Newsy muzyczne

First Blood i Get Shot zagrają w Warszawie

Na koncert amerykańskich i kanadyjskich hardcore’owców zapraszamy 3 lipca do warszawskiego klubu Pogłos.

FIRST BLOOD (USA) hardcore, metalcore:

Potężna moc brzmienia, szczerość przekazu i mięsiste riffy – tak można by pokrótce scharakteryzować znakomite połączenie hard core'a i metalcore'a, jakie proponuje fanom pochodząca z San Francisco i założona przez ekswokalistę Terror i Sworn Vengeance Carla Schwartza formacja First Blood. Może tę mięsistość riffów warto by zastąpić innym epitetem, bo muzycy kapeli kierują się w życiu, między innymi, weganizmem i ideałami straight edge.

First Blood są też straightforward, czyli walą prosto z mostu, o co im chodzi, nie bawiąc się w dobieranie słów z podręczników dyplomacji, a od narkotyków trzymają się z daleka. Zaczęli w 2002 roku w znanym z narodzin i rozwoju thrash metalu okręgu Bay Area. Jednak nie wybrali thrashowej młócki jako podkładu dla swoich bezpośrednich liryków, lecz dźwięki, przy których, jak to barwnie opisał Carl, dzieciaki mogły zabijać się na parkiecie i wykrzykiwać swoje frustracje aż do utraty głosu.

Kilka lat po narodzinach zespołu, kiedy na jego koncie były już liczne koncerty i parę demówek, pojawiła się pierwsza EP-ka, a 2006 roku premierę miał pierwszy długograj kapeli, "Killafornia". Dzięki niemu First Blood wszedł do hardcore'owej awangardy, w której pozostaje do dziś. Z koncertami zespół objechał niemal wszystkie kontynenty, dzieląc scenę, chociażby z Agnostic Front, Biohazard, Cro-Mags, Crowbar, Earth Crisis, Exodus, Hatebreed, Heaven Shall Burn, H2O, Ignite, Killswitch Engage, Madball, Napalm Death, Sick Of It All. Rok 2017 przyniósł trzeci długogrający materiał Kalifornijczyków, zatytułowany "RULES". Materiał ważny, bo dotyczący także muzycznego undergroundu i tytułowych zasad, którymi powinien się kierować. Tę płytę First Blood będą promować na koncercie w Polsce.

Sprawdź, jeśli lubisz: Hatebreed, Sick Of It All, Earth Crisis, Agnostic Front, Madball, Terror, Biohazard, Suicidal Tendencies, Stick To Your Guns...

GET THE SHOT (Kanada) hardcore, thrash metal:


Zero mody, zero pierdół, zero kłamstw. Oto trzy zasady, którymi kieruje się powstała w 2009 roku w kanadyjskim Quebec City formacja Get The Shot. Hołdują zasadzie DIY, a jeśli chodzi o muzykę, lubią łączyć hard core z thrashową młócką. Zgodnie z regułami, którymi panowie się kierują, kawałki są szczere, bezpretensjonalne, pełne energii, a w mainstreamowym radiu z całą pewnością ich nie usłyszycie. Jeśli jednak interesuje was, co J-P (wokal), Guyp (gitara rytmiczna), Dan (gitara basowa), Tom (gitara prowadząca) i David (perkusja) mają do przekazania w kwestiach problemów współczesnych młodych ludzi, którzy czują się wyobcowani i niezrozumiani, warto przykleić ucho i/lub oko do tekstów Get The Shot. Raczej wiedzą, o czym piszą, bo sami mówiąc o sobie, używają słowa "Outcast", czyli wyrzutek.

Do Polski Get The Shot przyjedzie promować wydany latem 2017 roku album "Infinite Punishment", który nagrano w studiu The Grid przy wsparciu gitarzysty Cryptopsy, Chrisa Donaldsona. Materiał nieco bardziej zbliżony do metalu niż poprzednik, "No Peace In Hell".

Sprawdź, jeśli lubisz: Slayer, Anthrax, Testament, Ringworm, Integrity, All Out War, Indecision, Strife...

FIRST BLOOD (USA) hardcore, metalcore
+
Get The Shot (Kanada) hardcore, thrash metal

3 lipca (wtorek) 2018
Warszawa @ Pogłos, ul. Burakowska 12
Bilety: 55 zł – przedsprzedaż, 65 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert dostępne na:
https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)


Źródło: Knockout Productions

Thirty Seconds To Mars w Dolinie Charlotty

2018-11-20

25 lipca w Amfiteatrze Doliny Charlotty pod Słupskiem wystąpi zespół Thirty Seconds to Mars.

Czytaj więcej...

Małgosia Wawruk prezentuje "Żródła"

2018-11-20

„Źródła” to autorski projekt muzyczny Małgosi Wawruk, inspirowany jej artystycznymi fascynacjami i nostalgicznymi wspomnieniami, sięgającymi okresu dzieciństwa.

Czytaj więcej...

Warszawska Artra zadebiutowała po 45 latach

2018-11-20

"Kroniki Miejskie" to tytuł debiutanckiego albumu warszawskiej grupy Artra, która w 2017 roku reaktywowała się po 40-letniej przerwie.

Czytaj więcej...

Szczegóły nowej płyty OOMPH!

2018-11-20

Ceniona niemiecka grupa industrialno-metalowa OOMPH! zaanonsowała wydanie nowej płyty.

Czytaj więcej...

Godflesh i Primordial na 4 edycji wrocławskiego Into The Abyss Festival

2018-11-19

IV edycja festiwalu będzie miała miejsce 10-11 maja 2019 w Klubie Zaklęte Rewiry we Wrocławiu.

Czytaj więcej...

Michelle Gurevich wystąpi w Warszawie

2018-11-19

Kanadyjska artystka zaprezentuje się 23 maja w warszawskim klubie Niebo.

Czytaj więcej...

Koncertowy album od Meller/Gołyźniak/Duda

2018-11-19

30 listopada ukaże się koncertowe wydawnictwo będące zapisem jedynego występu jednego z najbardziej niezwykłych polskich projektów rockowych ostatnich lat.

Czytaj więcej...

Disturbed zagra w Warszawie

2018-11-19

Amerykańska formacja Disturbed zaprezentuje się 20 czerwca w warszawskiej hali Torwar.

Czytaj więcej...

Rod Stewart przyjedzie do Krakowa

2018-11-19

Rod Stewart wystąpi 21 czerwca w krakowskiej Tauron Arenie.

Czytaj więcej...

"T.Cover" od wczoraj w sprzedaży

2018-11-17

Bednarek & 5 Element oraz Pola Rise promują "T.Cover".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania