Newsy muzyczne

Nowy singel The Breeders

Grupa sióstr Deal wyda 2 marca nową płytę studyjną. Możemy zapoznać się kolejną kompozycją zapowiadającą to wydawnictwo.

Będzie to pierwsza od dekady płyta zespołu i znajdą się na niej wcześniej opublikowane single - ‘All Nerve’ i ‘Wait in the Car’. Utwór ‘Nervous Mary’ był nagrywany przez Mike’a Montgomery’ego w Candyland w Dayton, a dodatkowych nagrań dokonał Greg Norman w Electrical Audio w Chicago.  

Przy okazji premiery piosenki, grupa również wypuściła generator playlisty Breeders Digest. Użytkownicy Spotify mogą w łatwy sposób stworzyć własną kompilację piosenek pochodzących z dorobku zespołu pod linkiem: http://4ad.co/BreedersDigest

Album ‘All Nerve’pieczętuje gorąco powitany powrót składu, w którym znaleźli się: Kim i Kelley Deal, Josephine Wiggs oraz Jim Macpherson. Ten kwartet wrócił na scenę w 2013 roku, by świętować jubileusz dwudziestolecia wydania ich platynowego albumu ‘Last Splash’ i od tamtego czasu spędzali ze sobą każdą chwilę w studiu, pracując nad nowym materiałem.

Nagrania zostały zarejestrowane w Candyland, Dayton, Kentucky z Mike’m Montgomerym,  w Electrical Audio, Chicago ze Steve’m Albinim i Gregiem Normanem oraz z Tomem Rastikisem w Fernwood Studios, Dayton i Ohio. Szatę graficzną przygotował Chris Bigg, który pracował z The Breeders od czasu ich pierwszej płyty – ‘Pod’.

W ramach promocji albumu w kwietniu The Breeders rusza w amerykańską trasę koncertową, która w maju przeniesie się na kontynent europejski.

Gdy The Breeders reaktywowali się, by zaprezentować pierwszą nową muzykę od dekady (utwór ‘Wait in the Car’), postanowili przygotować serię 7” singli. Na potrzeby jednego z nich Kim Deal przygotowała własną wersję ‘Joanne’Mikea Nesmitha. Zapraszam do obejrzenia kameralnego teledysku pokazującego moment, gdy Deal zarejestrowała ją w studiu i w towarzystwie Steve’a Albiniego w Chicago.Źródło: Sonic Records

Pokrewne wątki:

Niemoc wyda debiut

2019-04-18

Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EP-ek, zespół zaplanował na 25 kwietnia premierę debiutanckiej płyty długogrającej zatytułowanej "Baśnie".

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Madonny

2019-04-18

Czternasty album studyjny w dorobku Madonny, zatytułowany „Madame X”, ukaże się 14 czerwca.

Czytaj więcej...

The Flaming Lips wydadzą nowy album

2019-04-18

Grupa The Flaming Lips ogłosiła premierę ich piętnastego albumu „King’s Mouth”. Płyta trafi na półki sklepowe 19 lipca nakładem wytwórni Bella Union.

Czytaj więcej...

Nowa płyta od Hollywood Vampires

2019-04-18

21 czerwca ukaże się drugi album supergrupy Hollywood Vampires zatytułowany "Rise". W składzie zespołu są m.in. Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry z Aerosmith.

Czytaj więcej...

Daria Zawiałow zebrała 2 tony pokarmu dla psów

2019-04-17

15 miast, 16 koncertów, 9 wyprzedanych klubów i ponad 2 tony karmy dla psów z lokalnych schronisk. Tak wygląda bilans trasy „Helsinki Tour” Darii Zawiałow.

Czytaj więcej...

Polsko-francuskie The Blind Suns na trasie po Polsce

2019-04-17

Polsko-francuskie trio The Blind Suns dowodzone przez zamieszkałą we Francji Dorotę Kuszewską, zaprezentuje się podczas tzw. francuskiego showcase’u w ramach festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu, a poza tym wystąpi w kilku innych największych miastach Polski.

Czytaj więcej...

Post-punkowa baṣnia wydała debiutancki album

2019-04-17

Ukazała się debiutancka płyta warszawskiego projektu baṣnia zatytułowana “No Falling Stars And No Wishes”.

Czytaj więcej...

Terrfic Sunday w "Amoku"

2019-04-17

Po roku milczenia Terrific Sunday prezentują nowy polskojęzyczny singel.

Czytaj więcej...

Drugi zwiastun nowej płyty Editors

2019-04-17

Grupa Editors ujawniła drugi muzyczny zwiastun najnowszego wydawnictwa "The Blanck Mass Sessions" - "Hallelujah (So Low)".

Czytaj więcej...

Novika z nowym teledyskiem

2019-04-16

"Emotika" to trzeci singiel z solowego albumu Noviki „Bez Cukru” i kolejny - po "Słabościach" z Buslavem - duet męsko-damski na tej płycie.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania