Newsy muzyczne

Cabineth na "10 Piętrze"

"10 Piętro" to tytuł nowego trzeciego już albumu formacji Cabineth.

Oto co o tym wydawnictwie piszą muzycy zespołu: "Muzyka na nią powstawała nocą na próbach, bo tylko wtedy możemy zostawić za sobą codzienne sprawy. Można zaryzykować, że naszą nocną działalnością wpisujemy się jako wykonawcy dark rocka, bo gdy zaczynaliśmy grać pierwsze dźwięki, na zewnątrz było ciemno i nie było inaczej, gdy kończyliśmy próby.

Płyta została zarejestrowana  jesienią 2017 roku w studiu OHO w Tarnowskich Górach. Podczas sesji nie używaliśmy cyfrowego modelowania brzmienia czy reampingu gitar. Brzmienie Cabineth, sprzęt jaki zagrał na płycie to dokładnie ten sam zestaw, którego używamy na scenie czy podczas pisania utworów. Aby coś stworzyć, musimy grać razem. W naszym przypadku nie sprawdza się granie na odległość, tylko wtedy gdy  pracujemy nad piosenkami wspólnie, wytwarza się chemia, utwory nabierają swojego kształtu. 

Nowy album to dziewięć autorskich, premierowych utworów, które stanowią swoisty mix muzyki, która nas fascynuje - post rock, nowa fala czy alternatywa. Muzyczny środek ciężkości na tej płycie swobodnie przechodzi od melancholii po ciężkie brzmienia". 


Niemoc wyda debiut

2019-04-18

Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EP-ek, zespół zaplanował na 25 kwietnia premierę debiutanckiej płyty długogrającej zatytułowanej "Baśnie".

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Madonny

2019-04-18

Czternasty album studyjny w dorobku Madonny, zatytułowany „Madame X”, ukaże się 14 czerwca.

Czytaj więcej...

The Flaming Lips wydadzą nowy album

2019-04-18

Grupa The Flaming Lips ogłosiła premierę ich piętnastego albumu „King’s Mouth”. Płyta trafi na półki sklepowe 19 lipca nakładem wytwórni Bella Union.

Czytaj więcej...

Nowa płyta od Hollywood Vampires

2019-04-18

21 czerwca ukaże się drugi album supergrupy Hollywood Vampires zatytułowany "Rise". W składzie zespołu są m.in. Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry z Aerosmith.

Czytaj więcej...

Daria Zawiałow zebrała 2 tony pokarmu dla psów

2019-04-17

15 miast, 16 koncertów, 9 wyprzedanych klubów i ponad 2 tony karmy dla psów z lokalnych schronisk. Tak wygląda bilans trasy „Helsinki Tour” Darii Zawiałow.

Czytaj więcej...

Polsko-francuskie The Blind Suns na trasie po Polsce

2019-04-17

Polsko-francuskie trio The Blind Suns dowodzone przez zamieszkałą we Francji Dorotę Kuszewską, zaprezentuje się podczas tzw. francuskiego showcase’u w ramach festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu, a poza tym wystąpi w kilku innych największych miastach Polski.

Czytaj więcej...

Post-punkowa baṣnia wydała debiutancki album

2019-04-17

Ukazała się debiutancka płyta warszawskiego projektu baṣnia zatytułowana “No Falling Stars And No Wishes”.

Czytaj więcej...

Terrfic Sunday w "Amoku"

2019-04-17

Po roku milczenia Terrific Sunday prezentują nowy polskojęzyczny singel.

Czytaj więcej...

Drugi zwiastun nowej płyty Editors

2019-04-17

Grupa Editors ujawniła drugi muzyczny zwiastun najnowszego wydawnictwa "The Blanck Mass Sessions" - "Hallelujah (So Low)".

Czytaj więcej...

Novika z nowym teledyskiem

2019-04-16

"Emotika" to trzeci singiel z solowego albumu Noviki „Bez Cukru” i kolejny - po "Słabościach" z Buslavem - duet męsko-damski na tej płycie.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania