Newsy muzyczne

"Zmiany" u Kolorofonii

Formacja Kolorofonia zaprezentowała nową kompozycję.

Kolorofonia powraca z nowym utworem, którego tytuł nie tylko koresponduje ze zmianą pory roku, która przypadła na dzień jego premiery, ale również a może przede wszystkim ze zmianą zarówno w stronie wizualnej, jak i brzmieniowej nowego singla.

Dużą zasługą jest połączenie sił twórcy pierwszego klipu oraz autorów ostatniego obrazu. Za zdjęcia, montaż i postprodukcję odpowiada Maciej Wesołowski, twórca teledysku do pierwszego singla z debiutanckiej płyty, natomiast za światła na planie odpowiada Marcin Nowak (www.musicplease.pl) oraz Krzysztof Parczewski (www.showtechnika.pl), twórcy poprzedzającego ten obraz klipu. Największy wkład wniósł Marcin Gutkowski, użyczając na potrzeby realizacji swe studio fotograficzne MG Foto (www.marcingutkowski.com.pl) oraz zapraszając do udziału zaprzyjaźnioną modelkę, która na co dzień występuje jako tancerka w dyskotekowej formacji Joker. Ten mariaż zaowocował najciekawszym jak dotąd teledyskiem, jaki ma na swoim koncie KOLOROFONIA.

Brzmienie, które różni tę produkcję od wcześniejszych, to zasługa masteringu, za którym stoi Tomasz "TEKA" Kucharski (www.tekamusic.net).

Nie bez znaczenia jest fakt, że za sprawą tej obróbki utwór zyskał nowe, bardziej dynamiczne brzmienie.

Tytułowe "Zmiany", to także kolejna zapowiedź, po poprzednim singlu "Mamy Soundsystem", nowego, planowanego na koniec tego roku wydawnictwa.

Kolorofonia to projekt, w którego skład wchodzą: Michał „KOLO” Kisielewski, raper, autor tekstów i jego pomysłodawca oraz Albert „TONTON AL” Toruński, który odpowiada za jego warstwę muzyczną. Na koncie mają debiutancki album „PODZIEMNY KANAŁ, CO PROWADZI NA WOLNOŚĆ”, który ukazał się latem 2015 roku oraz epkę „2K16” wydaną rok później. Oba wydawnictwa, choć wydane niezależnie, są ogólnodostępne zarówno cyfrowo jak i fizycznie.

Pokrewne wątki:

Nowy zespół Rachel Goswell ze Slowdive

2019-04-19

Label Bella Union prezentuje The Soft Cavalry - nowy projekt małżeństwa Steve Clarke i Rachel Goswell ze Slowdive. Album zatytułowany "The Soft Cavalry" ukaże się 5 lipca.

Czytaj więcej...

Code Orange zagra w Warszawie

2019-04-19

14 czerwca w warszawskich Hybrydach zagra amerykańska grupa Code Orange.

Czytaj więcej...

Niemoc wyda debiut

2019-04-18

Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EP-ek, zespół zaplanował na 25 kwietnia premierę debiutanckiej płyty długogrającej zatytułowanej "Baśnie".

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Madonny

2019-04-18

Czternasty album studyjny w dorobku Madonny, zatytułowany „Madame X”, ukaże się 14 czerwca.

Czytaj więcej...

The Flaming Lips wydadzą nowy album

2019-04-18

Grupa The Flaming Lips ogłosiła premierę ich piętnastego albumu „King’s Mouth”. Płyta trafi na półki sklepowe 19 lipca nakładem wytwórni Bella Union.

Czytaj więcej...

Nowa płyta od Hollywood Vampires

2019-04-18

21 czerwca ukaże się drugi album supergrupy Hollywood Vampires zatytułowany "Rise". W składzie zespołu są m.in. Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry z Aerosmith.

Czytaj więcej...

Daria Zawiałow zebrała 2 tony pokarmu dla psów

2019-04-17

15 miast, 16 koncertów, 9 wyprzedanych klubów i ponad 2 tony karmy dla psów z lokalnych schronisk. Tak wygląda bilans trasy „Helsinki Tour” Darii Zawiałow.

Czytaj więcej...

Polsko-francuskie The Blind Suns na trasie po Polsce

2019-04-17

Polsko-francuskie trio The Blind Suns dowodzone przez zamieszkałą we Francji Dorotę Kuszewską, zaprezentuje się podczas tzw. francuskiego showcase’u w ramach festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu, a poza tym wystąpi w kilku innych największych miastach Polski.

Czytaj więcej...

Post-punkowa baṣnia wydała debiutancki album

2019-04-17

Ukazała się debiutancka płyta warszawskiego projektu baṣnia zatytułowana “No Falling Stars And No Wishes”.

Czytaj więcej...

Terrfic Sunday w "Amoku"

2019-04-17

Po roku milczenia Terrific Sunday prezentują nowy polskojęzyczny singel.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania