Newsy muzyczne

3moonboys wydali nowy album

Bydgoska formacja 3moonboys nagrała nowy album studyjny, ktory ukazał się 25 września.

Płyta jest zatytułowana "Zawsze jest za krótko", a pierwszy singel ją promujący to "Idziemy". 


Zespół istnieje od 12. lat. Gościł wielokrotnie na scenach krajowych i niekrajowych (Polska, Niemcy, Słowacja, Norwegia, Islandia), na festiwalach muzycznych i niemuzycznych (Open'er, Off, Planet + Doc, Ha!wangarda, Tofifest, Animocje, SpaceFest, Slot Art Festival, Focus Festival, Festiwal Włóczykij i inne); współpracował z wieloma artystami rozmaitych dyscyplin.  

3moonboys doskonale czują się na wydarzeniach plenerowych, w klubach, w kinach, w teatrach czy w galeriach sztuki, za każdym razem adaptując przestrzeń do muzycznego spotkania z odbiorcą, nierzadko poszerzonego o filmowy aspekt wizualizacji. Szeroki zakres zainteresowań spowodował, że grupa angażuje się w rozmaite działania na styku dziedzin twórczych. Stąd udział w takich wydarzeniach, jak otwarcie Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu, granie na żywo do filmów z okresu niemieckiego ekspresjonizmu lub współczesnych krótkich animacji na festiwalu filmów animowanych Animocje. 

W roku 2009 zespół zainspirowany odkryciami Zenona Fajfera i Katarzyny Bazarnik wydał płytę (16), która miała być muzyczną odpowiedzią na fenomen liberatury. Okładkę zaprojektował Zenon Fajfer, a krążek ochrzczono jako album liberockowy. Późniejsze wydawnictwa kapeli korzystają z tych doświadczeń, lecz 3moonboys znaleźli dla nich własne uzasadnienie i podążają indywidualną ścieżką, licząc na kolejne niespodzianki. W roku 2015 zespół wziął udział w międzynarodowym przedsięwzięciu zatytułowanym Brumba – Jedność słowa z przestrzenią zapisu. Cykl wydawnictw liberackich. Realizacja projektu odbyła się w Polsce, Norwegii i Islandii, a jego wymiernym efektem był album Linia nr 8 nagrany w kooperacji z islandzkim Panos from Komodo. 

Dotychczasowe płyty: 3moonboys (2004), Only Music Can Save Us (2006), This is not 3moonboys (2006), 16 (2009), Skakankan (2012), Na tym zdjęciu wcale nie wyglądasz grubo (2014), Linia nr 8 (2015) powstał we współpracy z islandzkim Panos From Komodo i jest częścią międzynarodowego przedsięwzięcia Brumba – Jedność słowa z przestrzenią zapisu. Cykl wydawnictw liberackich.

3moonboys tworzą: Radek Drwęcki, Marcin Karnowski, Wojtek Kotwicki, Piotr Michalski, Miłosz Runge. 

Pokrewne wątki:

Nitzer Ebb za rok w Łodzi

2018-11-12

Poznaliśmy pierwszą gwiazdę przyszłorocznej edycji łódzkiego Soundedit Festival.

Czytaj więcej...

Health zagra w Warszawie

2018-11-11

Amerykański zespół Health wystąpi 16 lutego w warszawskich Hybrydach.

Czytaj więcej...

Stos wróci na jeden koncert

2018-11-11

30 marca w Warszawie odbędzie się jedyny koncert klasyków polskiego heavy metalu Stos.

Czytaj więcej...

Blitzkrieg wraca po 26 latach

2018-11-10

14 lipca na festiwalu Castle Party w Bolkowie odbędzie się pierwszy od 1992 roku koncert łódzkiej grupy Blitzkrieg.

Czytaj więcej...

Jean-Michel Jarre wyda sequel albumu "Equinoxe"

2018-11-10

"Equinoxe Infinity" (premiera 16 listopada) to długo oczekiwany sequel do słynnego albumu "Equinoxe" Jean-Michela Jarre’a, który ukazał się dokładnie czterdzieści lat wcześniej, 16 listopada 1978 roku.

Czytaj więcej...

Tides From Nebula prezentują „PARATYPHOID FEVER”

2018-11-10

Dwa tygodnie temu Tides From Nebula zaprezentowali nowy singiel zatytułowany „DOPAMINE”, na którym znalazła się niespodzianka dla fanów.

Czytaj więcej...

Backstreet Boys przyjadą do Warszawy

2018-11-09

24 czerwca w warszawskim Torwarze odbędzie się kolejny polski koncert słynnego amerykańskiego boys band Backstreet Boys.

Czytaj więcej...

Devin Townsend wróci do warszawskiej Stodoły

2018-11-09

An Evening With Devin Townsend odbędzie się 5 kwietnia w warszawskiej Stodole.

Czytaj więcej...

Debiutancki singel supergrupy Piroshka

2018-11-09

"Everlastingly Yours" to pierwsza zapowiedź debiutanckiego albumu formacji Piroshka, w skład której wchodzi czwórka cenionych muzyków z brytyjskiej sceny niezależnej.

Czytaj więcej...

Depeche Mode: ciąg dalszy kolekcji singli na winylach

2018-11-08

Sony Music Entertainment prezentuje dwa kolejne boxy zawierające kolekcje singli grupy Depeche Mode na płytach winylowych.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania