Newsy muzyczne

TCB Band na pierwszym koncercie w Polsce

Trzech muzyków współpracujących z Elvisem Presleyem przyjedzie w składzie TCB Band do Warszawy.

Koncert TCB Band odbędzie się 15 stycznia w warszawskim Palladium. Bilety dostępne na: www.eventim.plwww.teatrpalladium.com

Któż z nas nie pamięta nieśmiertelnych przebojów: Love Me Tender czy Jailhouse Rock? To właśnie Elvis Presley rozpoczął w muzyce nową epokę, a sam John Lennon wyznał: „Przed Elvisem nie było niczego”. Dla wszystkich fanów muzyki Króla Rock’N’Rolla szykuje się wielkie święto. 15 stycznia 2018 roku na pierwszym i jedynym koncercie w Polsce wystąpią muzycy grający u boku Elvisa w okresie jego największej sławy: James Burtonna gitarze wiodącej, Ronnie Tutt na perkusji i Glen D. Hardin na pianinie.

Instrumentaliści ci towarzyszyli Elvisowi począwszy od legendarnych koncertów w Las Vegas w 1969 roku, jak i w trakcie serii występów w nowojorskim Madison Square Garden czy podczas historycznego „Aloha From Hawaii” ze stycznia 1973 roku transmitowanego na cały świat za pośrednictwem satelity. Skład grupy, którą z czasem zaczęto określać mianem TCB Band, pozostawał niezmienny przez siedem lat.

Członkowie zespołu pełnili także rolę muzyków studyjnych pracując z Elvisem przy jego najważniejszych przebojach z lat siedemdziesiątych. To ich niezapomniane brzmienie słychać na płytach „He Touched Me” (nagrodzone Grammy Award), gwiazdkowym „Elvis Sings The Wonderful World Of Christmas”, „Good Times” (nagrane w Stax Studio), „Promised Land” czy ostatnich longplayach artysty - „From Elvis Presley Blvd. Memphis, Tennessee” i „Moody Blue” zarejestrowanych w posiadłości Elvisa w Graceland, w pokoju zwanym Jungle Room.

James Burton, Glen D. Hardin i Ron Tutt, przemierzyli z Elvisem Presleyem całe Stany Zjednoczone. W każdym mieście witały ich tłumy fanów, a bilety na koncerty rozchodziły się w ciągu kilku godzin. Ani zespół ani Elvis nigdy jednak nie dotarli (wspólnie) do Europy...

W europejskie tournee muzycy ruszyli dopiero po śmierci Króla Rock'N'Rolla i od wielu lat z powodzeniem wypełniają największe koncertowe sale. W 2018 roku TCB Band, w ramach trasy, która obejmie m.in. Londyn, Oslo, Dublin i Wiedeń, po raz pierwszy przyjedzie również do Polski.

Obok członków grupy TCB Band na scenie wystąpi Terry Blackwood i kwartet The Imperials współpracujący z Elvisem Presleyem od 1966 roku. Przeboje Króla Rock'N'Rolla przypomni natomiast charyzmatyczny wokalista Dennis Jale.

"T.Cover" od wczoraj w sprzedaży

2018-11-17

Bednarek & 5 Element oraz Pola Rise promują "T.Cover".

Czytaj więcej...

Nowy singel Frontside

2018-11-17

Zespół Frontside prezentuje nowy teledysk promujący wydany we wrześniu album "Zmartwychwstanie".

Czytaj więcej...

Sofi Tukker po raz pierwszy w Polsce

2018-11-16

Nowojorski duet Sofi Tukker zagra 25 marca w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Shining na dwóch koncertach w Polsce

2018-11-16

Norweska grupa Shining zagra w lutym dwa koncerty w Warszawie i Wrocławiu.

Czytaj więcej...

Noibla z teledyskiem do "Atlantis"

2018-11-16

Klip do utworu "Atlantis" promuje album "Hesitation" krakowskiej formacji Noibla.

Czytaj więcej...

Zobacz debiutancki klip białostockiego White Noise

2018-11-16

"i Find Myself" to tytuł nowego singla białostockiej formacji White Noise.

Czytaj więcej...

Madrugada wystąpi w Warszawie

2018-11-15

20 marca w warszawskim klubie Niebo wystąpi ceniona norweska grupa Madrugada w oryginalnym składzie.

Czytaj więcej...

Dance with the Dead powróci do Warszawy

2018-11-15

Po prawie rocznej przerwie od ostatniego koncertu w Polsce jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie synthwave’u, czyli Dance With The Dead wróci do Warszawy.

Czytaj więcej...

dEUS zagra w Gdańsku

2018-11-15

Jedna z największych gwiazd belgijskiej sceny alternatywnej wystąpi 2 maja w gdańskim B90.

Czytaj więcej...

Muchy pełne "Miłości"

2018-11-14

Miłość” to pierwszy singiel zapowiadający nową płytę Much, nad którą zespół pracuje w pierwotnym składzie: Michał Wiraszko, Piotr Maciejewski, Szymon Waliszewski i Stefan Czerwiński (dołączył do zespołu w 2013).

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania