Newsy muzyczne

Nowy utwór od The Breeders

The Breeders ogłosili swój powrót do wytworni 4AD, czego rezultatem jest wpadająca w ucho nowa piosenka ‘Wait In The Car’.

Utwór został przygotowany przez klasyczny skład, który był odpowiedzialny za pamiętny album ‘Last Splash’

‘Wait In The Car’ przypieczętowuje gorąco powitany powrót składu, w którym znaleźli się: Kim i Kelley Deal, Josephine Wiggs oraz Jim Macpherson. Członkowie tego kwartetu wrócili na scenę w 2013 roku, by świętować jubileusz dwudziestolecia wydania ich platynowego albumu ‘Last Splash’ i od tamtego czasu spędzali ze sobą czas w studiu pracując nad nowym materiałem.

Dwuminutowy ‘Wait In The Car’ jest przedsmakiem tego nad czym pracowali i pokazuje, że niezmiennie pozostają niezwykle ważnym zespołem.

Utwór pojawi się także na serii 7” wydawnictw. Jedno będzie dostępne podczas nadchodzącej trasy, która rozpocznie się 15 października (wytłoczony na pomarańczowym winylu przyniesie również wersję utworu ‘Archangel’s Thunderbird’ z repertuaru Amon Düül II z 1970 roku, a nagraną ze Steve’em Albinim w Chicago). Druga wersja pojawi się 27 października w wyselekcjonowanych niezależnych sklepach muzycznych (wytłoczona na zielonym winylu, przyniesie cover Devo ‘Gates Of Steel’). Szczegóły dotyczące trzeciej wersji (przynoszącej rozmarzoną wersję Kim utworu ‘Joanne’ Mike’a Nesmitha, która zostanie wytłoczona na czerwonym winylu), będą podane wkrótce. Każda wersja pojawi się w ściśle ograniczonym do 1 500 sztuk nakładzie.

Za szatę graficzną oraz wizualizacje towarzyszące ‘Wait In The Car’, odpowiedzialni są: Chris Bigg (z v23, który pracował z grupą przy wcześniejszych wydawnictwach dla 4AD), a także Martin Andersen. Wspólnie stworzyli teledysk z 800 fotografii.

„Wszystko zaczęło się od cegły” - mówią twórcy obrazu. „Obu nam spodobał się pomysł użycia czegoś ikonicznego, ale trochę banalnego. Stara cegła ma w sobie historię i jest pięknym, surowym obiektem. Zaczęliśmy kolekcjonować ich coraz więcej (niektóre nienaruszone, inne pokruszone) i zdaliśmy sobie sprawę z tego, jak się od siebie różnią. Każda miała swoją tożsamość.”Źródło: 4AD

Pokrewne wątki:

Thirty Seconds To Mars w Dolinie Charlotty

2018-11-20

25 lipca w Amfiteatrze Doliny Charlotty pod Słupskiem wystąpi zespół Thirty Seconds to Mars.

Czytaj więcej...

Małgosia Wawruk prezentuje "Żródła"

2018-11-20

„Źródła” to autorski projekt muzyczny Małgosi Wawruk, inspirowany jej artystycznymi fascynacjami i nostalgicznymi wspomnieniami, sięgającymi okresu dzieciństwa.

Czytaj więcej...

Warszawska Artra zadebiutowała po 45 latach

2018-11-20

"Kroniki Miejskie" to tytuł debiutanckiego albumu warszawskiej grupy Artra, która w 2017 roku reaktywowała się po 40-letniej przerwie.

Czytaj więcej...

Szczegóły nowej płyty OOMPH!

2018-11-20

Ceniona niemiecka grupa industrialno-metalowa OOMPH! zaanonsowała wydanie nowej płyty.

Czytaj więcej...

Godflesh i Primordial na 4 edycji wrocławskiego Into The Abyss Festival

2018-11-19

IV edycja festiwalu będzie miała miejsce 10-11 maja 2019 w Klubie Zaklęte Rewiry we Wrocławiu.

Czytaj więcej...

Michelle Gurevich wystąpi w Warszawie

2018-11-19

Kanadyjska artystka zaprezentuje się 23 maja w warszawskim klubie Niebo.

Czytaj więcej...

Koncertowy album od Meller/Gołyźniak/Duda

2018-11-19

30 listopada ukaże się koncertowe wydawnictwo będące zapisem jedynego występu jednego z najbardziej niezwykłych polskich projektów rockowych ostatnich lat.

Czytaj więcej...

Disturbed zagra w Warszawie

2018-11-19

Amerykańska formacja Disturbed zaprezentuje się 20 czerwca w warszawskiej hali Torwar.

Czytaj więcej...

Rod Stewart przyjedzie do Krakowa

2018-11-19

Rod Stewart wystąpi 21 czerwca w krakowskiej Tauron Arenie.

Czytaj więcej...

"T.Cover" od wczoraj w sprzedaży

2018-11-17

Bednarek & 5 Element oraz Pola Rise promują "T.Cover".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania