Newsy muzyczne

Mongooz and the Magnet na trzech koncertach w Polsce

Węgiersko-islandzko-irlandzkie trio zagra za kilka dni w Poznaniu, Pajęcznie i Krakowie.

Węgier-Polak dwa bratanki, Znamy to wszyscy. W przypadku Mongooz and the Magnet sprawa jednak nie jest taka prosta, bo oni w Budapeszcie jedynie stacjonują, a faktycznie są triem międzynarodowym. Co więcej, mogliby nazywać się Doctor and the Medics, bo każdy z nich – Magnus, Ian i Hunor - to dyplomowani lekarze, którzy spotkali się w Budzie lub w Peszcie podczas studiów. Węgier, Norweg i Irlandczyk szybko znaleźli wspólny język… daleko od noszy, bo w muzyce. Nosze przydadzą się tylko zachwyconym fankom, bo oprócz tego, że zjawisko grają, to jeszcze wyglądają.

Twierdzą, że wykonują Hendrix-pop. I faktycznie – sporo u nich nostalgii za przełomem lat 60-tych i 70-tych, ale ponad wirtuozerię przekładają żywioł i nieokiełznaną energię. Obecność kontrabasu przydaje ich wybuchowej mieszance nieco sznytu rockabilly, ale to cały czas porywający indie-rock. Na Węgrzech grali już na największych festiwalach w rodzaju Sziget czy Volt, ale koncertowali także z powodzeniem w Niemczech, Anglii, Irlandii, Rumuni. Teraz nastał czas na Polskę.

30 listopada wystąpią w poznańskim Klubie Dragonie, 1 grudnia w Pajęcznie nieopodal Łodzi (Kino Świteż), a na koniec krótkiej trasy – 2 grudnia – Mongooz and the Magnet zagrają na krakowskim Kazimierzu w Pubie Oliwa.

Na tym ostatnim koncercie supportować ich będą Krakusy z Bunga Band - vintage rock'n'rollowcy z nadmiarem energii, w repertuarze których znajdują się autorskie utwory inspirowane oldschoolowym brzmieniem przełomu lat 50-tych i 60-tych, a także klasyki Elvisa Presley'a, The Beatles, The Rolling Stones, Chuck'a Berry'ego czy T.Rex. Każdy ich koncert to nie tylko świetna zabawa, ale szczery przekaz i przekonanie, że w żywym graniu tkwi nieposkromiona siła i prawda. Źródło: Fabryka Zespołów

Muniek w hip-hopowym klasyku

2019-04-20

Muniek Staszczyk w nowej wersji „Co to za miejsce?” donGURALesko.

Czytaj więcej...

Bitamina "Odnajdzie Raj"

2019-04-20

Zapraszamy do zapoznania się z trzecim singlem zapowiadającym płytę "Kwiaty i korzenie" Bitaminy, którego premiera będzie miała miejsce w Wielki Piątek.

Czytaj więcej...

Nowy zespół Rachel Goswell ze Slowdive

2019-04-19

Label Bella Union prezentuje The Soft Cavalry - nowy projekt małżeństwa Steve Clarke i Rachel Goswell ze Slowdive. Album zatytułowany "The Soft Cavalry" ukaże się 5 lipca.

Czytaj więcej...

Code Orange zagra w Warszawie

2019-04-19

14 czerwca w warszawskich Hybrydach zagra amerykańska grupa Code Orange.

Czytaj więcej...

Niemoc wyda debiut

2019-04-18

Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EP-ek, zespół zaplanował na 25 kwietnia premierę debiutanckiej płyty długogrającej zatytułowanej "Baśnie".

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Madonny

2019-04-18

Czternasty album studyjny w dorobku Madonny, zatytułowany „Madame X”, ukaże się 14 czerwca.

Czytaj więcej...

The Flaming Lips wydadzą nowy album

2019-04-18

Grupa The Flaming Lips ogłosiła premierę ich piętnastego albumu „King’s Mouth”. Płyta trafi na półki sklepowe 19 lipca nakładem wytwórni Bella Union.

Czytaj więcej...

Nowa płyta od Hollywood Vampires

2019-04-18

21 czerwca ukaże się drugi album supergrupy Hollywood Vampires zatytułowany "Rise". W składzie zespołu są m.in. Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry z Aerosmith.

Czytaj więcej...

Daria Zawiałow zebrała 2 tony pokarmu dla psów

2019-04-17

15 miast, 16 koncertów, 9 wyprzedanych klubów i ponad 2 tony karmy dla psów z lokalnych schronisk. Tak wygląda bilans trasy „Helsinki Tour” Darii Zawiałow.

Czytaj więcej...

Polsko-francuskie The Blind Suns na trasie po Polsce

2019-04-17

Polsko-francuskie trio The Blind Suns dowodzone przez zamieszkałą we Francji Dorotę Kuszewską, zaprezentuje się podczas tzw. francuskiego showcase’u w ramach festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu, a poza tym wystąpi w kilku innych największych miastach Polski.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania