Newsy muzyczne

Nowy utwór Nightmare On Wax

Król chilloutu, Nightmares On Wax (George Evelyn), wraca z nowym utworem ‘Back To Nature’.

Utwór jest kwintesencją stylu Nightmares On Wax: wolny, wyrafinowany pod względem produkcyjnym, będący emocjonalną podróżą w głąb ludzkich relacji z naturą.

Do piosenki powstał teledysk wyreżyserowany przez João Pombeiro, który podąża za narracją, tworząc kolaż czasopism, pocztówek i starych filmów, z pozytywnym spojrzeniem na przyszłość harmonijnej utopii.

George Evelyn, mówi: “’Back To Nature’ przypomina o naszej relacji z naturą, której wszyscy jesteśmy częścią. We współczesnym świecie łatwo zapomnieć o tym, że natura jest czymś, co istnieje na tle rasy ludzkiej. Jesteśmy jej nieodłączną częścią.”

Utwór jest wynikiem wielu podróży po świecie, podczas których George jako DJ odwiedzał kluby i festiwale. W trakcie jednej z tych podróży natknął się na starożytne amerykańskie i meksykańskie ceremonie Peyote. Jedną z takich ceremonii w dżungli Yucatan pozwolono mu zarejestrować. Po pracy z teksańskim szamanem, Kuauthlim Vasquezem, w Ibizie George miał wizję połączenia obu doświadczeń, by przypomnieć o naszym związku z matką ziemią i naturą.

Nightmares on Wax jest jednym z najbardziej wpływowych artystów pokolenia, jego muzyka zainspirowała wielu muzyków i producentów na całym świecie. Jako najdłużej związany z wytwórnią Warp aktywny artysta, utorował drogę takim wykonawcom jak Flying Lotus, Hudson Mohawke i Mount Kimbie. Źródło: Sonic Records

Muniek w hip-hopowym klasyku

2019-04-20

Muniek Staszczyk w nowej wersji „Co to za miejsce?” donGURALesko.

Czytaj więcej...

Bitamina "Odnajdzie Raj"

2019-04-20

Zapraszamy do zapoznania się z trzecim singlem zapowiadającym płytę "Kwiaty i korzenie" Bitaminy, którego premiera będzie miała miejsce w Wielki Piątek.

Czytaj więcej...

Nowy zespół Rachel Goswell ze Slowdive

2019-04-19

Label Bella Union prezentuje The Soft Cavalry - nowy projekt małżeństwa Steve Clarke i Rachel Goswell ze Slowdive. Album zatytułowany "The Soft Cavalry" ukaże się 5 lipca.

Czytaj więcej...

Code Orange zagra w Warszawie

2019-04-19

14 czerwca w warszawskich Hybrydach zagra amerykańska grupa Code Orange.

Czytaj więcej...

Niemoc wyda debiut

2019-04-18

Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EP-ek, zespół zaplanował na 25 kwietnia premierę debiutanckiej płyty długogrającej zatytułowanej "Baśnie".

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Madonny

2019-04-18

Czternasty album studyjny w dorobku Madonny, zatytułowany „Madame X”, ukaże się 14 czerwca.

Czytaj więcej...

The Flaming Lips wydadzą nowy album

2019-04-18

Grupa The Flaming Lips ogłosiła premierę ich piętnastego albumu „King’s Mouth”. Płyta trafi na półki sklepowe 19 lipca nakładem wytwórni Bella Union.

Czytaj więcej...

Nowa płyta od Hollywood Vampires

2019-04-18

21 czerwca ukaże się drugi album supergrupy Hollywood Vampires zatytułowany "Rise". W składzie zespołu są m.in. Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry z Aerosmith.

Czytaj więcej...

Daria Zawiałow zebrała 2 tony pokarmu dla psów

2019-04-17

15 miast, 16 koncertów, 9 wyprzedanych klubów i ponad 2 tony karmy dla psów z lokalnych schronisk. Tak wygląda bilans trasy „Helsinki Tour” Darii Zawiałow.

Czytaj więcej...

Polsko-francuskie The Blind Suns na trasie po Polsce

2019-04-17

Polsko-francuskie trio The Blind Suns dowodzone przez zamieszkałą we Francji Dorotę Kuszewską, zaprezentuje się podczas tzw. francuskiego showcase’u w ramach festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu, a poza tym wystąpi w kilku innych największych miastach Polski.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania