Newsy muzyczne

3moonboys wydali nowy album

Bydgoska formacja 3moonboys nagrała nowy album studyjny, ktory ukazał się 25 września.

Płyta jest zatytułowana "Zawsze jest za krótko", a pierwszy singel ją promujący to "Idziemy". 


Zespół istnieje od 12. lat. Gościł wielokrotnie na scenach krajowych i niekrajowych (Polska, Niemcy, Słowacja, Norwegia, Islandia), na festiwalach muzycznych i niemuzycznych (Open'er, Off, Planet + Doc, Ha!wangarda, Tofifest, Animocje, SpaceFest, Slot Art Festival, Focus Festival, Festiwal Włóczykij i inne); współpracował z wieloma artystami rozmaitych dyscyplin.  

3moonboys doskonale czują się na wydarzeniach plenerowych, w klubach, w kinach, w teatrach czy w galeriach sztuki, za każdym razem adaptując przestrzeń do muzycznego spotkania z odbiorcą, nierzadko poszerzonego o filmowy aspekt wizualizacji. Szeroki zakres zainteresowań spowodował, że grupa angażuje się w rozmaite działania na styku dziedzin twórczych. Stąd udział w takich wydarzeniach, jak otwarcie Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu, granie na żywo do filmów z okresu niemieckiego ekspresjonizmu lub współczesnych krótkich animacji na festiwalu filmów animowanych Animocje. 

W roku 2009 zespół zainspirowany odkryciami Zenona Fajfera i Katarzyny Bazarnik wydał płytę (16), która miała być muzyczną odpowiedzią na fenomen liberatury. Okładkę zaprojektował Zenon Fajfer, a krążek ochrzczono jako album liberockowy. Późniejsze wydawnictwa kapeli korzystają z tych doświadczeń, lecz 3moonboys znaleźli dla nich własne uzasadnienie i podążają indywidualną ścieżką, licząc na kolejne niespodzianki. W roku 2015 zespół wziął udział w międzynarodowym przedsięwzięciu zatytułowanym Brumba – Jedność słowa z przestrzenią zapisu. Cykl wydawnictw liberackich. Realizacja projektu odbyła się w Polsce, Norwegii i Islandii, a jego wymiernym efektem był album Linia nr 8 nagrany w kooperacji z islandzkim Panos from Komodo. 

Dotychczasowe płyty: 3moonboys (2004), Only Music Can Save Us (2006), This is not 3moonboys (2006), 16 (2009), Skakankan (2012), Na tym zdjęciu wcale nie wyglądasz grubo (2014), Linia nr 8 (2015) powstał we współpracy z islandzkim Panos From Komodo i jest częścią międzynarodowego przedsięwzięcia Brumba – Jedność słowa z przestrzenią zapisu. Cykl wydawnictw liberackich.

3moonboys tworzą: Radek Drwęcki, Marcin Karnowski, Wojtek Kotwicki, Piotr Michalski, Miłosz Runge. 

Pokrewne wątki:

Duff McKagan zagra w Warszawie

2019-04-23

Basista grupy Guns n'Roses wystąpi 22 sierpnia w warszawskim klubie Stodoła w ramach trasy promującej jego nową solową płytę "Tenderness".

Czytaj więcej...

Rosetta Stone prezentuje nowy teledysk

2019-04-23

Jeden z najważniejszych brytyjskich zespołów gotyckich z lat 90.ubiegłego wieku opublikował teledysk do kompozycji "Tomorrow For Us".

Czytaj więcej...

Romantycy Lekkich Obyczajów w "Domu"

2019-04-23

Romantycy Lekkich Obyczajów zaprezentowali nowy singel promujący wydaną w kwietniu 2018 płytę „Neoromantyzm”.

Czytaj więcej...

Powstaje film dokumentalny o The Cure

2019-04-22

Długoletni współpracownik grupy The Cure, reżyser Tim Pope, potwierdził, że powstaje nowy film dokumentalny o zespole kierowanym przez Roberta Smitha.

Czytaj więcej...

Muniek w hip-hopowym klasyku

2019-04-20

Muniek Staszczyk w nowej wersji „Co to za miejsce?” donGURALesko.

Czytaj więcej...

Bitamina "Odnajdzie Raj"

2019-04-20

Zapraszamy do zapoznania się z trzecim singlem zapowiadającym płytę "Kwiaty i korzenie" Bitaminy, którego premiera będzie miała miejsce w Wielki Piątek.

Czytaj więcej...

Nowy zespół Rachel Goswell ze Slowdive

2019-04-19

Label Bella Union prezentuje The Soft Cavalry - nowy projekt małżeństwa Steve Clarke i Rachel Goswell ze Slowdive. Album zatytułowany "The Soft Cavalry" ukaże się 5 lipca.

Czytaj więcej...

Code Orange zagra w Warszawie

2019-04-19

14 czerwca w warszawskich Hybrydach zagra amerykańska grupa Code Orange.

Czytaj więcej...

Niemoc wyda debiut

2019-04-18

Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EP-ek, zespół zaplanował na 25 kwietnia premierę debiutanckiej płyty długogrającej zatytułowanej "Baśnie".

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Madonny

2019-04-18

Czternasty album studyjny w dorobku Madonny, zatytułowany „Madame X”, ukaże się 14 czerwca.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania