutów na OFF Festivalu. W kolejnych latach wydał trzy płyty długogrające, zagrał kilkaset koncertów (w tym trasę w Chinach), a single "Codziennie", "Problem z wiernością", "Piosenka o pointach", "Złe czasy" i "Na prezent" zagościły na Liście Przebojów Trójki.Muniek w hip-hopowym klasyku

2019-04-20

Muniek Staszczyk w nowej wersji „Co to za miejsce?” donGURALesko.

Czytaj więcej...

Bitamina "Odnajdzie Raj"

2019-04-20

Zapraszamy do zapoznania się z trzecim singlem zapowiadającym płytę "Kwiaty i korzenie" Bitaminy, którego premiera będzie miała miejsce w Wielki Piątek.

Czytaj więcej...

Nowy zespół Rachel Goswell ze Slowdive

2019-04-19

Label Bella Union prezentuje The Soft Cavalry - nowy projekt małżeństwa Steve Clarke i Rachel Goswell ze Slowdive. Album zatytułowany "The Soft Cavalry" ukaże się 5 lipca.

Czytaj więcej...

Code Orange zagra w Warszawie

2019-04-19

14 czerwca w warszawskich Hybrydach zagra amerykańska grupa Code Orange.

Czytaj więcej...

Niemoc wyda debiut

2019-04-18

Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EP-ek, zespół zaplanował na 25 kwietnia premierę debiutanckiej płyty długogrającej zatytułowanej "Baśnie".

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Madonny

2019-04-18

Czternasty album studyjny w dorobku Madonny, zatytułowany „Madame X”, ukaże się 14 czerwca.

Czytaj więcej...

The Flaming Lips wydadzą nowy album

2019-04-18

Grupa The Flaming Lips ogłosiła premierę ich piętnastego albumu „King’s Mouth”. Płyta trafi na półki sklepowe 19 lipca nakładem wytwórni Bella Union.

Czytaj więcej...

Nowa płyta od Hollywood Vampires

2019-04-18

21 czerwca ukaże się drugi album supergrupy Hollywood Vampires zatytułowany "Rise". W składzie zespołu są m.in. Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry z Aerosmith.

Czytaj więcej...

Daria Zawiałow zebrała 2 tony pokarmu dla psów

2019-04-17

15 miast, 16 koncertów, 9 wyprzedanych klubów i ponad 2 tony karmy dla psów z lokalnych schronisk. Tak wygląda bilans trasy „Helsinki Tour” Darii Zawiałow.

Czytaj więcej...

Polsko-francuskie The Blind Suns na trasie po Polsce

2019-04-17

Polsko-francuskie trio The Blind Suns dowodzone przez zamieszkałą we Francji Dorotę Kuszewską, zaprezentuje się podczas tzw. francuskiego showcase’u w ramach festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu, a poza tym wystąpi w kilku innych największych miastach Polski.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania