Newsy muzyczne

Peter Heppner wkrótce w Warszawie

Już 2 grudnia w warszawskiej Progresji zaprezentuje się Peter Heppner - były wokalista niemieckiej grupy synthpopowej Wolfsheim. Koncert odbędzie się z okazji 30-lecia działalności artystycznej artysty.

Bilety w cenie: 115 zł (przedsprzedaż) są do nabycia w kasie Progresji, a także w bileteriach Empik, ticketpro.pl oraz eventim.pl. W dniu konertu wejściówki w cenie 140 zł. 

Wokalista, kompozytor, współzałożyciel i lider słynnej niemieckiej formacji Wolfsheim, która była jednym z czołowych przedstawicieli nurtu synth-pop w latach 90 i na początku obecnego wieku. Popularność zdobyli wraz z wydaniem debiutanckiego singla „Sparrows and Nightingales” w 1991, który był zapowiedzią pierwszej kultowej już płyty długogrającej „No Happy View” 1992. Kolejne albumy potwierdzały rozwój muzyczny zespołu, którego zwieńczeniem był ostatni jak dotąd, wybitny album „Casting Shadows” 2003. Płyta była promowana popularnymi singlami „Kein Zuruck” (top 10 oficjalnej niemieckiej listy sprzedaży) oraz „Find You’re Gone”. Jako jedni z nielicznych przedstawicieli sceny niezależnej zostali w tym czasie docenieni przez niemiecki przemysł muzyczny gdzie podczas gali ECHO Awards 2004 wygrali w kategorii Best German Alternative Band. Trasa koncertowa promująca ostatni album była całkowicie wyprzedana a zespół dostał się do tzw. mainstreamu. Niestety wkrótce drogi muzyków rozeszły się. Chociaż nigdy formalnie nie zawiesili działalności koncertując okazjonalnie.

Wokalista skoncentrował się na współpracy z innymi artystami oraz na działalności solowej. Już w 2001 jego wibrujący, hipnotyzujący głos pojawił się na drugim albumie Schillera „Weltreise” gdzie zaśpiewał w utworze „Dream of You”, który został wybrany najlepszym singlem w kategorii Best Dance Single podczas gali ECHO Awards w 2002. Kolejnym krokiem milowym w karierze Artysty było nagranie z Schillerem utworu „Leben… I Feel You”, który po wydaniu na singlu w 2004 został wielkim międzynarodowym hitem wdzierając się na czołowe miejsca europejskich list przebojów muzyki dance i pop.

Pierwszy solowy album Petera zatytułowany znamiennie „Solo” został wydany w 2008 przez Warner Music. Dobrze przyjęty przez krytyków i Fanów ugruntował pozycję Artysty na rynku docierając do pozycji 9 oficjalnej sprzedaży albumów w Niemczech. Pochodzący z niego wyjątkowy utwór „Being Me” oraz energetyczny „Alleinesein” weszły na stałe do koncertowego repertuaru. Na następne dzieło Petera fani musieli czekać 4 lata. Płyta „My Heart of Stone” ukazała się w 2012 nakładem wytwórni Universal Music. Promowana utworami „God Smoked” oraz „Mein Welt” dotarła do 6 pozycji oficjalnej niemieckiej listy sprzedaży i pozostała tam przez 5 tygodni. Album okazał się wyjątkowo dojrzałą propozycją. Muzyka na nim zawarta oscyluje wokół klasycznego pop, oraz synth-pop z elementami rocka czego przykładem może być utwór „I Won’t Give Up”. W specjalnej wersji utworu „Mein Welt” zaśpiewały dzieci Artysty.

W latach 2014-2015 miała miejsce bardzo udana, wyprzedana trasa akustyczna po Niemczech. W roku 2015 Peter pojawił się na albumie „Greyscale” zasłużonej niemieckiej formacji Camouflage w utworze „Count on Me”, który został wydany na singlu.

Obecnie Artysta pracuje nad kolejnym krążkiem solowym, który powinien ujrzeć światło dzienne na przełomie 2017/2018. Podczas nadchodzącej trasy zostaną zaprezentowane również nowe utwory. Będzie to jedyna okazja aby usłyszeć na żywo wyjątkowy głos Artysty uważanego przez wielu za pierwszego gentlemana niemieckiej muzyki elektronicznej.

support: Das Moon

Czołowy zespół polskiej sceny elektronicznej powstał w 2010 roku, odbył wiele tras koncertowych w Polsce, występował za granicą. Grał na wielu festiwalach, m.in. Electronic Beats w Gdańsku, Mayday w Katowicach, Opener w Gdyni, Wave Gotik Treffen w Lipsku i na rodzimym Castle Party w Bolkowie, dzielił sceny z czołowymi gwiazdami światowej elektroniki jak James Blake, Squarepusher, De/Vision, Front Line Assembly, Camouflage i Psychic TV.

W 2017 roku zespoł wydał swój trzeci album: „Dead” który eksploruje mroczne i zimne rejony elektroniki i ubarwia je przebojowym synthpopem. Muzycznie to kontynuacja i rozwinięcie dwóch poprzednich płyt zespołu. Dominują brzmienia syntezatorów analogowych i potężne basy. „Dead” to także zmodyfikowane gitary, charakterystyczne brzmienie perkusyjne oraz niepokojące dźwięki miasta i natury.
W warstwie tekstowej „Dead” sięga do emocji, które zazwyczaj chowane są głęboko na dnie, do narkotycznych początków miłości, do jej końca i pożegnań, do podniecenia, euforii i strachu, do szaleństwa i wewnętrznej pustki. „Dead” wyznaje miłość i ironicznie komentuje sytuacje z życia codziennego.

Das Moon tworzą: Daisy Kowalsky – wokalistka i autorka tekstów (prywatnie poetka Kamila Janiak) oraz dwóch muzyków i producentów DJ Hiro Szyma (syntezatory, perkusjonalia, a także cover art albumów) i Musioł (syntezatory, gitara oraz wizuale koncertowe).


Pokrewne wątki:

Muniek w hip-hopowym klasyku

2019-04-20

Muniek Staszczyk w nowej wersji „Co to za miejsce?” donGURALesko.

Czytaj więcej...

Bitamina "Odnajdzie Raj"

2019-04-20

Zapraszamy do zapoznania się z trzecim singlem zapowiadającym płytę "Kwiaty i korzenie" Bitaminy, którego premiera będzie miała miejsce w Wielki Piątek.

Czytaj więcej...

Nowy zespół Rachel Goswell ze Slowdive

2019-04-19

Label Bella Union prezentuje The Soft Cavalry - nowy projekt małżeństwa Steve Clarke i Rachel Goswell ze Slowdive. Album zatytułowany "The Soft Cavalry" ukaże się 5 lipca.

Czytaj więcej...

Code Orange zagra w Warszawie

2019-04-19

14 czerwca w warszawskich Hybrydach zagra amerykańska grupa Code Orange.

Czytaj więcej...

Niemoc wyda debiut

2019-04-18

Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EP-ek, zespół zaplanował na 25 kwietnia premierę debiutanckiej płyty długogrającej zatytułowanej "Baśnie".

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Madonny

2019-04-18

Czternasty album studyjny w dorobku Madonny, zatytułowany „Madame X”, ukaże się 14 czerwca.

Czytaj więcej...

The Flaming Lips wydadzą nowy album

2019-04-18

Grupa The Flaming Lips ogłosiła premierę ich piętnastego albumu „King’s Mouth”. Płyta trafi na półki sklepowe 19 lipca nakładem wytwórni Bella Union.

Czytaj więcej...

Nowa płyta od Hollywood Vampires

2019-04-18

21 czerwca ukaże się drugi album supergrupy Hollywood Vampires zatytułowany "Rise". W składzie zespołu są m.in. Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry z Aerosmith.

Czytaj więcej...

Daria Zawiałow zebrała 2 tony pokarmu dla psów

2019-04-17

15 miast, 16 koncertów, 9 wyprzedanych klubów i ponad 2 tony karmy dla psów z lokalnych schronisk. Tak wygląda bilans trasy „Helsinki Tour” Darii Zawiałow.

Czytaj więcej...

Polsko-francuskie The Blind Suns na trasie po Polsce

2019-04-17

Polsko-francuskie trio The Blind Suns dowodzone przez zamieszkałą we Francji Dorotę Kuszewską, zaprezentuje się podczas tzw. francuskiego showcase’u w ramach festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu, a poza tym wystąpi w kilku innych największych miastach Polski.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania