Newsy muzyczne

Nowy utwór od The Breeders

The Breeders ogłosili swój powrót do wytworni 4AD, czego rezultatem jest wpadająca w ucho nowa piosenka ‘Wait In The Car’.

Utwór został przygotowany przez klasyczny skład, który był odpowiedzialny za pamiętny album ‘Last Splash’

‘Wait In The Car’ przypieczętowuje gorąco powitany powrót składu, w którym znaleźli się: Kim i Kelley Deal, Josephine Wiggs oraz Jim Macpherson. Członkowie tego kwartetu wrócili na scenę w 2013 roku, by świętować jubileusz dwudziestolecia wydania ich platynowego albumu ‘Last Splash’ i od tamtego czasu spędzali ze sobą czas w studiu pracując nad nowym materiałem.

Dwuminutowy ‘Wait In The Car’ jest przedsmakiem tego nad czym pracowali i pokazuje, że niezmiennie pozostają niezwykle ważnym zespołem.

Utwór pojawi się także na serii 7” wydawnictw. Jedno będzie dostępne podczas nadchodzącej trasy, która rozpocznie się 15 października (wytłoczony na pomarańczowym winylu przyniesie również wersję utworu ‘Archangel’s Thunderbird’ z repertuaru Amon Düül II z 1970 roku, a nagraną ze Steve’em Albinim w Chicago). Druga wersja pojawi się 27 października w wyselekcjonowanych niezależnych sklepach muzycznych (wytłoczona na zielonym winylu, przyniesie cover Devo ‘Gates Of Steel’). Szczegóły dotyczące trzeciej wersji (przynoszącej rozmarzoną wersję Kim utworu ‘Joanne’ Mike’a Nesmitha, która zostanie wytłoczona na czerwonym winylu), będą podane wkrótce. Każda wersja pojawi się w ściśle ograniczonym do 1 500 sztuk nakładzie.

Za szatę graficzną oraz wizualizacje towarzyszące ‘Wait In The Car’, odpowiedzialni są: Chris Bigg (z v23, który pracował z grupą przy wcześniejszych wydawnictwach dla 4AD), a także Martin Andersen. Wspólnie stworzyli teledysk z 800 fotografii.

„Wszystko zaczęło się od cegły” - mówią twórcy obrazu. „Obu nam spodobał się pomysł użycia czegoś ikonicznego, ale trochę banalnego. Stara cegła ma w sobie historię i jest pięknym, surowym obiektem. Zaczęliśmy kolekcjonować ich coraz więcej (niektóre nienaruszone, inne pokruszone) i zdaliśmy sobie sprawę z tego, jak się od siebie różnią. Każda miała swoją tożsamość.”Źródło: 4AD

Pokrewne wątki:

Dawid Ogrodnik jako Mieczysław Kosz

2019-05-22

„Ikar. Legenda Mietka Kosza” to filmowa biografia geniusza fortepianu, niesamowitego jazzmana, który zmarł tragicznie w wieku 29 lat. Tytuł pojawi się w kinach 18 października.

Czytaj więcej...

Pierwsza płyta The Stray Cats od 26 lat

2019-05-22

"40" to tytuł pierwszej od 1993 roku płyty amerykańskiej grupy The Stray Cats

Czytaj więcej...

Aborted i Entombed A.D. na wspólnym koncercie w Warszawie

2019-05-22

Trasa Hell Over Europe wraca do Europy. Będzie to już trzecia osłona, w której udział wezmą Aborted, Entombed A.D. (co-headline) oraz Baest. Jedyny koncert w Polsce odbędzie się 23 października w warszawskim klubie Proxima.

Czytaj więcej...

HALO prezentuje kolejną zapowiedź debiutanckiej płyty

2019-05-22

Singel "Słoń" to singel z debiutanckiej płyty grupy HALO, na czele której stoi Patrycja Kosiarkiewicz.

Czytaj więcej...

Legendy polskiego metalu na wspólnej trasie

2019-05-22

Grupy Kat & Roman Kostrzewski, Acid Drinkers, Vader i Quo Vadis zagrają we wrześniu wspólne tournee po naszym kraju.

Czytaj więcej...

Drab Majesty na trzech koncertach w Polsce

2019-05-22

Amerykańska grupa Drab Majesty przyjedzie w październiku na trzy koncerty do Polski.

Czytaj więcej...

Zmarł Rosław Szaybo

2019-05-21

Najbardziej znany na świecie polski twórca okładek płyt Rosław Szaybo zmarł w wieku 85 lat.

Czytaj więcej...

Poznaliśmy skład warszawskiego Merry Christless 2019

2019-05-21

14 grudnia w warszawskim klubie Progresja wystąpią: Hellhammer: Triumph of Death, Furia, Dodheimsgard, Bölzer, Blaze of Perdition oraz Matterhorn.

Czytaj więcej...

undertheskin serwuje "Poison"

2019-05-21

Klip „Posion” promuje nową płytę post-punkowego undertheskin zatytułowaną „N E G A T I V E”.

Czytaj więcej...

Nowy singel happysad

2019-05-21

Grupa happysad opublikowała utwór "Cały" czyli pierwszą zapowiedź nowego albumu, który ukaże się wczesną jesienią tego roku.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania