Newsy muzyczne

Zobacz nowy klip Skołowanych

"Wieczny Chłopiec" to tytuł nowego singla formacji Skołowani.

Klip "Wieczny chłopiec" (reżyseria Wojtek Budny) promuje winylowe wydanie debiutanckiego albumu grupy Skołowani "Wieczny Chłopiec". Krążek zdobył tytuł Bluesowej Płyty Roku 2017 w plebiscycie portalu www.bluesonline.pl. W nagraniu tego wydawnictwa, obok "etatowych" muzyków Skołowanych, udział wzięli: Joanna Czajkowska – Zoń, Anthimos Apostolis (SBB), Sławomir Małecki i Marek Modrzejewski ( obaj z zespołu Zdrowa Woda), Jacek Gazda (Easy Rider, Hokus, grupa Niemen), Aleksander Górny (Hokus), Krzysztof Toczko i Mikołaj Toczko (pARTyzant), Jarosław Tioskow (Kasa Chorych), Przemysław Łosoś i Igor Nowicki ( obaj z zespołu Open Blues), Henryk Chyła (Stara Szkoła). Wydanie na czarnym winylu. Ściśle limitowane - 300 sztuk.

W teledysku obok muzyków zespołu Skołowani udział wziął legendarny gitarzysta - Anthimos Apostolis. Materiał użyty w produkcji został zrealizowany w czasie winylowej premiery płyty "Wieczny Chłopiec" w Ciechocińskim Teatrze Letnim oraz toruńskim Hard Rock Pubie Pamela. 

Wojtek Budny o teledysku do utworu "Skołowani" zespołu Skołowani:

"SKOŁOWANYCH bliżej poznałem dzięki Darkowi Kowalskiemu, podczas naszej wizyty w Ciechocinku. Odwiedziliśmy Krzyśka Sieradzkiego i Jurka Szymańskiego. Nagraliśmy zapowiedzi koncertów, będących premierą winylowego wydania debiutanckiej płyty grupy. Wtedy została rzucona propozycja realizacji klipu Skołowanych. Bez wahania podjąłem się tego zadania. Ujęcia, które wykorzystałem, nagrałem w trakcie koncertów 21 i 23 kwietnia w Ciechocinku i toruńskiej Pameli. W montażu dodatkowo użyłem techniki krycia green box i overlay. Współpraca z takimi artystami to inspirujące doświadczenie i czysta satysfakcja".

Krzysztof Sieradzki o klipie do utworu "Skołowani":                                                                                 

"Utwór "Skołowani", do którego tekst napisał Marek Gaszyński, to bardzo ważna dla nas piosenka. Nic więc dziwnego, że wybraliśmy ją do klipu, który promuje winylowe wydanie naszego debiutanckiego albumu. Realizacji tego teledysku podjął się Wojtek Budny. Jestem fanem autorskiego programu telewizyjnego Wojtka, noszącego nazwę "Muzyczny Kram". Od dawna chciałem nawiązać z nim współpracę. Cieszę się, że udało się to zrobić przy okazji klipu "Skołowani", czyli utworu do którego napisałem muzykę wspólnie z Leszkiem Piwońskim. Bardzo wysoko oceniam pracę Wojtka. Myślę, że będziemy współpracowali w przyszłości. Za brzmienie "Skołowanych", jak również całej płyty "Wieczny Chłopiec", odpowiedzialny jest Robert Biaduń." 

Jerzy Szymański o klipie do utworu "Skołowani", promującego winylowe wydanie debiutanckiego albumu zespołu:

"Klip do piosenki "Skołowani" został zrealizowany w trakcie koncertów promujących wydanie analogowej wersji albumu zespołu Skołowani, pt. "Wieczny Chłopiec". Bluesowa Płyta Roku 2017 w plebiscycie portalu bluesonline.pl, doczekała się bowiem limitowanej winylowe odsłony. Na potrzeby analogowego wydania materiał muzyczny został odpowiednio zremasterowany przez nieocenionego realizatora oraz wybitnego muzyka Roberta Biadunia z ciechocinskiego Robin Studio. Producentem tego winyla jest Agencja Koncertowa Sajgon, działająca w ramach Centrum Niezależnego Życia w Ciechocinku. Projekt graficzny tego wydawnictwa, jest autorstwa wybitnego artysty fotografika Mariusza Skiby. Wydawcą albumu jest HRPP Records". 


 

                                                                                                                                          


Źródło: HRP Pamela

Powstaje film dokumentalny o The Cure

2019-04-22

Długoletni współpracownik grupy The Cure, reżyser Tim Pope, potwierdził, że powstaje nowy film dokumentalny o zespole kierowanym przez Roberta Smitha.

Czytaj więcej...

Muniek w hip-hopowym klasyku

2019-04-20

Muniek Staszczyk w nowej wersji „Co to za miejsce?” donGURALesko.

Czytaj więcej...

Bitamina "Odnajdzie Raj"

2019-04-20

Zapraszamy do zapoznania się z trzecim singlem zapowiadającym płytę "Kwiaty i korzenie" Bitaminy, którego premiera będzie miała miejsce w Wielki Piątek.

Czytaj więcej...

Nowy zespół Rachel Goswell ze Slowdive

2019-04-19

Label Bella Union prezentuje The Soft Cavalry - nowy projekt małżeństwa Steve Clarke i Rachel Goswell ze Slowdive. Album zatytułowany "The Soft Cavalry" ukaże się 5 lipca.

Czytaj więcej...

Code Orange zagra w Warszawie

2019-04-19

14 czerwca w warszawskich Hybrydach zagra amerykańska grupa Code Orange.

Czytaj więcej...

Niemoc wyda debiut

2019-04-18

Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EP-ek, zespół zaplanował na 25 kwietnia premierę debiutanckiej płyty długogrającej zatytułowanej "Baśnie".

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Madonny

2019-04-18

Czternasty album studyjny w dorobku Madonny, zatytułowany „Madame X”, ukaże się 14 czerwca.

Czytaj więcej...

The Flaming Lips wydadzą nowy album

2019-04-18

Grupa The Flaming Lips ogłosiła premierę ich piętnastego albumu „King’s Mouth”. Płyta trafi na półki sklepowe 19 lipca nakładem wytwórni Bella Union.

Czytaj więcej...

Nowa płyta od Hollywood Vampires

2019-04-18

21 czerwca ukaże się drugi album supergrupy Hollywood Vampires zatytułowany "Rise". W składzie zespołu są m.in. Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry z Aerosmith.

Czytaj więcej...

Daria Zawiałow zebrała 2 tony pokarmu dla psów

2019-04-17

15 miast, 16 koncertów, 9 wyprzedanych klubów i ponad 2 tony karmy dla psów z lokalnych schronisk. Tak wygląda bilans trasy „Helsinki Tour” Darii Zawiałow.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania