Newsy muzyczne

Poznaliśmy termin i headlinerów Orange Warsaw Festival 2018

Przyszłoroczna edycja warszawskiego festiwalu odbędzie się 1 i 2 czerwca.

Lokalizacja imprezy, podobnie jak w latach 2010, 2014, 2015 i 2016, to warszawski Tor Wyścigów Konnych na Służewcu. Pierwszymi potwierdzonymi dziś wykonawcami są: Sam Smith i LCD Soundsystem (1 czerwca) oraz Florence + The Machine i Tyler, The Creator (2 czerwca).

Dla Florence + The Machine będzie to trzeci występ w Warszawie, a zarazem drugi na Orange Warsaw Festival. Artystka wystąpi jako headliner drugiego dnia imprezy. W marcu 2010 roku zaprezentowała się w warszawskiej Stodole, zaś w czerwcu 2014 roku na OWF na Stadionie Narodowym. 

Sam Smith będzie gwiazdą pierwszego dnia festiwalu i dla niego będzie to pierwszy występ w Polsce. W listopadzie ukazał się jego drugi album studyjny "The Thrill of It All". Debiutancka płyta rozeszła się na świecie w oszałamiającej ilości ponad 12 milionów egzemplarzy, a Sam Smith stał się międzynarodową gwiazdą i jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów na scenie muzyki pop, obsypanym najważniejszymi nagrodami muzycznymi – m.in. Golden Globe, Brit Awards i Grammy.

W Polsce album „In The Lonely Hour” zdobył status potrójnej platynowej płyty.

Amerykańska grupa LCD Soundsystem wydała we wrześniu nowy, pierwszy od 7 lat album studyjny zatytułowany "American Dream". W 2016 roku byli jedną z gwiazd gdyńskiego Open'era i w opinii wielu osób był to najlepszy koncert festiwalu. 

Tyler, The Creator to amerykański raper, aktor i projektant mody. Ma na koncie pięć albumów, z których ostatni zatytułowany "Flower Boy" ukazał się w tym roku. Jak twierdzą organizatorzy festiwalu dla Tylera, The Creatora "scena to prawdziwy żywioł". 

Bilety w sprzedaży od poniedziałku, 4 grudnia od 12:00 na stronie: https://orangewarsawfestival.pl/pl/bilety

TUTAJ oficjalne wydarzenie na FB. Źródło: Alter Art

Pokrewne wątki:

Muniek w hip-hopowym klasyku

2019-04-20

Muniek Staszczyk w nowej wersji „Co to za miejsce?” donGURALesko.

Czytaj więcej...

Bitamina "Odnajdzie Raj"

2019-04-20

Zapraszamy do zapoznania się z trzecim singlem zapowiadającym płytę "Kwiaty i korzenie" Bitaminy, którego premiera będzie miała miejsce w Wielki Piątek.

Czytaj więcej...

Nowy zespół Rachel Goswell ze Slowdive

2019-04-19

Label Bella Union prezentuje The Soft Cavalry - nowy projekt małżeństwa Steve Clarke i Rachel Goswell ze Slowdive. Album zatytułowany "The Soft Cavalry" ukaże się 5 lipca.

Czytaj więcej...

Code Orange zagra w Warszawie

2019-04-19

14 czerwca w warszawskich Hybrydach zagra amerykańska grupa Code Orange.

Czytaj więcej...

Niemoc wyda debiut

2019-04-18

Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EP-ek, zespół zaplanował na 25 kwietnia premierę debiutanckiej płyty długogrającej zatytułowanej "Baśnie".

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Madonny

2019-04-18

Czternasty album studyjny w dorobku Madonny, zatytułowany „Madame X”, ukaże się 14 czerwca.

Czytaj więcej...

The Flaming Lips wydadzą nowy album

2019-04-18

Grupa The Flaming Lips ogłosiła premierę ich piętnastego albumu „King’s Mouth”. Płyta trafi na półki sklepowe 19 lipca nakładem wytwórni Bella Union.

Czytaj więcej...

Nowa płyta od Hollywood Vampires

2019-04-18

21 czerwca ukaże się drugi album supergrupy Hollywood Vampires zatytułowany "Rise". W składzie zespołu są m.in. Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry z Aerosmith.

Czytaj więcej...

Daria Zawiałow zebrała 2 tony pokarmu dla psów

2019-04-17

15 miast, 16 koncertów, 9 wyprzedanych klubów i ponad 2 tony karmy dla psów z lokalnych schronisk. Tak wygląda bilans trasy „Helsinki Tour” Darii Zawiałow.

Czytaj więcej...

Polsko-francuskie The Blind Suns na trasie po Polsce

2019-04-17

Polsko-francuskie trio The Blind Suns dowodzone przez zamieszkałą we Francji Dorotę Kuszewską, zaprezentuje się podczas tzw. francuskiego showcase’u w ramach festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu, a poza tym wystąpi w kilku innych największych miastach Polski.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania