Newsy muzyczne

Nowy utwór od The Colorist & Emiliana Torrini

Emiliana Torrini i The Colorist Orchestra prezentują nowy, wspólny utwór 'Animal Games’.

Wkrótce będzie można usłyszeć także piosenkę ‘Birds’. Obie  są nowymi wersjami ulubionych koncertowych utworów z katalogu Emiliany, które oryginalnie ukazały się na płytach ‘Tookah’ w 2013 roku oraz ‘Me And Armini’ w 2008 roku.

Wytwórnia Rough Trade, w grudniu 2016, wydała innowacyjny album 'Emiliana Torrini & The Colorist Orchestra', zawierający 9 przerobionych, klasycznych piosenek z katalogu Emiliany Torrini oraz dwa zupełnie nowe utwory.

The Colorist Orchestra to belgijska grupa utworzona w 2013 roku przez Aaricha Jespersa i Kobe Proesmansa. Zasłynęli łączeniem klasycznych instrumentów i aranżacji, z innowacyjnymi muzycznymi inwencjami, tworząc niezwykle oryginalne brzmienia i rytmy.

Dwa i pół roku temu Emiliana przestała występować ze swoim zespołem. Zaczęła eksperymentować, m.in. grając w Kordobie z cyganami, eksperymentowała z jazzem w Berlinie i wystąpiła z sześćdziesięcioosobową islandzką orkiestrą w Reykjaviku. Kiedy Jespers i Proesmans, będący fanami bogatego dorobku Torrini, zaprosili ją do współpracy przy serii koncertów, była zaintrygowana i poprosiła ich o ponowne zaaranżowanie jednej ze swoich piosenek, aby zobaczyć, co z tego może wyjść. Tak powstała zupełnie nowa wersja 'Animal Games' z jej ostatniego albumu 'Tookah', która przekonała Torrini, że praca z grupą jest wyjątkową twórczą okazją, z której nie powinna rezygnować.

The Colorist Orchestra planowała przerobić tylko 7 piosenek Torrini, ale artystka była tak zafascynowana tym, co usłyszała, że przekonała ich aby wspólnie opracowali jeszcze piętnaście innych, wydanych przez nią wcześniej utworów. Jespers i Proesmans zebrali więc ośmioosobowy zespół by stworzyć nowe wersje jej piosenek.

Grupa stworzyła nowy, muzyczny świat, a Torrini przyznała, że ledwo potrafi rozpoznać swoje utwory. Kolaboracja – od e-maili i rozmów przez Skype’a, przez próby, soundchecki, aż po występy na żywo – połączyła talent Emiliany z rosnącą kreatywnością grupy The Colorist Orchestra.Foto: Grzegorz Szklarek
Źródło: Sonic Records

Pokrewne wątki:

"T.Cover" od wczoraj w sprzedaży

2018-11-17

Bednarek & 5 Element oraz Pola Rise promują "T.Cover".

Czytaj więcej...

Nowy singel Frontside

2018-11-17

Zespół Frontside prezentuje nowy teledysk promujący wydany we wrześniu album "Zmartwychwstanie".

Czytaj więcej...

Sofi Tukker po raz pierwszy w Polsce

2018-11-16

Nowojorski duet Sofi Tukker zagra 25 marca w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Shining na dwóch koncertach w Polsce

2018-11-16

Norweska grupa Shining zagra w lutym dwa koncerty w Warszawie i Wrocławiu.

Czytaj więcej...

Noibla z teledyskiem do "Atlantis"

2018-11-16

Klip do utworu "Atlantis" promuje album "Hesitation" krakowskiej formacji Noibla.

Czytaj więcej...

Zobacz debiutancki klip białostockiego White Noise

2018-11-16

"i Find Myself" to tytuł nowego singla białostockiej formacji White Noise.

Czytaj więcej...

Madrugada wystąpi w Warszawie

2018-11-15

20 marca w warszawskim klubie Niebo wystąpi ceniona norweska grupa Madrugada w oryginalnym składzie.

Czytaj więcej...

Dance with the Dead powróci do Warszawy

2018-11-15

Po prawie rocznej przerwie od ostatniego koncertu w Polsce jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie synthwave’u, czyli Dance With The Dead wróci do Warszawy.

Czytaj więcej...

dEUS zagra w Gdańsku

2018-11-15

Jedna z największych gwiazd belgijskiej sceny alternatywnej wystąpi 2 maja w gdańskim B90.

Czytaj więcej...

Muchy pełne "Miłości"

2018-11-14

Miłość” to pierwszy singiel zapowiadający nową płytę Much, nad którą zespół pracuje w pierwotnym składzie: Michał Wiraszko, Piotr Maciejewski, Szymon Waliszewski i Stefan Czerwiński (dołączył do zespołu w 2013).

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania