Newsy muzyczne

Zobacz nowy klip Skołowanych

"Wieczny Chłopiec" to tytuł nowego singla formacji Skołowani.

Klip "Wieczny chłopiec" (reżyseria Wojtek Budny) promuje winylowe wydanie debiutanckiego albumu grupy Skołowani "Wieczny Chłopiec". Krążek zdobył tytuł Bluesowej Płyty Roku 2017 w plebiscycie portalu www.bluesonline.pl. W nagraniu tego wydawnictwa, obok "etatowych" muzyków Skołowanych, udział wzięli: Joanna Czajkowska – Zoń, Anthimos Apostolis (SBB), Sławomir Małecki i Marek Modrzejewski ( obaj z zespołu Zdrowa Woda), Jacek Gazda (Easy Rider, Hokus, grupa Niemen), Aleksander Górny (Hokus), Krzysztof Toczko i Mikołaj Toczko (pARTyzant), Jarosław Tioskow (Kasa Chorych), Przemysław Łosoś i Igor Nowicki ( obaj z zespołu Open Blues), Henryk Chyła (Stara Szkoła). Wydanie na czarnym winylu. Ściśle limitowane - 300 sztuk.

W teledysku obok muzyków zespołu Skołowani udział wziął legendarny gitarzysta - Anthimos Apostolis. Materiał użyty w produkcji został zrealizowany w czasie winylowej premiery płyty "Wieczny Chłopiec" w Ciechocińskim Teatrze Letnim oraz toruńskim Hard Rock Pubie Pamela. 

Wojtek Budny o teledysku do utworu "Skołowani" zespołu Skołowani:

"SKOŁOWANYCH bliżej poznałem dzięki Darkowi Kowalskiemu, podczas naszej wizyty w Ciechocinku. Odwiedziliśmy Krzyśka Sieradzkiego i Jurka Szymańskiego. Nagraliśmy zapowiedzi koncertów, będących premierą winylowego wydania debiutanckiej płyty grupy. Wtedy została rzucona propozycja realizacji klipu Skołowanych. Bez wahania podjąłem się tego zadania. Ujęcia, które wykorzystałem, nagrałem w trakcie koncertów 21 i 23 kwietnia w Ciechocinku i toruńskiej Pameli. W montażu dodatkowo użyłem techniki krycia green box i overlay. Współpraca z takimi artystami to inspirujące doświadczenie i czysta satysfakcja".

Krzysztof Sieradzki o klipie do utworu "Skołowani":                                                                                 

"Utwór "Skołowani", do którego tekst napisał Marek Gaszyński, to bardzo ważna dla nas piosenka. Nic więc dziwnego, że wybraliśmy ją do klipu, który promuje winylowe wydanie naszego debiutanckiego albumu. Realizacji tego teledysku podjął się Wojtek Budny. Jestem fanem autorskiego programu telewizyjnego Wojtka, noszącego nazwę "Muzyczny Kram". Od dawna chciałem nawiązać z nim współpracę. Cieszę się, że udało się to zrobić przy okazji klipu "Skołowani", czyli utworu do którego napisałem muzykę wspólnie z Leszkiem Piwońskim. Bardzo wysoko oceniam pracę Wojtka. Myślę, że będziemy współpracowali w przyszłości. Za brzmienie "Skołowanych", jak również całej płyty "Wieczny Chłopiec", odpowiedzialny jest Robert Biaduń." 

Jerzy Szymański o klipie do utworu "Skołowani", promującego winylowe wydanie debiutanckiego albumu zespołu:

"Klip do piosenki "Skołowani" został zrealizowany w trakcie koncertów promujących wydanie analogowej wersji albumu zespołu Skołowani, pt. "Wieczny Chłopiec". Bluesowa Płyta Roku 2017 w plebiscycie portalu bluesonline.pl, doczekała się bowiem limitowanej winylowe odsłony. Na potrzeby analogowego wydania materiał muzyczny został odpowiednio zremasterowany przez nieocenionego realizatora oraz wybitnego muzyka Roberta Biadunia z ciechocinskiego Robin Studio. Producentem tego winyla jest Agencja Koncertowa Sajgon, działająca w ramach Centrum Niezależnego Życia w Ciechocinku. Projekt graficzny tego wydawnictwa, jest autorstwa wybitnego artysty fotografika Mariusza Skiby. Wydawcą albumu jest HRPP Records". 


 

                                                                                                                                          


Źródło: HRP Pamela

Above & Beyond wróci do Warszawy

2018-06-18

Klubowa trasa koncertowa Above & Beyond rozpocznie się już tej jesieni, a jednym z przystanków zespołu będzie warszawska Progresja. Artyści promować będą najbardziej topowy i taneczny album „Common Ground”.

Czytaj więcej...

Years & Years zagra w Warszawie

2018-06-18

1 lutego brytyjska grupa Years & Years wystąpi w hali Torwar w Warszawie.

Czytaj więcej...

Damian Maliszewski nakręcił klip na Malcie

2018-06-18

Utwór "Kochaj" to nowy singel Damiana Maliszewskiego.

Czytaj więcej...

OMD wyda książkę na 40 urodziny

2018-06-18

W tym roku brytyjski duet OMD obchodzi 40 urodziny. Z tej okazji w listopadzie ukaże się książka "Pretending To See The Future".

Czytaj więcej...

Watain przyjedzie do Warszawy

2018-06-16

Szwedzka gwiazda black metalu Watain zawita 4 listopada do warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Passenger zapowiada nowy album

2018-06-16

"Runaway" to tytuł nowego albumu Passnegera, który ukaże się 31 sierpnia.

Czytaj więcej...

Dawid Podsiadło w największych halach Polski

2018-06-15

W październiku, listopadzie i grudniu Dawid Podsiadło zagra pięć koncertów w największych halach naszego kraju.

Czytaj więcej...

Portugal.The Man za 10 dni w Warszawie

2018-06-15

25 czerwca w warszawskim Palladium odbędzie się pierwszy polski koncert amerykańskiej grupy Portugal.The Man.

Czytaj więcej...

Algiers zagra w Poznaniu

2018-06-15

Po trzech znakomicie przyjętych ubiegłorocznych koncertach w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu, amerykańska grupa Algiers powróci do stolicy Wielkopolski.

Czytaj więcej...

Dziś premiera nowego albumu Stuarta A.Staplesa

2018-06-15

Wokalista brytyjskiej grupy Tindersticks wydał dziś pierwszy od 13 lat solowy album studyjny zatytułowany "Arrhythmia".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania