Newsy muzyczne

Jan Akkerman na trzech koncertach w Polsce

Znakomity holenderski gitarzysta znany chociażby z grupy Focus wystąpi w czerwcu w naszym kraju.

Koncerty odbędą się w następujących miejscach:

07.06.2018. Piekary Śląskie, Andaluzja
08.06.2018. Warszawa, Hybrydy
09.06.2018. Bydgoszcz, Kuźnia

Holenderski gitarzysta Jan Akkerman osiągnął prawie wszystko, co mógł osiągnąć muzyk. Przez pół wieku współpracował z wieloma różnymi muzykami, takimi jak: BB King, Charlie Byrd, Cozy Powell, Claus Ogerman i Ice-T, a także był członkiem międzynarodowych zespołów takich jak: Brainbox i Focus. Stworzył kilkanaście albumów solowych, które pokazują jego wszechstronną grę bez żadnych ograniczeń. Niezależnie od tego, czy chodzi o „Tabernakel” (1973), słynny album „Jan Akkerman” (1977), czy też jego najnowsze występy studyjne „CU” (2003) i ”Minor Details” (2011), odkrywa on i łączy elementy rocka, jazzu, bluesa, muzyki klasycznej oraz dance. Przez całą swoją karierę Akkerman pojawił się na światowych scenach. Poza koncertami na Montreux Jazz Festival, North Sea Jazz Festival i niezliczoną ilością tras po teatrach oraz różnych scenach, gitarzysta występował także poza Europą w takich krajach jak: Japonia, Rosja, Syria, Ameryka Północna i Południowa oraz Indonezja. 

Międzynarodowi fani zjeżdżają się z całego świata, aby zobaczyć występy Jana na scenie w Holandii. W swoim własnym kraju Akkerman otrzymał Złotą Harfę w 2005 roku za całokształt twórczości i ponownie zyskuje uznanie i sympatię dla swojej wyróżniającej się roli w muzyce gitarowej. Pod koniec 2012 roku Jan został uhonorowany odznaczeniem „Order of Oranje Nassau” w uznaniu jego wkładu w muzykę holenderską. Jego najnowszy zestaw DVD / DVD „North Sea Jazz Legendary Concerts” (2013) pokazuje różne oblicza gitarzysty i jest skompilowany z trzech wykonań nagranych na słynnym North Sea Jazz Festival w latach 1993-2011.

W 2015 roku Jan Akkerman wyruszył w holenderską trasę teatralną „Powrót do winylu”. Po raz pierwszy wykonał słynny album „Guitar in Bed” w całości, w tym klasyczne utwory: „Streetwalker”, „Skydancer” i „Crackers”. Siedem utworów z albumu uzupełniają nowe kompozycje i starsze ulubione utwory. Przeżycie koncertu Jana Akkermana jest odświeżającym i nigdy nie powtarzanym fascynującym doświadczeniem.


Garaż w Leeds po raz pierwszy na CD

2019-05-24

Po raz pierwszy na CD ukazał się materiał legendarnej śląskiej grupy zimnofalowej Garaż w Leeds.

Czytaj więcej...

Zobacz koncertowy klip Meli Koteluk

2019-05-24

Mela Koteluk opublikowała klip zarejestrowany podczas trasy koncertowej promującej album "Migawka".

Czytaj więcej...

Skalpel Big Band zapowiada kolejne koncerty

2019-05-24

Skalpel Big Band ogłosił cztery nowe daty koncertów. Pierwszy z nich już 19 lipca w Sopocie, pozostałe zaplanowano na jesień.

Czytaj więcej...

Pile na dwóch koncertach w Polsce

2019-05-23

Pile czyli indie-rockowy amerykański zespół sympatyzujący z Sonic Youth wróci do Polski na 2 koncerty.

Czytaj więcej...

Dawid Podsiadło pokazał "Trofea"

2019-05-23

Dawid Podsiadło obchodzi dziś 26 urodziny i z tej okazji opublikował klip do piosenki "Trofea".

Czytaj więcej...

"The Rewind Tour in Poland" w Warszawie w listopadzie

2019-05-23

16 listopada w warszawskim Torwarze zagrają Aqua, Snap! i Technotronic.

Czytaj więcej...

tęskno prezentuje nowy singel i zapowiada letnie tournee

2019-05-23

Duet tęskno wyruszy w letnią trasę koncertową. Zespół zagości na scenach wielu festiwali, nie tylko w Polsce, ale również za granicą. W trakcie występów na żywo tęskno zaprezentuje, oprócz utworów z debiutanckiego krążka „Mi”, również nowy singiel „Bzdury”.

Czytaj więcej...

Opeth zdradził szczegóły nowego albumu

2019-05-23

Gwiazda warszawskiego festiwalu PROG IN PARK III - grupa Opeth, ujawniła nowe informacje dotyczące swojego trzynastego albumu.

Czytaj więcej...

Dawid Ogrodnik jako Mieczysław Kosz

2019-05-22

„Ikar. Legenda Mietka Kosza” to filmowa biografia geniusza fortepianu, niesamowitego jazzmana, który zmarł tragicznie w wieku 29 lat. Tytuł pojawi się w kinach 18 października.

Czytaj więcej...

Pierwsza płyta The Stray Cats od 26 lat

2019-05-22

"40" to tytuł pierwszej od 1993 roku płyty amerykańskiej grupy The Stray Cats

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania