Newsy muzyczne

Nowy singel Mariusza Wawrzyńczyka

Zwycięzca 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie „Debiuty ze Skaldami” opublikował nową kompozycję.

Piosenka „To tylko chwila” opowiada o tym, iż należy korzystać z każdej minuty, z każdego dnia swojego życia i niczego nie żałować.

Przesłanie utworu to: Zawsze iść do przodu mimo przeciwnością losu. Nie ma słowa niemożliwe. Jeżeli tylko chcesz możesz zrealizować swoje cele i marzenia, wystarczy tylko trochę się postarać, a zdobędziesz wszystko. Jeżeli mówią Ci „nie masz szans”, „nie tędy droga”, a ty uważasz inaczej, to chociaż by ci mówili „Nie!”, ty zawsze idź przed siebie i podążaj za swoich sercem i przekonaniami. Bądź szczęśliwy i weź los w swe ręce!.


„To tylko chwila” to utwór skomponowany przez Marcina Nierubca, autora hitów śpiewanych przez m.in. Marylę Rodowicz, Bogdana Łazuki, Krzysztofa Krawczyka czy Dodę. To już kolejna kolaboracja tych dwóch artystów, która okazała się świetnym tandemem artystycznym. Ich poprzednia piosenka „Zawsze pod wiatr” okazała się przebojem granym przez ogólnopolskie i regionalne radiostacje, a w podsumowaniu rocznym listy przebojów  „Mniej więcej lista” Radia Zachód dotarła do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych polskich i światowych hitów. 

Mariusz Wawrzyńczyk to zwycięzca  52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie „Debiuty ze Skaldami”. Komponują  dla niego najwybitniejsi polscy kompozytorzy  tj.  m.in.  Adam Abramek i Paweł Sot, Marek Kościkiewicz, Przemek Puk, Marcin Nierubiec czy Tomasz Lubert a artysta zaśpiewał w duecie z Krzysztofem Jaryczewskim i Anią Rusowicz.  Mariusz wystąpił w wielu prestiżowych przedsięwzięciach m.in.  koncert „Wszystko jest poezja” oraz „Ta noc do innych jest niepodobna”- odbywający się podczas 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a także  m.in. w programach „Pytanie na śniadanie”, „Dzień dobry TVN”, „Świat się kręci”, „Baw mnie”, „Teleexpress” etc.  Jego piosenki prezentowane są w ogólnopolskich i regionalnych rozgłośniach radiowych. Szerszej publiczności dał się poznać w programie "Szansa na sukces" (TVP2) oraz "Bitwa na głosy" (TVP2) w grupie Urszuli Dudziak.


Źródło: Soul Records

Niemoc wyda debiut

2019-04-18

Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EP-ek, zespół zaplanował na 25 kwietnia premierę debiutanckiej płyty długogrającej zatytułowanej "Baśnie".

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Madonny

2019-04-18

Czternasty album studyjny w dorobku Madonny, zatytułowany „Madame X”, ukaże się 14 czerwca.

Czytaj więcej...

The Flaming Lips wydadzą nowy album

2019-04-18

Grupa The Flaming Lips ogłosiła premierę ich piętnastego albumu „King’s Mouth”. Płyta trafi na półki sklepowe 19 lipca nakładem wytwórni Bella Union.

Czytaj więcej...

Nowa płyta od Hollywood Vampires

2019-04-18

21 czerwca ukaże się drugi album supergrupy Hollywood Vampires zatytułowany "Rise". W składzie zespołu są m.in. Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry z Aerosmith.

Czytaj więcej...

Daria Zawiałow zebrała 2 tony pokarmu dla psów

2019-04-17

15 miast, 16 koncertów, 9 wyprzedanych klubów i ponad 2 tony karmy dla psów z lokalnych schronisk. Tak wygląda bilans trasy „Helsinki Tour” Darii Zawiałow.

Czytaj więcej...

Polsko-francuskie The Blind Suns na trasie po Polsce

2019-04-17

Polsko-francuskie trio The Blind Suns dowodzone przez zamieszkałą we Francji Dorotę Kuszewską, zaprezentuje się podczas tzw. francuskiego showcase’u w ramach festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu, a poza tym wystąpi w kilku innych największych miastach Polski.

Czytaj więcej...

Post-punkowa baṣnia wydała debiutancki album

2019-04-17

Ukazała się debiutancka płyta warszawskiego projektu baṣnia zatytułowana “No Falling Stars And No Wishes”.

Czytaj więcej...

Terrfic Sunday w "Amoku"

2019-04-17

Po roku milczenia Terrific Sunday prezentują nowy polskojęzyczny singel.

Czytaj więcej...

Drugi zwiastun nowej płyty Editors

2019-04-17

Grupa Editors ujawniła drugi muzyczny zwiastun najnowszego wydawnictwa "The Blanck Mass Sessions" - "Hallelujah (So Low)".

Czytaj więcej...

Novika z nowym teledyskiem

2019-04-16

"Emotika" to trzeci singiel z solowego albumu Noviki „Bez Cukru” i kolejny - po "Słabościach" z Buslavem - duet męsko-damski na tej płycie.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania