Newsy muzyczne

Editors w SNL Polska

W przyszły piątek grupa Editors wyda nowy album studyjny. W ramach promocji tego wydawnictwa zespół pojawi się w programie SNL Polska.

Odcinek poprowadzi uwielbiana przez widzów dama kabaretowej sceny, Katarzyna Pakosińska. Do plejady muzycznych gwiazd SNL Polska dołączą pierwsi w historii programu zagraniczni wykonawcy - zespół Editors! Widzowie usłyszą m.in. ich najnowszy utwór Magazine.

Jeśli śmiech to zdrowie, to Kasia Pakosińska musi być nieśmiertelna! Sobotni odcinek SNL Polska poprowadzi aktorka, która swoją pozytywną energią z powodzeniem mogłaby obdarzyć cały kraj. I z pewnością będzie próbowała to zrobić! Zarówno satyra, jak i rozrywkowe show prowadzone na żywo nie jest dla Kasi niczym nowym. Artystka czuje się na komediowej scenie jak ryba w wodzie.

KATARZYNA PAKOSIŃSKA - artystka kabaretowa, dziennikarka, aktorka i konferansjerka. Charakterystyczny śmiech aktorki stał się jej znakiem rozpoznawczym. Artur Andrus o Kasi Pakosińskiej mówi - Ona sobie z tego śmiechu zrobiła swoją wizytówkę. Kto wie, może kiedyś będzie nadawany w południe tak, jak hejnał z Wieży Mariackiej.

Poza licznymi występami estradowymi, Katarzyna ma na swoim koncie również role filmowe, teatralne oraz spektakle telewizyjne. Prowadziła też takie wydarzenia jak Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu czy Syl­we­ster z Dwój­ką. Jest jedną z ambasadorek organizacji Kwiat Kobiecości i często udziela się charytatywnie. Autorka wielu książek poświęconych Gruzji. Współproducentka serialu dokumentalnego Tańcząca z Gruzją.

EDITORS – brytyjski zespół wykonujący muzykę z gatunku rock/indie rock. Formacja powstała w 2002 r. w Birmingham. W Polsce cieszy się ogromną i wciąż rosnącą liczbą fanów, z którymi spotka się podczas rozpoczynającej się w kwietniu trasy koncertowej. W tworzonej przez Editors muzyce widać wyraźną inspirację takimi zespołami jak Interpol, Joy Division, a nawet U2. Zespół ma na swoim koncie 5 studyjnych albumów, a ich debiutancki krążek The Back Room zyskał w Wielkiej Brytanii status platynowej płyty. Przyniósł również nominację do prestiżowej nagrody Mercury Music Prize. Dzięki temu Editors zaistnieli na rynku europejskim i stali się jednym z najpopularniejszych zespołów nowego nurtu muzyki gitarowej. Daily Mirror wyróżnił wokalistę, Toma Smitha, na swojej liście wykonawców z najlepszymi głosami.

Na scenie SNL Polska zespół wystąpi w składzie: Tom Smith, Justin Lockey i Elliott Williams.

4 i 5 kwietnia Editors wystąpią w warszawskiej Progresji oraz krakowskim Studio. Biletów już nie ma. Źródło: SNL Polska

Pokrewne wątki:

Niemoc wyda debiut

2019-04-18

Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EP-ek, zespół zaplanował na 25 kwietnia premierę debiutanckiej płyty długogrającej zatytułowanej "Baśnie".

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Madonny

2019-04-18

Czternasty album studyjny w dorobku Madonny, zatytułowany „Madame X”, ukaże się 14 czerwca.

Czytaj więcej...

The Flaming Lips wydadzą nowy album

2019-04-18

Grupa The Flaming Lips ogłosiła premierę ich piętnastego albumu „King’s Mouth”. Płyta trafi na półki sklepowe 19 lipca nakładem wytwórni Bella Union.

Czytaj więcej...

Nowa płyta od Hollywood Vampires

2019-04-18

21 czerwca ukaże się drugi album supergrupy Hollywood Vampires zatytułowany "Rise". W składzie zespołu są m.in. Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry z Aerosmith.

Czytaj więcej...

Daria Zawiałow zebrała 2 tony pokarmu dla psów

2019-04-17

15 miast, 16 koncertów, 9 wyprzedanych klubów i ponad 2 tony karmy dla psów z lokalnych schronisk. Tak wygląda bilans trasy „Helsinki Tour” Darii Zawiałow.

Czytaj więcej...

Polsko-francuskie The Blind Suns na trasie po Polsce

2019-04-17

Polsko-francuskie trio The Blind Suns dowodzone przez zamieszkałą we Francji Dorotę Kuszewską, zaprezentuje się podczas tzw. francuskiego showcase’u w ramach festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu, a poza tym wystąpi w kilku innych największych miastach Polski.

Czytaj więcej...

Post-punkowa baṣnia wydała debiutancki album

2019-04-17

Ukazała się debiutancka płyta warszawskiego projektu baṣnia zatytułowana “No Falling Stars And No Wishes”.

Czytaj więcej...

Terrfic Sunday w "Amoku"

2019-04-17

Po roku milczenia Terrific Sunday prezentują nowy polskojęzyczny singel.

Czytaj więcej...

Drugi zwiastun nowej płyty Editors

2019-04-17

Grupa Editors ujawniła drugi muzyczny zwiastun najnowszego wydawnictwa "The Blanck Mass Sessions" - "Hallelujah (So Low)".

Czytaj więcej...

Novika z nowym teledyskiem

2019-04-16

"Emotika" to trzeci singiel z solowego albumu Noviki „Bez Cukru” i kolejny - po "Słabościach" z Buslavem - duet męsko-damski na tej płycie.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania