Newsy muzyczne

Nowy singel The Breeders

Grupa sióstr Deal wyda 2 marca nową płytę studyjną. Możemy zapoznać się kolejną kompozycją zapowiadającą to wydawnictwo.

Będzie to pierwsza od dekady płyta zespołu i znajdą się na niej wcześniej opublikowane single - ‘All Nerve’ i ‘Wait in the Car’. Utwór ‘Nervous Mary’ był nagrywany przez Mike’a Montgomery’ego w Candyland w Dayton, a dodatkowych nagrań dokonał Greg Norman w Electrical Audio w Chicago.  

Przy okazji premiery piosenki, grupa również wypuściła generator playlisty Breeders Digest. Użytkownicy Spotify mogą w łatwy sposób stworzyć własną kompilację piosenek pochodzących z dorobku zespołu pod linkiem: http://4ad.co/BreedersDigest

Album ‘All Nerve’pieczętuje gorąco powitany powrót składu, w którym znaleźli się: Kim i Kelley Deal, Josephine Wiggs oraz Jim Macpherson. Ten kwartet wrócił na scenę w 2013 roku, by świętować jubileusz dwudziestolecia wydania ich platynowego albumu ‘Last Splash’ i od tamtego czasu spędzali ze sobą każdą chwilę w studiu, pracując nad nowym materiałem.

Nagrania zostały zarejestrowane w Candyland, Dayton, Kentucky z Mike’m Montgomerym,  w Electrical Audio, Chicago ze Steve’m Albinim i Gregiem Normanem oraz z Tomem Rastikisem w Fernwood Studios, Dayton i Ohio. Szatę graficzną przygotował Chris Bigg, który pracował z The Breeders od czasu ich pierwszej płyty – ‘Pod’.

W ramach promocji albumu w kwietniu The Breeders rusza w amerykańską trasę koncertową, która w maju przeniesie się na kontynent europejski.

Gdy The Breeders reaktywowali się, by zaprezentować pierwszą nową muzykę od dekady (utwór ‘Wait in the Car’), postanowili przygotować serię 7” singli. Na potrzeby jednego z nich Kim Deal przygotowała własną wersję ‘Joanne’Mikea Nesmitha. Zapraszam do obejrzenia kameralnego teledysku pokazującego moment, gdy Deal zarejestrowała ją w studiu i w towarzystwie Steve’a Albiniego w Chicago.Źródło: Sonic Records

Pokrewne wątki:

Sofi Tukker po raz pierwszy w Polsce

2018-11-16

Nowojorski duet Sofi Tukker zagra 25 marca w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Shining na dwóch koncertach w Polsce

2018-11-16

Norweska grupa Shining zagra w lutym dwa koncerty w Warszawie i Wrocławiu.

Czytaj więcej...

Noibla z teledyskiem do "Atlantis"

2018-11-16

Klip do utworu "Atlantis" promuje album "Hesitation" krakowskiej formacji Noibla.

Czytaj więcej...

Zobacz debiutancki klip białostockiego White Noise

2018-11-16

"i Find Myself" to tytuł nowego singla białostockiej formacji White Noise.

Czytaj więcej...

Madrugada wystąpi w Warszawie

2018-11-15

20 marca w warszawskim klubie Niebo wystąpi ceniona norweska grupa Madrugada w oryginalnym składzie.

Czytaj więcej...

Dance with the Dead powróci do Warszawy

2018-11-15

Po prawie rocznej przerwie od ostatniego koncertu w Polsce jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie synthwave’u, czyli Dance With The Dead wróci do Warszawy.

Czytaj więcej...

dEUS zagra w Gdańsku

2018-11-15

Jedna z największych gwiazd belgijskiej sceny alternatywnej wystąpi 2 maja w gdańskim B90.

Czytaj więcej...

Muchy pełne "Miłości"

2018-11-14

Miłość” to pierwszy singiel zapowiadający nową płytę Much, nad którą zespół pracuje w pierwotnym składzie: Michał Wiraszko, Piotr Maciejewski, Szymon Waliszewski i Stefan Czerwiński (dołączył do zespołu w 2013).

Czytaj więcej...

Kamasi Washington wróci do Warszawy

2018-11-14

Uwielbiany w Polsce amerykański saksofonista Kamasi Washington zawita 11 marca do warszawskiej Stodoły.

Czytaj więcej...

Gutek przedstawia "Króla Złotego"

2018-11-14

Poznaliśmy drugi singel zapowiadający debiutancką płytę Gutka.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania