Newsy muzyczne

Frank Turner & The Sleeping Souls na dwóch koncertach w Polsce

Frank Turner z zespołem wystąpi 29 października w warszawskiej Proximie oraz 30 października w krakowskim Kwadracie.

Bilety w sprzedaży od piątku, 2 lutego od 10.00 na LiveNation.pl. Specjalna przedsprzedaż biletów dla fanów rozpoczęła się już teraz nahttps://FrankTurner.lnk.to/BeMoreKindPR

Frank Turner ogłosił szczegóły nadchodzącego siódmego albumu studyjnego. "Be More Kind" zostanie wydany 4 maja przez Xtra Mil Recordings/Polydor Records. "Be More Kind" jest albumem, który łączy uniwersalne melodie oparte na surowych emocjach z folkowymi i punkowymi znakami rozpoznawczymi Turnera wymieszane z nowymi, odważnymi eksperymentami. "Be More Kind" został wyprodukowany przez Austina Jenkinsa i Joshua’e Blocka z Texans White Denim oraz współpracownika Florence And The Machine i Halsey Charlie Hugall. “Chciałem spróbować i wyjść spoza mojej strefy komfortu i zrobić coś innego”- mówi Turner. 

Turner był już w połowie pisania całkiem innego albumu, kiedy przeczytał kolekcję poezji Clive’a Jamesa i jeden wers zmusił go zmiany kierunku, w którym zmierzała jego płyta. Wers pochodził z wiersza zatytułowanego "Leçons Des Ténèbres": “I should have been more kind. It is my fate. To find this out, but find it out too late.”

„Bardzo mną to poruszyło, kiedy przeczytałem to po raz pierwszy” - mówi. “Dużo starsi, mądrzejsi ludzie mówią takie rzeczy, że to co jest najważniejsze pod koniec ludzkiego życia, to to jak traktowałeś ludzi wokół siebie. W nowoczesnym świecie to lekcja dla każdego z nas, mnie włączając.” 

Turner i jego zespół The Sleeping Souls, byli w trasie po Stanach Zjednoczonych w 2016 roku, kiedy „świat zdecydował zbiorczo zwariować” i piosenki na "Be More Kind" zaczynały się pojawiać. „Gdzieś na tej płycie pojawiają się zbieżne idee osobiste i polityczne, co stanowi główny wydźwięk albumu” - powiedział Turner. Jednym z głównych przesłań znajdujących się na albumie jest empatia, nawet dla wroga.

Nowy album usłyszymy na dwóch koncertach Franka Turnera and the Sleeping Souls w Polsce. The More Kind World Tour rozpocznie się w kwietniu, w pierwszej części zagrają dla ponad 200 000 osób z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Europy, Kanady, Australii i Nowej Zelandii. Turner obiecuje, że w 2019 roku odwiedzi “trochę więcej niezwykłych i cudownych miejsc”.

„Dni kiedy chciałem wygrać wyścig w byciu najciężej pracującym muzykiem w trasie, mam już za sobą” - mówi. “Będziemy w trasie, ale w połowie odwiedzimy swoje domy. Pierwsza połowa składa się z 120 dat. Niektóre stare nawyki trudno umierają". Źródło: Live Nation

Pokrewne wątki:

Dawid Ogrodnik jako Mieczysław Kosz

2019-05-22

„Ikar. Legenda Mietka Kosza” to filmowa biografia geniusza fortepianu, niesamowitego jazzmana, który zmarł tragicznie w wieku 29 lat. Tytuł pojawi się w kinach 18 października.

Czytaj więcej...

Pierwsza płyta The Stray Cats od 26 lat

2019-05-22

"40" to tytuł pierwszej od 1993 roku płyty amerykańskiej grupy The Stray Cats

Czytaj więcej...

Aborted i Entombed A.D. na wspólnym koncercie w Warszawie

2019-05-22

Trasa Hell Over Europe wraca do Europy. Będzie to już trzecia osłona, w której udział wezmą Aborted, Entombed A.D. (co-headline) oraz Baest. Jedyny koncert w Polsce odbędzie się 23 października w warszawskim klubie Proxima.

Czytaj więcej...

HALO prezentuje kolejną zapowiedź debiutanckiej płyty

2019-05-22

Singel "Słoń" to singel z debiutanckiej płyty grupy HALO, na czele której stoi Patrycja Kosiarkiewicz.

Czytaj więcej...

Legendy polskiego metalu na wspólnej trasie

2019-05-22

Grupy Kat & Roman Kostrzewski, Acid Drinkers, Vader i Quo Vadis zagrają we wrześniu wspólne tournee po naszym kraju.

Czytaj więcej...

Drab Majesty na trzech koncertach w Polsce

2019-05-22

Amerykańska grupa Drab Majesty przyjedzie w październiku na trzy koncerty do Polski.

Czytaj więcej...

Zmarł Rosław Szaybo

2019-05-21

Najbardziej znany na świecie polski twórca okładek płyt Rosław Szaybo zmarł w wieku 85 lat.

Czytaj więcej...

Poznaliśmy skład warszawskiego Merry Christless 2019

2019-05-21

14 grudnia w warszawskim klubie Progresja wystąpią: Hellhammer: Triumph of Death, Furia, Dodheimsgard, Bölzer, Blaze of Perdition oraz Matterhorn.

Czytaj więcej...

undertheskin serwuje "Poison"

2019-05-21

Klip „Posion” promuje nową płytę post-punkowego undertheskin zatytułowaną „N E G A T I V E”.

Czytaj więcej...

Nowy singel happysad

2019-05-21

Grupa happysad opublikowała utwór "Cały" czyli pierwszą zapowiedź nowego albumu, który ukaże się wczesną jesienią tego roku.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania