Newsy muzyczne

Nowy utwór od The Colorist & Emiliana Torrini

Emiliana Torrini i The Colorist Orchestra prezentują nowy, wspólny utwór 'Animal Games’.

Wkrótce będzie można usłyszeć także piosenkę ‘Birds’. Obie  są nowymi wersjami ulubionych koncertowych utworów z katalogu Emiliany, które oryginalnie ukazały się na płytach ‘Tookah’ w 2013 roku oraz ‘Me And Armini’ w 2008 roku.

Wytwórnia Rough Trade, w grudniu 2016, wydała innowacyjny album 'Emiliana Torrini & The Colorist Orchestra', zawierający 9 przerobionych, klasycznych piosenek z katalogu Emiliany Torrini oraz dwa zupełnie nowe utwory.

The Colorist Orchestra to belgijska grupa utworzona w 2013 roku przez Aaricha Jespersa i Kobe Proesmansa. Zasłynęli łączeniem klasycznych instrumentów i aranżacji, z innowacyjnymi muzycznymi inwencjami, tworząc niezwykle oryginalne brzmienia i rytmy.

Dwa i pół roku temu Emiliana przestała występować ze swoim zespołem. Zaczęła eksperymentować, m.in. grając w Kordobie z cyganami, eksperymentowała z jazzem w Berlinie i wystąpiła z sześćdziesięcioosobową islandzką orkiestrą w Reykjaviku. Kiedy Jespers i Proesmans, będący fanami bogatego dorobku Torrini, zaprosili ją do współpracy przy serii koncertów, była zaintrygowana i poprosiła ich o ponowne zaaranżowanie jednej ze swoich piosenek, aby zobaczyć, co z tego może wyjść. Tak powstała zupełnie nowa wersja 'Animal Games' z jej ostatniego albumu 'Tookah', która przekonała Torrini, że praca z grupą jest wyjątkową twórczą okazją, z której nie powinna rezygnować.

The Colorist Orchestra planowała przerobić tylko 7 piosenek Torrini, ale artystka była tak zafascynowana tym, co usłyszała, że przekonała ich aby wspólnie opracowali jeszcze piętnaście innych, wydanych przez nią wcześniej utworów. Jespers i Proesmans zebrali więc ośmioosobowy zespół by stworzyć nowe wersje jej piosenek.

Grupa stworzyła nowy, muzyczny świat, a Torrini przyznała, że ledwo potrafi rozpoznać swoje utwory. Kolaboracja – od e-maili i rozmów przez Skype’a, przez próby, soundchecki, aż po występy na żywo – połączyła talent Emiliany z rosnącą kreatywnością grupy The Colorist Orchestra.Foto: Grzegorz Szklarek
Źródło: Sonic Records

Pokrewne wątki:

Nowy zespół Rachel Goswell ze Slowdive

2019-04-19

Label Bella Union prezentuje The Soft Cavalry - nowy projekt małżeństwa Steve Clarke i Rachel Goswell ze Slowdive. Album zatytułowany "The Soft Cavalry" ukaże się 5 lipca.

Czytaj więcej...

Code Orange zagra w Warszawie

2019-04-19

14 czerwca w warszawskich Hybrydach zagra amerykańska grupa Code Orange.

Czytaj więcej...

Niemoc wyda debiut

2019-04-18

Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EP-ek, zespół zaplanował na 25 kwietnia premierę debiutanckiej płyty długogrającej zatytułowanej "Baśnie".

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Madonny

2019-04-18

Czternasty album studyjny w dorobku Madonny, zatytułowany „Madame X”, ukaże się 14 czerwca.

Czytaj więcej...

The Flaming Lips wydadzą nowy album

2019-04-18

Grupa The Flaming Lips ogłosiła premierę ich piętnastego albumu „King’s Mouth”. Płyta trafi na półki sklepowe 19 lipca nakładem wytwórni Bella Union.

Czytaj więcej...

Nowa płyta od Hollywood Vampires

2019-04-18

21 czerwca ukaże się drugi album supergrupy Hollywood Vampires zatytułowany "Rise". W składzie zespołu są m.in. Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry z Aerosmith.

Czytaj więcej...

Daria Zawiałow zebrała 2 tony pokarmu dla psów

2019-04-17

15 miast, 16 koncertów, 9 wyprzedanych klubów i ponad 2 tony karmy dla psów z lokalnych schronisk. Tak wygląda bilans trasy „Helsinki Tour” Darii Zawiałow.

Czytaj więcej...

Polsko-francuskie The Blind Suns na trasie po Polsce

2019-04-17

Polsko-francuskie trio The Blind Suns dowodzone przez zamieszkałą we Francji Dorotę Kuszewską, zaprezentuje się podczas tzw. francuskiego showcase’u w ramach festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu, a poza tym wystąpi w kilku innych największych miastach Polski.

Czytaj więcej...

Post-punkowa baṣnia wydała debiutancki album

2019-04-17

Ukazała się debiutancka płyta warszawskiego projektu baṣnia zatytułowana “No Falling Stars And No Wishes”.

Czytaj więcej...

Terrfic Sunday w "Amoku"

2019-04-17

Po roku milczenia Terrific Sunday prezentują nowy polskojęzyczny singel.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania