Newsy muzyczne

Wokalista Tindersticks wyda solowy album

Stuart A. Staples wyda 15 czerwca pierwszy od 13 lat album solowy zatytułowany "Arrhythmia".

Wszystkie utwory z albumu ‘Arrhythmia’ zostały skomponowane przez Stuarta A. Staplesa, z wyjątkiem ‘Memories of love’ i ‘Music for ‘A year in small paintings’’, których współkompozytorem jest Dan Mckinna. Pierwsza strona płyty została nagrana przez Staplesa i Sama Navela w Le Chien w 2017 roku, a dodatkowe nagrania do ‘Memories of love’ i ‘Step into the grey’ odbyły się w londyńskim studiu RAK, pod okiem George’a Murphy’ego.

Strona druga została nagrana przez Staplesa w Le Chien w latach 2014-2017, zaś instrumenty dęte i smyczkowe zostały zarejestrowane przez Robbie’ego Nelsona w RAK, w marcu 2017 roku. Wszystkie utwory zostały zmiksowane przez Staplesa w Le Chien, a ich masteringiem, pod koniec 2017 roku zajął się Jason Mitchell w LOUD.

Na płycie ‘Arrhythmia’ Stuart A. Staples śpiewa i gra na różnych instrumentach wśród których są: gitara, bas, dzwonki, q-chord, philichorda, Wurlitzer i wibrafon. W nagraniach wsparli go także goście: Dan Mckinna (fortepian), Thomas Belhom (perkusja), Seb Rochford (perkusja), Julian Siegel (klarnet, aranżacje kwartetu), David Boulter (piła) i Neil Fraser (gitara), którzy pomogli stworzyć ten wielowarstwowy album.

Szatę graficzną ozdobił trójkolorowy nadruk drzeworytu, ręcznie cięty i drukowany. Jest on zaczerpnięty z oryginalnej fotografii Staplesa i wykonany w Black Spot Press w Wiedniu w marcu 2018 roku przez Toma Phelana, Suzanne Osborne i Staplesa.Źródło: Sonic Records

Pokrewne wątki:

Powstaje film dokumentalny o The Cure

2019-04-22

Długoletni współpracownik grupy The Cure, reżyser Tim Pope, potwierdził, że powstaje nowy film dokumentalny o zespole kierowanym przez Roberta Smitha.

Czytaj więcej...

Muniek w hip-hopowym klasyku

2019-04-20

Muniek Staszczyk w nowej wersji „Co to za miejsce?” donGURALesko.

Czytaj więcej...

Bitamina "Odnajdzie Raj"

2019-04-20

Zapraszamy do zapoznania się z trzecim singlem zapowiadającym płytę "Kwiaty i korzenie" Bitaminy, którego premiera będzie miała miejsce w Wielki Piątek.

Czytaj więcej...

Nowy zespół Rachel Goswell ze Slowdive

2019-04-19

Label Bella Union prezentuje The Soft Cavalry - nowy projekt małżeństwa Steve Clarke i Rachel Goswell ze Slowdive. Album zatytułowany "The Soft Cavalry" ukaże się 5 lipca.

Czytaj więcej...

Code Orange zagra w Warszawie

2019-04-19

14 czerwca w warszawskich Hybrydach zagra amerykańska grupa Code Orange.

Czytaj więcej...

Niemoc wyda debiut

2019-04-18

Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EP-ek, zespół zaplanował na 25 kwietnia premierę debiutanckiej płyty długogrającej zatytułowanej "Baśnie".

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Madonny

2019-04-18

Czternasty album studyjny w dorobku Madonny, zatytułowany „Madame X”, ukaże się 14 czerwca.

Czytaj więcej...

The Flaming Lips wydadzą nowy album

2019-04-18

Grupa The Flaming Lips ogłosiła premierę ich piętnastego albumu „King’s Mouth”. Płyta trafi na półki sklepowe 19 lipca nakładem wytwórni Bella Union.

Czytaj więcej...

Nowa płyta od Hollywood Vampires

2019-04-18

21 czerwca ukaże się drugi album supergrupy Hollywood Vampires zatytułowany "Rise". W składzie zespołu są m.in. Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry z Aerosmith.

Czytaj więcej...

Daria Zawiałow zebrała 2 tony pokarmu dla psów

2019-04-17

15 miast, 16 koncertów, 9 wyprzedanych klubów i ponad 2 tony karmy dla psów z lokalnych schronisk. Tak wygląda bilans trasy „Helsinki Tour” Darii Zawiałow.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania