Newsy muzyczne

Powstaje nowa płyta Rigor Mortiss

Płoccy klasycy rodzimego industrialu z Rigor Mortiss przypomnieli o sobie po dwuletniej fonograficznej przerwie.

Muzycy Rigor Mortiss zostali zaproszeni do stworzenia ścieżki dźwiękowej do filmu Pawła Łukomskiego „Klechdy”. Podjęli się wyzwania. Robili, dłubali, grali i rzeźbili zaszyci w studiu Hagal i wyrzeźbili – pełną oprawę dźwiękową filmu i… nową płytę.

Jakiś czas temu muzycy uchylili rąbek tajemnicy wpuszczając do sieci preludium nowej płyty – utwór „Escape from the flashback”. 

Nie od razu od razu świat usłyszał ten kawałek. Muzycy, idąc konsekwentnie swoim torem, postanowili najpierw udostępnić ten utwór tylko wybranym słuchaczom, a dopiero potem oddać go do powszechnego odsłuchu. Tak więc, najwięksi fani dostali link do odsłuchu, a po kilku dniach piosenka została upubliczniona.

Prace nad ścieżką dźwiękową ukończone zostały z końcem tego roku, natomiast film, jak i płytę zobaczymy w 2018. Tyle wiemy. Muzycy nic więcej nie zdradzają. Foto: Grzegorz Szklarek

Pokrewne wątki:

Muniek w hip-hopowym klasyku

2019-04-20

Muniek Staszczyk w nowej wersji „Co to za miejsce?” donGURALesko.

Czytaj więcej...

Bitamina "Odnajdzie Raj"

2019-04-20

Zapraszamy do zapoznania się z trzecim singlem zapowiadającym płytę "Kwiaty i korzenie" Bitaminy, którego premiera będzie miała miejsce w Wielki Piątek.

Czytaj więcej...

Nowy zespół Rachel Goswell ze Slowdive

2019-04-19

Label Bella Union prezentuje The Soft Cavalry - nowy projekt małżeństwa Steve Clarke i Rachel Goswell ze Slowdive. Album zatytułowany "The Soft Cavalry" ukaże się 5 lipca.

Czytaj więcej...

Code Orange zagra w Warszawie

2019-04-19

14 czerwca w warszawskich Hybrydach zagra amerykańska grupa Code Orange.

Czytaj więcej...

Niemoc wyda debiut

2019-04-18

Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EP-ek, zespół zaplanował na 25 kwietnia premierę debiutanckiej płyty długogrającej zatytułowanej "Baśnie".

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Madonny

2019-04-18

Czternasty album studyjny w dorobku Madonny, zatytułowany „Madame X”, ukaże się 14 czerwca.

Czytaj więcej...

The Flaming Lips wydadzą nowy album

2019-04-18

Grupa The Flaming Lips ogłosiła premierę ich piętnastego albumu „King’s Mouth”. Płyta trafi na półki sklepowe 19 lipca nakładem wytwórni Bella Union.

Czytaj więcej...

Nowa płyta od Hollywood Vampires

2019-04-18

21 czerwca ukaże się drugi album supergrupy Hollywood Vampires zatytułowany "Rise". W składzie zespołu są m.in. Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry z Aerosmith.

Czytaj więcej...

Daria Zawiałow zebrała 2 tony pokarmu dla psów

2019-04-17

15 miast, 16 koncertów, 9 wyprzedanych klubów i ponad 2 tony karmy dla psów z lokalnych schronisk. Tak wygląda bilans trasy „Helsinki Tour” Darii Zawiałow.

Czytaj więcej...

Polsko-francuskie The Blind Suns na trasie po Polsce

2019-04-17

Polsko-francuskie trio The Blind Suns dowodzone przez zamieszkałą we Francji Dorotę Kuszewską, zaprezentuje się podczas tzw. francuskiego showcase’u w ramach festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu, a poza tym wystąpi w kilku innych największych miastach Polski.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania