Newsy muzyczne

Frank Turner & The Sleeping Souls na dwóch koncertach w Polsce

Frank Turner z zespołem wystąpi 29 października w warszawskiej Proximie oraz 30 października w krakowskim Kwadracie.

Bilety w sprzedaży od piątku, 2 lutego od 10.00 na LiveNation.pl. Specjalna przedsprzedaż biletów dla fanów rozpoczęła się już teraz nahttps://FrankTurner.lnk.to/BeMoreKindPR

Frank Turner ogłosił szczegóły nadchodzącego siódmego albumu studyjnego. "Be More Kind" zostanie wydany 4 maja przez Xtra Mil Recordings/Polydor Records. "Be More Kind" jest albumem, który łączy uniwersalne melodie oparte na surowych emocjach z folkowymi i punkowymi znakami rozpoznawczymi Turnera wymieszane z nowymi, odważnymi eksperymentami. "Be More Kind" został wyprodukowany przez Austina Jenkinsa i Joshua’e Blocka z Texans White Denim oraz współpracownika Florence And The Machine i Halsey Charlie Hugall. “Chciałem spróbować i wyjść spoza mojej strefy komfortu i zrobić coś innego”- mówi Turner. 

Turner był już w połowie pisania całkiem innego albumu, kiedy przeczytał kolekcję poezji Clive’a Jamesa i jeden wers zmusił go zmiany kierunku, w którym zmierzała jego płyta. Wers pochodził z wiersza zatytułowanego "Leçons Des Ténèbres": “I should have been more kind. It is my fate. To find this out, but find it out too late.”

„Bardzo mną to poruszyło, kiedy przeczytałem to po raz pierwszy” - mówi. “Dużo starsi, mądrzejsi ludzie mówią takie rzeczy, że to co jest najważniejsze pod koniec ludzkiego życia, to to jak traktowałeś ludzi wokół siebie. W nowoczesnym świecie to lekcja dla każdego z nas, mnie włączając.” 

Turner i jego zespół The Sleeping Souls, byli w trasie po Stanach Zjednoczonych w 2016 roku, kiedy „świat zdecydował zbiorczo zwariować” i piosenki na "Be More Kind" zaczynały się pojawiać. „Gdzieś na tej płycie pojawiają się zbieżne idee osobiste i polityczne, co stanowi główny wydźwięk albumu” - powiedział Turner. Jednym z głównych przesłań znajdujących się na albumie jest empatia, nawet dla wroga.

Nowy album usłyszymy na dwóch koncertach Franka Turnera and the Sleeping Souls w Polsce. The More Kind World Tour rozpocznie się w kwietniu, w pierwszej części zagrają dla ponad 200 000 osób z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Europy, Kanady, Australii i Nowej Zelandii. Turner obiecuje, że w 2019 roku odwiedzi “trochę więcej niezwykłych i cudownych miejsc”.

„Dni kiedy chciałem wygrać wyścig w byciu najciężej pracującym muzykiem w trasie, mam już za sobą” - mówi. “Będziemy w trasie, ale w połowie odwiedzimy swoje domy. Pierwsza połowa składa się z 120 dat. Niektóre stare nawyki trudno umierają". Źródło: Live Nation

Pokrewne wątki:

Thirty Seconds To Mars w Dolinie Charlotty

2018-11-20

25 lipca w Amfiteatrze Doliny Charlotty pod Słupskiem wystąpi zespół Thirty Seconds to Mars.

Czytaj więcej...

Małgosia Wawruk prezentuje "Żródła"

2018-11-20

„Źródła” to autorski projekt muzyczny Małgosi Wawruk, inspirowany jej artystycznymi fascynacjami i nostalgicznymi wspomnieniami, sięgającymi okresu dzieciństwa.

Czytaj więcej...

Warszawska Artra zadebiutowała po 45 latach

2018-11-20

"Kroniki Miejskie" to tytuł debiutanckiego albumu warszawskiej grupy Artra, która w 2017 roku reaktywowała się po 40-letniej przerwie.

Czytaj więcej...

Szczegóły nowej płyty OOMPH!

2018-11-20

Ceniona niemiecka grupa industrialno-metalowa OOMPH! zaanonsowała wydanie nowej płyty.

Czytaj więcej...

Godflesh i Primordial na 4 edycji wrocławskiego Into The Abyss Festival

2018-11-19

IV edycja festiwalu będzie miała miejsce 10-11 maja 2019 w Klubie Zaklęte Rewiry we Wrocławiu.

Czytaj więcej...

Michelle Gurevich wystąpi w Warszawie

2018-11-19

Kanadyjska artystka zaprezentuje się 23 maja w warszawskim klubie Niebo.

Czytaj więcej...

Koncertowy album od Meller/Gołyźniak/Duda

2018-11-19

30 listopada ukaże się koncertowe wydawnictwo będące zapisem jedynego występu jednego z najbardziej niezwykłych polskich projektów rockowych ostatnich lat.

Czytaj więcej...

Disturbed zagra w Warszawie

2018-11-19

Amerykańska formacja Disturbed zaprezentuje się 20 czerwca w warszawskiej hali Torwar.

Czytaj więcej...

Rod Stewart przyjedzie do Krakowa

2018-11-19

Rod Stewart wystąpi 21 czerwca w krakowskiej Tauron Arenie.

Czytaj więcej...

"T.Cover" od wczoraj w sprzedaży

2018-11-17

Bednarek & 5 Element oraz Pola Rise promują "T.Cover".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania