Newsy muzyczne

TCB Band na pierwszym koncercie w Polsce

Trzech muzyków współpracujących z Elvisem Presleyem przyjedzie w składzie TCB Band do Warszawy.

Koncert TCB Band odbędzie się 15 stycznia w warszawskim Palladium. Bilety dostępne na: www.eventim.plwww.teatrpalladium.com

Któż z nas nie pamięta nieśmiertelnych przebojów: Love Me Tender czy Jailhouse Rock? To właśnie Elvis Presley rozpoczął w muzyce nową epokę, a sam John Lennon wyznał: „Przed Elvisem nie było niczego”. Dla wszystkich fanów muzyki Króla Rock’N’Rolla szykuje się wielkie święto. 15 stycznia 2018 roku na pierwszym i jedynym koncercie w Polsce wystąpią muzycy grający u boku Elvisa w okresie jego największej sławy: James Burtonna gitarze wiodącej, Ronnie Tutt na perkusji i Glen D. Hardin na pianinie.

Instrumentaliści ci towarzyszyli Elvisowi począwszy od legendarnych koncertów w Las Vegas w 1969 roku, jak i w trakcie serii występów w nowojorskim Madison Square Garden czy podczas historycznego „Aloha From Hawaii” ze stycznia 1973 roku transmitowanego na cały świat za pośrednictwem satelity. Skład grupy, którą z czasem zaczęto określać mianem TCB Band, pozostawał niezmienny przez siedem lat.

Członkowie zespołu pełnili także rolę muzyków studyjnych pracując z Elvisem przy jego najważniejszych przebojach z lat siedemdziesiątych. To ich niezapomniane brzmienie słychać na płytach „He Touched Me” (nagrodzone Grammy Award), gwiazdkowym „Elvis Sings The Wonderful World Of Christmas”, „Good Times” (nagrane w Stax Studio), „Promised Land” czy ostatnich longplayach artysty - „From Elvis Presley Blvd. Memphis, Tennessee” i „Moody Blue” zarejestrowanych w posiadłości Elvisa w Graceland, w pokoju zwanym Jungle Room.

James Burton, Glen D. Hardin i Ron Tutt, przemierzyli z Elvisem Presleyem całe Stany Zjednoczone. W każdym mieście witały ich tłumy fanów, a bilety na koncerty rozchodziły się w ciągu kilku godzin. Ani zespół ani Elvis nigdy jednak nie dotarli (wspólnie) do Europy...

W europejskie tournee muzycy ruszyli dopiero po śmierci Króla Rock'N'Rolla i od wielu lat z powodzeniem wypełniają największe koncertowe sale. W 2018 roku TCB Band, w ramach trasy, która obejmie m.in. Londyn, Oslo, Dublin i Wiedeń, po raz pierwszy przyjedzie również do Polski.

Obok członków grupy TCB Band na scenie wystąpi Terry Blackwood i kwartet The Imperials współpracujący z Elvisem Presleyem od 1966 roku. Przeboje Króla Rock'N'Rolla przypomni natomiast charyzmatyczny wokalista Dennis Jale.

Nowy zespół Rachel Goswell ze Slowdive

2019-04-19

Label Bella Union prezentuje The Soft Cavalry - nowy projekt małżeństwa Steve Clarke i Rachel Goswell ze Slowdive. Album zatytułowany "The Soft Cavalry" ukaże się 5 lipca.

Czytaj więcej...

Code Orange zagra w Warszawie

2019-04-19

14 czerwca w warszawskich Hybrydach zagra amerykańska grupa Code Orange.

Czytaj więcej...

Niemoc wyda debiut

2019-04-18

Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EP-ek, zespół zaplanował na 25 kwietnia premierę debiutanckiej płyty długogrającej zatytułowanej "Baśnie".

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Madonny

2019-04-18

Czternasty album studyjny w dorobku Madonny, zatytułowany „Madame X”, ukaże się 14 czerwca.

Czytaj więcej...

The Flaming Lips wydadzą nowy album

2019-04-18

Grupa The Flaming Lips ogłosiła premierę ich piętnastego albumu „King’s Mouth”. Płyta trafi na półki sklepowe 19 lipca nakładem wytwórni Bella Union.

Czytaj więcej...

Nowa płyta od Hollywood Vampires

2019-04-18

21 czerwca ukaże się drugi album supergrupy Hollywood Vampires zatytułowany "Rise". W składzie zespołu są m.in. Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry z Aerosmith.

Czytaj więcej...

Daria Zawiałow zebrała 2 tony pokarmu dla psów

2019-04-17

15 miast, 16 koncertów, 9 wyprzedanych klubów i ponad 2 tony karmy dla psów z lokalnych schronisk. Tak wygląda bilans trasy „Helsinki Tour” Darii Zawiałow.

Czytaj więcej...

Polsko-francuskie The Blind Suns na trasie po Polsce

2019-04-17

Polsko-francuskie trio The Blind Suns dowodzone przez zamieszkałą we Francji Dorotę Kuszewską, zaprezentuje się podczas tzw. francuskiego showcase’u w ramach festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu, a poza tym wystąpi w kilku innych największych miastach Polski.

Czytaj więcej...

Post-punkowa baṣnia wydała debiutancki album

2019-04-17

Ukazała się debiutancka płyta warszawskiego projektu baṣnia zatytułowana “No Falling Stars And No Wishes”.

Czytaj więcej...

Terrfic Sunday w "Amoku"

2019-04-17

Po roku milczenia Terrific Sunday prezentują nowy polskojęzyczny singel.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania