Newsy muzyczne

Janek Pęczak zapowiada solowy debiut

Gitarzysta grupy T.Love opublikował debiutancki solowy singel zapowiadający powstający od stycznia tego roku album.

"Ta piosenka przyszła do mnie na początku roku. Właściwie to wylała się ze mnie. Cieszę się że mogę się nią już dzielić. To moje pierwsze słowo" - mówi o "Płynę" Janek Pęczak.

Janek Pęczak o sobie:

"Nadszedł dla mnie czas tworzenia i występowania pod własnym nazwiskiem. Zdecydowanie jestem w tym co teraz, jednak w skrócie streszczę swoją historię. Scena otworzyła się dla mnie w roku 96, kiedy jako niespełna 18letni grający na gitarze człowiek, wygrałem konkurs w sklepie Zbyszka Hołdysa co zaowocowało występami z zespołami Virtual Jazz Reality i Sto Procent Bawełny.

Przez krótki czas grałem w zespole Houk, miałem również zespół Jan Pęczak Trio, który hałasował na jazzowych festiwalach. Tę tradycje hałasu podtrzymał przez kilka lat założony z Piotrkiem Zabrodzkim zespół Blast Muzungu. Współpracowałem również z Tadeuszem Sudnikiem.

Przez 10 lat - od 2007 do 2017 roku - grałem na gitarze w T.Love, które zawiesiło koncertową działalność. Trudno powiedzieć dokładnie, ale zagrałem z tym zespołem na pewno ponad 600 koncertów w Polsce i poza nią. Wziąłem udział w nagraniu płyt "Old is gold" i "T.Love", oraz kilku piosenek, które weszły na składanki.
Pierwsza z tych płyt zyskała platynę i Fryderyka.

W tym czasie wydałem też płytę "13 Months of Sunshine" ze swoim reegae'owym zespołem The Relievers. Zagrałem też na płytach artystów i zespołów: Pan Profeska, Pako Sarr, Sidney Polak, Reggaenerator - Shark-a-taak, LXMP, Revolver(robiłem również mastering płyty Retrolux). Brałem udział przy produkcji "Sweet Love Riddim" Krystiana "K-Jah Walczaka i zaśpiewałem piosenkę "Love is givin' freedom".

Pracowałem jako producent przy płycie Poli Rise.

Po dwudziestu latach doświadczeń jestem gotowy by przekazywać to co czuję przez swoją twórczość i być w tym w pełni sobą. Odkryłem swoje uczucia i to, że nic nie powstrzymuje mnie by używać słowa i muzyki by je przekazać.

Nie interesuje mnie perfekcyjna zafoliowana forma z doskonale strojącymi wokalami i wojskowo równym graniem.Stawiam na prawdę. W niej mi dobrze. Może też Wam będzie w niej dobrze. Zapraszam do mojego świata".Foto: Grzegorz Szklarek

Muniek w hip-hopowym klasyku

2019-04-20

Muniek Staszczyk w nowej wersji „Co to za miejsce?” donGURALesko.

Czytaj więcej...

Bitamina "Odnajdzie Raj"

2019-04-20

Zapraszamy do zapoznania się z trzecim singlem zapowiadającym płytę "Kwiaty i korzenie" Bitaminy, którego premiera będzie miała miejsce w Wielki Piątek.

Czytaj więcej...

Nowy zespół Rachel Goswell ze Slowdive

2019-04-19

Label Bella Union prezentuje The Soft Cavalry - nowy projekt małżeństwa Steve Clarke i Rachel Goswell ze Slowdive. Album zatytułowany "The Soft Cavalry" ukaże się 5 lipca.

Czytaj więcej...

Code Orange zagra w Warszawie

2019-04-19

14 czerwca w warszawskich Hybrydach zagra amerykańska grupa Code Orange.

Czytaj więcej...

Niemoc wyda debiut

2019-04-18

Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EP-ek, zespół zaplanował na 25 kwietnia premierę debiutanckiej płyty długogrającej zatytułowanej "Baśnie".

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Madonny

2019-04-18

Czternasty album studyjny w dorobku Madonny, zatytułowany „Madame X”, ukaże się 14 czerwca.

Czytaj więcej...

The Flaming Lips wydadzą nowy album

2019-04-18

Grupa The Flaming Lips ogłosiła premierę ich piętnastego albumu „King’s Mouth”. Płyta trafi na półki sklepowe 19 lipca nakładem wytwórni Bella Union.

Czytaj więcej...

Nowa płyta od Hollywood Vampires

2019-04-18

21 czerwca ukaże się drugi album supergrupy Hollywood Vampires zatytułowany "Rise". W składzie zespołu są m.in. Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry z Aerosmith.

Czytaj więcej...

Daria Zawiałow zebrała 2 tony pokarmu dla psów

2019-04-17

15 miast, 16 koncertów, 9 wyprzedanych klubów i ponad 2 tony karmy dla psów z lokalnych schronisk. Tak wygląda bilans trasy „Helsinki Tour” Darii Zawiałow.

Czytaj więcej...

Polsko-francuskie The Blind Suns na trasie po Polsce

2019-04-17

Polsko-francuskie trio The Blind Suns dowodzone przez zamieszkałą we Francji Dorotę Kuszewską, zaprezentuje się podczas tzw. francuskiego showcase’u w ramach festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu, a poza tym wystąpi w kilku innych największych miastach Polski.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania