Newsy muzyczne

Calexico wyda nową płytę za 5 dni

W piątek 26 stycznia do sklepów trafi nowy album Calexico zatytułowany "The Thread That Keeps Us".

Tworząc ‘The Thread That Keeps Us’, Joey Burns i John Convertino znaleźli duchowy dom w niezwykłym otoczeniu - nie w Arizonie, ale na północnym wybrzeżu Kalifornii - w studiu nazwanym Panoramic House. Budowany z gruzu i drewna odzyskanego ze stoczni (przez zespół nazywany The Phantom Ship) powstał wspaniały dom na krańcu świata, którego atmosfera szybko zaczęła przenikać do piosenek. Ważny wpływ miało także widmo Kalifornii, zarówno jako sennego stanu, jak i koszmaru - jego dwoistość słyszalna jest w muzyce, która nadała Calexico nowy kierunek i nową ostrość.

Pracując z wieloletnim realizatorem Craigiem Schumacherem, Calexico współprodukowało ‘The Thread That Keeps Us’zbierając muzyków z całego świata, by stworzyć nieziemskie, ekspansywne brzmienie, wzbogacone postrzępionymi i przesterowanymi dźwiękami gitary.

Jest trochę więcej chaosu i hałasu w miksie niż było w naszej muzyce do tej pory.” - podkreśla Burns. I chociaż ten chaos ma wiele wspólnego z tym gdzie teraz znajdujemy się na planecie”, to jednak odzwierciedla także nieustanną potrzebę zespołu do eksperymentowania.

Jak mówi Burns: „Kiedy piszemy i wymyślamy coś, co wydaje się zbyt znajome, ktoś w końcu mówi : "To jest dobre, ale idźmy dalej i zobaczmy, co jeszcze możemy odkryć". To było naprawdę ważne dla ewolucji tego zespołu, abyśmy zawsze próbowali nowych rzeczy.

‘The Thread That Keeps Us’ oddaje lęk i niepokój życia w burzliwych czasach. Ale podczas gdy album czerpie kinetyczną energię z tej całej niepewności, teksty rozwijają się z literackimi niuansami, zmysłową oprawą i charakterem.

Zamiast pisać proste protest songi, chciałem opowiedzieć historie”- mówi Burns. W dużej mierze zainspirowane jego wędrówkami po Północnej Kalifornii, które odbył podczas produkcji albumu, ich narracja odzwierciedla przesiedlenie, przemijającą egzystencję oraz - cytując Burnsa – „powrót do domu po nieobecności przez jakiś czas i zobaczenie, jak się zmieniło... być może w nie najlepszy sposób.”.

Calexico tworzą: Joey Burns, John Convertino, Martin Wenk, Jacob Valenzuela, Sergio Mendoza, Jairo Zavala Ruiz i Scott Colberg. 

Zespół za pośrednictwem serwisu NPR Music udostępnił także do odsłuchu  cały album ‘The Thread That Keeps Us’: https://www.npr.org/2018/01/18/578419269/first-listen-calexico-the-thread-that-keeps-usŹródło: Sonic Records

Pokrewne wątki:

"T.Cover" od wczoraj w sprzedaży

2018-11-17

Bednarek & 5 Element oraz Pola Rise promują "T.Cover".

Czytaj więcej...

Nowy singel Frontside

2018-11-17

Zespół Frontside prezentuje nowy teledysk promujący wydany we wrześniu album "Zmartwychwstanie".

Czytaj więcej...

Sofi Tukker po raz pierwszy w Polsce

2018-11-16

Nowojorski duet Sofi Tukker zagra 25 marca w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Shining na dwóch koncertach w Polsce

2018-11-16

Norweska grupa Shining zagra w lutym dwa koncerty w Warszawie i Wrocławiu.

Czytaj więcej...

Noibla z teledyskiem do "Atlantis"

2018-11-16

Klip do utworu "Atlantis" promuje album "Hesitation" krakowskiej formacji Noibla.

Czytaj więcej...

Zobacz debiutancki klip białostockiego White Noise

2018-11-16

"i Find Myself" to tytuł nowego singla białostockiej formacji White Noise.

Czytaj więcej...

Madrugada wystąpi w Warszawie

2018-11-15

20 marca w warszawskim klubie Niebo wystąpi ceniona norweska grupa Madrugada w oryginalnym składzie.

Czytaj więcej...

Dance with the Dead powróci do Warszawy

2018-11-15

Po prawie rocznej przerwie od ostatniego koncertu w Polsce jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie synthwave’u, czyli Dance With The Dead wróci do Warszawy.

Czytaj więcej...

dEUS zagra w Gdańsku

2018-11-15

Jedna z największych gwiazd belgijskiej sceny alternatywnej wystąpi 2 maja w gdańskim B90.

Czytaj więcej...

Muchy pełne "Miłości"

2018-11-14

Miłość” to pierwszy singiel zapowiadający nową płytę Much, nad którą zespół pracuje w pierwotnym składzie: Michał Wiraszko, Piotr Maciejewski, Szymon Waliszewski i Stefan Czerwiński (dołączył do zespołu w 2013).

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania