Newsy muzyczne

Poznaliśmy kolejne gwiazdy katowickiego Tauron Nowa Muzyka

Tegoroczna edycja katowickiego festiwalu odbędzie się w dniach 28 czerwca -1 lipca.

Swój udział w imprezie zapowiedzieli: Fever Ray (przypominamy, że 1 marca wystąpi na wyprzedanym koncercie w warszawskiej Progresji), Son Lux (także wystąpi w Progresji - dwa dni przed Fever Ray), Señor Coconut, Flanger, The Hacker pres. Amato live, Jlin, Sote, Tijana T i Courtesy. 

W tym roku szykuje się prawdziwa gratka dla fanów różnorodności w muzyce. Zjawiskowa Fever Ray ze Szwecji zagra na Festiwalu w ramach swojej pierwszej trasy koncertowej od ośmiu lat. Niegdyś wokalistka popularnego duetu The Knife, który tworzyła wraz z bratem. Obecnie skupiona jest na macierzyństwie oraz karierze solowej. Jesienią 2017 roku nieoczekiwanie wypuściła do serwisów streamingowych długo wyczekiwany drugi album „Plunge”. Typowy dla Fever Ray futurystyczny elektroniczny pop wzbogacają wątki charakterystyczne dla nowoczesnego r’n’b. Koncert tej frapującej artystki będzie jednym z najważniejszych wydarzeń zbliżającej się 13. edycji Festiwalu.

Licznych polskich fanów Son Lux z pewnością ucieszy występ zespołu na głównej scenie Tauron Nowa Muzyka Katowice. Lutowy koncert w Warszawie został już wyprzedany, a album „Brighter Wounds”, który ukaże się tego samego miesiąca, jeszcze powiększy zainteresowanie tworczością grupy. Ich nagrania wymykają się wszelkim klasyfikacjom gatunkowym, łącząc elementy rocka, elektroniki i popu. Typowo piosenkowe struktury są wzbogacane przez rozbudowane aranżacje, a całość dopełniają najnowsze zdobycze technologii produkcji muzyki.

Z pewnością wydarzeniem będą koncerty projektów Uwe Schmidta, czyli Señor Coconut i Flanger (z Burntem Friedmanem), prezentujących elektroniczne rozwinięcie dziedzictwa muzyki jazzowej i latynoskiej. Zderzenie starego z nowym przewija się także w twórczości Irańczyka Sote, którego zaawansowane technologicznie nagrania oparte są jednocześnie na tradycyjnej muzyce Persji. Występy tych artystów gwarantują wysokie doznania muzyczne i będą jednym z najbardziej intrygujących podczas zbliżającej się edycji Festiwalu.

Specjalny liveact zaprezentuje legenda francuskiego electro, czyli The Hacker. Artysta znany doskonale z duetu z Miss Kittin wrócił do swoich korzeni i zestawia mroczne techno z zimną nową falą, używając tylko i wyłącznie analogowego sprzętu.

Silny pierwiastek kobiecy zapewnią także fascynujące didżejki Tijana T z Serbii, Courtesy z Grenlandii oraz reprezentująca scenę footwork artystka Jlin. Wszystkie trzy wymienione panie cechuje bezkompromisowość, unikalny styl i niezwykle wysoki poziom artystyczny. Tworząca footwork Jlin jeszcze kilka lat temu pracowała w hucie, ale produkowane po godzinach nagrania zaprowadziły ją m.in. do udźwiękawiania pokazów kolekcji Ricka Owensa i Adidas Originals. Jej ostatni album „Black Origami” trafił na szczyty podsumowań opiniotwórczych mediów, a w nagraniach wzięli udział m.in. William Basinski i Holly Herndon. Dzięki uporowi i konsekwencji, Tijana T z twarzy festiwalu Exit w Serbii stała się europejską gwiazdą muzyki klubowej i słynie z gustownych setów techno. Courtesy urodziła się na Grenlandii, ale wychowała w Danii, a jej kariera didżejska nabrała tempa od 2016 roku. Dunka o trudnym do wymówienia imieniu Najaaraq Vestbirk zaczaruje publiczność wybuchowym setem opartym m.in. o takie stylistyki, jak rave, breakbeat i electro.

Do nabycia pozostają karnety 4-dniowe oraz 2-dniowe, a także bilety na koncert zamknięcia. Start sprzedaży karnetów 3-dniowych został przesunięty. Nowy termin będzie ogłoszony w najbliższym czasie.

Tauron Nowa Muzyka Katowice

28.06 – 01.07.2018

Dotychczas ogłoszeni artyści:

Fever Ray, Mura Masa, Nightmares On Wax, R+R=NOW, Son Lux, Señor Coconut, Flanger, The Hacker pres. Amato live, Soil & “Pimp” Sessions, Jordan Rakei, Jazz Band Młynarski-Masecki, Errorsmith, Jlin, Red Axes, DJ Stingray, Halal & Relaxer, Photay, Sote, Varg, Alex Niggemann, Tijana T, 47soul, Courtesy.

Aktualne ceny karnetów, które są w sprzedaży:

Karnety 4-dniowe (28.06 – 01.07.2018)

Okres sprzedaży: 02.11.2017– 28.06.2018 r.

Karnet: 389,00 zł

Karnet + pole namiotowe: 439,00 zł

Karnety 2-dniowe (29.06 – 30.06.2018)

Okres sprzedaży: 01.02.2018 – 31.03.2018 r.

Karnet: 239,00 zł

Karnet + pole namiotowe: 289,00 zł

Bilety na koncert zamknięcia festiwalu R+R=NOW (01.07.2018)

Bilety: 100,00 zł, 130,00 zł, 160,00 zł

Więcej informacji nt. cen:

http://festiwalnowamuzyka.pl/bilety/ 


Pokrewne wątki:

Muniek w hip-hopowym klasyku

2019-04-20

Muniek Staszczyk w nowej wersji „Co to za miejsce?” donGURALesko.

Czytaj więcej...

Bitamina "Odnajdzie Raj"

2019-04-20

Zapraszamy do zapoznania się z trzecim singlem zapowiadającym płytę "Kwiaty i korzenie" Bitaminy, którego premiera będzie miała miejsce w Wielki Piątek.

Czytaj więcej...

Nowy zespół Rachel Goswell ze Slowdive

2019-04-19

Label Bella Union prezentuje The Soft Cavalry - nowy projekt małżeństwa Steve Clarke i Rachel Goswell ze Slowdive. Album zatytułowany "The Soft Cavalry" ukaże się 5 lipca.

Czytaj więcej...

Code Orange zagra w Warszawie

2019-04-19

14 czerwca w warszawskich Hybrydach zagra amerykańska grupa Code Orange.

Czytaj więcej...

Niemoc wyda debiut

2019-04-18

Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EP-ek, zespół zaplanował na 25 kwietnia premierę debiutanckiej płyty długogrającej zatytułowanej "Baśnie".

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Madonny

2019-04-18

Czternasty album studyjny w dorobku Madonny, zatytułowany „Madame X”, ukaże się 14 czerwca.

Czytaj więcej...

The Flaming Lips wydadzą nowy album

2019-04-18

Grupa The Flaming Lips ogłosiła premierę ich piętnastego albumu „King’s Mouth”. Płyta trafi na półki sklepowe 19 lipca nakładem wytwórni Bella Union.

Czytaj więcej...

Nowa płyta od Hollywood Vampires

2019-04-18

21 czerwca ukaże się drugi album supergrupy Hollywood Vampires zatytułowany "Rise". W składzie zespołu są m.in. Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry z Aerosmith.

Czytaj więcej...

Daria Zawiałow zebrała 2 tony pokarmu dla psów

2019-04-17

15 miast, 16 koncertów, 9 wyprzedanych klubów i ponad 2 tony karmy dla psów z lokalnych schronisk. Tak wygląda bilans trasy „Helsinki Tour” Darii Zawiałow.

Czytaj więcej...

Polsko-francuskie The Blind Suns na trasie po Polsce

2019-04-17

Polsko-francuskie trio The Blind Suns dowodzone przez zamieszkałą we Francji Dorotę Kuszewską, zaprezentuje się podczas tzw. francuskiego showcase’u w ramach festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu, a poza tym wystąpi w kilku innych największych miastach Polski.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania