Newsy muzyczne

First Blood i Get Shot zagrają w Warszawie

Na koncert amerykańskich i kanadyjskich hardcore’owców zapraszamy 3 lipca do warszawskiego klubu Pogłos.

FIRST BLOOD (USA) hardcore, metalcore:

Potężna moc brzmienia, szczerość przekazu i mięsiste riffy – tak można by pokrótce scharakteryzować znakomite połączenie hard core'a i metalcore'a, jakie proponuje fanom pochodząca z San Francisco i założona przez ekswokalistę Terror i Sworn Vengeance Carla Schwartza formacja First Blood. Może tę mięsistość riffów warto by zastąpić innym epitetem, bo muzycy kapeli kierują się w życiu, między innymi, weganizmem i ideałami straight edge.

First Blood są też straightforward, czyli walą prosto z mostu, o co im chodzi, nie bawiąc się w dobieranie słów z podręczników dyplomacji, a od narkotyków trzymają się z daleka. Zaczęli w 2002 roku w znanym z narodzin i rozwoju thrash metalu okręgu Bay Area. Jednak nie wybrali thrashowej młócki jako podkładu dla swoich bezpośrednich liryków, lecz dźwięki, przy których, jak to barwnie opisał Carl, dzieciaki mogły zabijać się na parkiecie i wykrzykiwać swoje frustracje aż do utraty głosu.

Kilka lat po narodzinach zespołu, kiedy na jego koncie były już liczne koncerty i parę demówek, pojawiła się pierwsza EP-ka, a 2006 roku premierę miał pierwszy długograj kapeli, "Killafornia". Dzięki niemu First Blood wszedł do hardcore'owej awangardy, w której pozostaje do dziś. Z koncertami zespół objechał niemal wszystkie kontynenty, dzieląc scenę, chociażby z Agnostic Front, Biohazard, Cro-Mags, Crowbar, Earth Crisis, Exodus, Hatebreed, Heaven Shall Burn, H2O, Ignite, Killswitch Engage, Madball, Napalm Death, Sick Of It All. Rok 2017 przyniósł trzeci długogrający materiał Kalifornijczyków, zatytułowany "RULES". Materiał ważny, bo dotyczący także muzycznego undergroundu i tytułowych zasad, którymi powinien się kierować. Tę płytę First Blood będą promować na koncercie w Polsce.

Sprawdź, jeśli lubisz: Hatebreed, Sick Of It All, Earth Crisis, Agnostic Front, Madball, Terror, Biohazard, Suicidal Tendencies, Stick To Your Guns...

GET THE SHOT (Kanada) hardcore, thrash metal:


Zero mody, zero pierdół, zero kłamstw. Oto trzy zasady, którymi kieruje się powstała w 2009 roku w kanadyjskim Quebec City formacja Get The Shot. Hołdują zasadzie DIY, a jeśli chodzi o muzykę, lubią łączyć hard core z thrashową młócką. Zgodnie z regułami, którymi panowie się kierują, kawałki są szczere, bezpretensjonalne, pełne energii, a w mainstreamowym radiu z całą pewnością ich nie usłyszycie. Jeśli jednak interesuje was, co J-P (wokal), Guyp (gitara rytmiczna), Dan (gitara basowa), Tom (gitara prowadząca) i David (perkusja) mają do przekazania w kwestiach problemów współczesnych młodych ludzi, którzy czują się wyobcowani i niezrozumiani, warto przykleić ucho i/lub oko do tekstów Get The Shot. Raczej wiedzą, o czym piszą, bo sami mówiąc o sobie, używają słowa "Outcast", czyli wyrzutek.

Do Polski Get The Shot przyjedzie promować wydany latem 2017 roku album "Infinite Punishment", który nagrano w studiu The Grid przy wsparciu gitarzysty Cryptopsy, Chrisa Donaldsona. Materiał nieco bardziej zbliżony do metalu niż poprzednik, "No Peace In Hell".

Sprawdź, jeśli lubisz: Slayer, Anthrax, Testament, Ringworm, Integrity, All Out War, Indecision, Strife...

FIRST BLOOD (USA) hardcore, metalcore
+
Get The Shot (Kanada) hardcore, thrash metal

3 lipca (wtorek) 2018
Warszawa @ Pogłos, ul. Burakowska 12
Bilety: 55 zł – przedsprzedaż, 65 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert dostępne na:
https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)


Źródło: Knockout Productions

Dawid Ogrodnik jako Mieczysław Kosz

2019-05-22

„Ikar. Legenda Mietka Kosza” to filmowa biografia geniusza fortepianu, niesamowitego jazzmana, który zmarł tragicznie w wieku 29 lat. Tytuł pojawi się w kinach 18 października.

Czytaj więcej...

Pierwsza płyta The Stray Cats od 26 lat

2019-05-22

"40" to tytuł pierwszej od 1993 roku płyty amerykańskiej grupy The Stray Cats

Czytaj więcej...

Aborted i Entombed A.D. na wspólnym koncercie w Warszawie

2019-05-22

Trasa Hell Over Europe wraca do Europy. Będzie to już trzecia osłona, w której udział wezmą Aborted, Entombed A.D. (co-headline) oraz Baest. Jedyny koncert w Polsce odbędzie się 23 października w warszawskim klubie Proxima.

Czytaj więcej...

HALO prezentuje kolejną zapowiedź debiutanckiej płyty

2019-05-22

Singel "Słoń" to singel z debiutanckiej płyty grupy HALO, na czele której stoi Patrycja Kosiarkiewicz.

Czytaj więcej...

Legendy polskiego metalu na wspólnej trasie

2019-05-22

Grupy Kat & Roman Kostrzewski, Acid Drinkers, Vader i Quo Vadis zagrają we wrześniu wspólne tournee po naszym kraju.

Czytaj więcej...

Drab Majesty na trzech koncertach w Polsce

2019-05-22

Amerykańska grupa Drab Majesty przyjedzie w październiku na trzy koncerty do Polski.

Czytaj więcej...

Zmarł Rosław Szaybo

2019-05-21

Najbardziej znany na świecie polski twórca okładek płyt Rosław Szaybo zmarł w wieku 85 lat.

Czytaj więcej...

Poznaliśmy skład warszawskiego Merry Christless 2019

2019-05-21

14 grudnia w warszawskim klubie Progresja wystąpią: Hellhammer: Triumph of Death, Furia, Dodheimsgard, Bölzer, Blaze of Perdition oraz Matterhorn.

Czytaj więcej...

undertheskin serwuje "Poison"

2019-05-21

Klip „Posion” promuje nową płytę post-punkowego undertheskin zatytułowaną „N E G A T I V E”.

Czytaj więcej...

Nowy singel happysad

2019-05-21

Grupa happysad opublikowała utwór "Cały" czyli pierwszą zapowiedź nowego albumu, który ukaże się wczesną jesienią tego roku.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania