Newsy muzyczne

Poznaliśmy kolejne gwiazdy katowickiego Tauron Nowa Muzyka

Tegoroczna edycja katowickiego festiwalu odbędzie się w dniach 28 czerwca -1 lipca.

Swój udział w imprezie zapowiedzieli: Fever Ray (przypominamy, że 1 marca wystąpi na wyprzedanym koncercie w warszawskiej Progresji), Son Lux (także wystąpi w Progresji - dwa dni przed Fever Ray), Señor Coconut, Flanger, The Hacker pres. Amato live, Jlin, Sote, Tijana T i Courtesy. 

W tym roku szykuje się prawdziwa gratka dla fanów różnorodności w muzyce. Zjawiskowa Fever Ray ze Szwecji zagra na Festiwalu w ramach swojej pierwszej trasy koncertowej od ośmiu lat. Niegdyś wokalistka popularnego duetu The Knife, który tworzyła wraz z bratem. Obecnie skupiona jest na macierzyństwie oraz karierze solowej. Jesienią 2017 roku nieoczekiwanie wypuściła do serwisów streamingowych długo wyczekiwany drugi album „Plunge”. Typowy dla Fever Ray futurystyczny elektroniczny pop wzbogacają wątki charakterystyczne dla nowoczesnego r’n’b. Koncert tej frapującej artystki będzie jednym z najważniejszych wydarzeń zbliżającej się 13. edycji Festiwalu.

Licznych polskich fanów Son Lux z pewnością ucieszy występ zespołu na głównej scenie Tauron Nowa Muzyka Katowice. Lutowy koncert w Warszawie został już wyprzedany, a album „Brighter Wounds”, który ukaże się tego samego miesiąca, jeszcze powiększy zainteresowanie tworczością grupy. Ich nagrania wymykają się wszelkim klasyfikacjom gatunkowym, łącząc elementy rocka, elektroniki i popu. Typowo piosenkowe struktury są wzbogacane przez rozbudowane aranżacje, a całość dopełniają najnowsze zdobycze technologii produkcji muzyki.

Z pewnością wydarzeniem będą koncerty projektów Uwe Schmidta, czyli Señor Coconut i Flanger (z Burntem Friedmanem), prezentujących elektroniczne rozwinięcie dziedzictwa muzyki jazzowej i latynoskiej. Zderzenie starego z nowym przewija się także w twórczości Irańczyka Sote, którego zaawansowane technologicznie nagrania oparte są jednocześnie na tradycyjnej muzyce Persji. Występy tych artystów gwarantują wysokie doznania muzyczne i będą jednym z najbardziej intrygujących podczas zbliżającej się edycji Festiwalu.

Specjalny liveact zaprezentuje legenda francuskiego electro, czyli The Hacker. Artysta znany doskonale z duetu z Miss Kittin wrócił do swoich korzeni i zestawia mroczne techno z zimną nową falą, używając tylko i wyłącznie analogowego sprzętu.

Silny pierwiastek kobiecy zapewnią także fascynujące didżejki Tijana T z Serbii, Courtesy z Grenlandii oraz reprezentująca scenę footwork artystka Jlin. Wszystkie trzy wymienione panie cechuje bezkompromisowość, unikalny styl i niezwykle wysoki poziom artystyczny. Tworząca footwork Jlin jeszcze kilka lat temu pracowała w hucie, ale produkowane po godzinach nagrania zaprowadziły ją m.in. do udźwiękawiania pokazów kolekcji Ricka Owensa i Adidas Originals. Jej ostatni album „Black Origami” trafił na szczyty podsumowań opiniotwórczych mediów, a w nagraniach wzięli udział m.in. William Basinski i Holly Herndon. Dzięki uporowi i konsekwencji, Tijana T z twarzy festiwalu Exit w Serbii stała się europejską gwiazdą muzyki klubowej i słynie z gustownych setów techno. Courtesy urodziła się na Grenlandii, ale wychowała w Danii, a jej kariera didżejska nabrała tempa od 2016 roku. Dunka o trudnym do wymówienia imieniu Najaaraq Vestbirk zaczaruje publiczność wybuchowym setem opartym m.in. o takie stylistyki, jak rave, breakbeat i electro.

Do nabycia pozostają karnety 4-dniowe oraz 2-dniowe, a także bilety na koncert zamknięcia. Start sprzedaży karnetów 3-dniowych został przesunięty. Nowy termin będzie ogłoszony w najbliższym czasie.

Tauron Nowa Muzyka Katowice

28.06 – 01.07.2018

Dotychczas ogłoszeni artyści:

Fever Ray, Mura Masa, Nightmares On Wax, R+R=NOW, Son Lux, Señor Coconut, Flanger, The Hacker pres. Amato live, Soil & “Pimp” Sessions, Jordan Rakei, Jazz Band Młynarski-Masecki, Errorsmith, Jlin, Red Axes, DJ Stingray, Halal & Relaxer, Photay, Sote, Varg, Alex Niggemann, Tijana T, 47soul, Courtesy.

Aktualne ceny karnetów, które są w sprzedaży:

Karnety 4-dniowe (28.06 – 01.07.2018)

Okres sprzedaży: 02.11.2017– 28.06.2018 r.

Karnet: 389,00 zł

Karnet + pole namiotowe: 439,00 zł

Karnety 2-dniowe (29.06 – 30.06.2018)

Okres sprzedaży: 01.02.2018 – 31.03.2018 r.

Karnet: 239,00 zł

Karnet + pole namiotowe: 289,00 zł

Bilety na koncert zamknięcia festiwalu R+R=NOW (01.07.2018)

Bilety: 100,00 zł, 130,00 zł, 160,00 zł

Więcej informacji nt. cen:

http://festiwalnowamuzyka.pl/bilety/ 


Pokrewne wątki:

Sofi Tukker po raz pierwszy w Polsce

2018-11-16

Nowojorski duet Sofi Tukker zagra 25 marca w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Shining na dwóch koncertach w Polsce

2018-11-16

Norweska grupa Shining zagra w lutym dwa koncerty w Warszawie i Wrocławiu.

Czytaj więcej...

Noibla z teledyskiem do "Atlantis"

2018-11-16

Klip do utworu "Atlantis" promuje album "Hesitation" krakowskiej formacji Noibla.

Czytaj więcej...

Zobacz debiutancki klip białostockiego White Noise

2018-11-16

"i Find Myself" to tytuł nowego singla białostockiej formacji White Noise.

Czytaj więcej...

Madrugada wystąpi w Warszawie

2018-11-15

20 marca w warszawskim klubie Niebo wystąpi ceniona norweska grupa Madrugada w oryginalnym składzie.

Czytaj więcej...

Dance with the Dead powróci do Warszawy

2018-11-15

Po prawie rocznej przerwie od ostatniego koncertu w Polsce jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie synthwave’u, czyli Dance With The Dead wróci do Warszawy.

Czytaj więcej...

dEUS zagra w Gdańsku

2018-11-15

Jedna z największych gwiazd belgijskiej sceny alternatywnej wystąpi 2 maja w gdańskim B90.

Czytaj więcej...

Muchy pełne "Miłości"

2018-11-14

Miłość” to pierwszy singiel zapowiadający nową płytę Much, nad którą zespół pracuje w pierwotnym składzie: Michał Wiraszko, Piotr Maciejewski, Szymon Waliszewski i Stefan Czerwiński (dołączył do zespołu w 2013).

Czytaj więcej...

Kamasi Washington wróci do Warszawy

2018-11-14

Uwielbiany w Polsce amerykański saksofonista Kamasi Washington zawita 11 marca do warszawskiej Stodoły.

Czytaj więcej...

Gutek przedstawia "Króla Złotego"

2018-11-14

Poznaliśmy drugi singel zapowiadający debiutancką płytę Gutka.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania