Newsy muzyczne

Zobacz nowy klip Skołowanych

"Wieczny Chłopiec" to tytuł nowego singla formacji Skołowani.

Klip "Wieczny chłopiec" (reżyseria Wojtek Budny) promuje winylowe wydanie debiutanckiego albumu grupy Skołowani "Wieczny Chłopiec". Krążek zdobył tytuł Bluesowej Płyty Roku 2017 w plebiscycie portalu www.bluesonline.pl. W nagraniu tego wydawnictwa, obok "etatowych" muzyków Skołowanych, udział wzięli: Joanna Czajkowska – Zoń, Anthimos Apostolis (SBB), Sławomir Małecki i Marek Modrzejewski ( obaj z zespołu Zdrowa Woda), Jacek Gazda (Easy Rider, Hokus, grupa Niemen), Aleksander Górny (Hokus), Krzysztof Toczko i Mikołaj Toczko (pARTyzant), Jarosław Tioskow (Kasa Chorych), Przemysław Łosoś i Igor Nowicki ( obaj z zespołu Open Blues), Henryk Chyła (Stara Szkoła). Wydanie na czarnym winylu. Ściśle limitowane - 300 sztuk.

W teledysku obok muzyków zespołu Skołowani udział wziął legendarny gitarzysta - Anthimos Apostolis. Materiał użyty w produkcji został zrealizowany w czasie winylowej premiery płyty "Wieczny Chłopiec" w Ciechocińskim Teatrze Letnim oraz toruńskim Hard Rock Pubie Pamela. 

Wojtek Budny o teledysku do utworu "Skołowani" zespołu Skołowani:

"SKOŁOWANYCH bliżej poznałem dzięki Darkowi Kowalskiemu, podczas naszej wizyty w Ciechocinku. Odwiedziliśmy Krzyśka Sieradzkiego i Jurka Szymańskiego. Nagraliśmy zapowiedzi koncertów, będących premierą winylowego wydania debiutanckiej płyty grupy. Wtedy została rzucona propozycja realizacji klipu Skołowanych. Bez wahania podjąłem się tego zadania. Ujęcia, które wykorzystałem, nagrałem w trakcie koncertów 21 i 23 kwietnia w Ciechocinku i toruńskiej Pameli. W montażu dodatkowo użyłem techniki krycia green box i overlay. Współpraca z takimi artystami to inspirujące doświadczenie i czysta satysfakcja".

Krzysztof Sieradzki o klipie do utworu "Skołowani":                                                                                 

"Utwór "Skołowani", do którego tekst napisał Marek Gaszyński, to bardzo ważna dla nas piosenka. Nic więc dziwnego, że wybraliśmy ją do klipu, który promuje winylowe wydanie naszego debiutanckiego albumu. Realizacji tego teledysku podjął się Wojtek Budny. Jestem fanem autorskiego programu telewizyjnego Wojtka, noszącego nazwę "Muzyczny Kram". Od dawna chciałem nawiązać z nim współpracę. Cieszę się, że udało się to zrobić przy okazji klipu "Skołowani", czyli utworu do którego napisałem muzykę wspólnie z Leszkiem Piwońskim. Bardzo wysoko oceniam pracę Wojtka. Myślę, że będziemy współpracowali w przyszłości. Za brzmienie "Skołowanych", jak również całej płyty "Wieczny Chłopiec", odpowiedzialny jest Robert Biaduń." 

Jerzy Szymański o klipie do utworu "Skołowani", promującego winylowe wydanie debiutanckiego albumu zespołu:

"Klip do piosenki "Skołowani" został zrealizowany w trakcie koncertów promujących wydanie analogowej wersji albumu zespołu Skołowani, pt. "Wieczny Chłopiec". Bluesowa Płyta Roku 2017 w plebiscycie portalu bluesonline.pl, doczekała się bowiem limitowanej winylowe odsłony. Na potrzeby analogowego wydania materiał muzyczny został odpowiednio zremasterowany przez nieocenionego realizatora oraz wybitnego muzyka Roberta Biadunia z ciechocinskiego Robin Studio. Producentem tego winyla jest Agencja Koncertowa Sajgon, działająca w ramach Centrum Niezależnego Życia w Ciechocinku. Projekt graficzny tego wydawnictwa, jest autorstwa wybitnego artysty fotografika Mariusza Skiby. Wydawcą albumu jest HRPP Records". 


 

                                                                                                                                          


Źródło: HRP Pamela

"T.Cover" od wczoraj w sprzedaży

2018-11-17

Bednarek & 5 Element oraz Pola Rise promują "T.Cover".

Czytaj więcej...

Nowy singel Frontside

2018-11-17

Zespół Frontside prezentuje nowy teledysk promujący wydany we wrześniu album "Zmartwychwstanie".

Czytaj więcej...

Sofi Tukker po raz pierwszy w Polsce

2018-11-16

Nowojorski duet Sofi Tukker zagra 25 marca w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Shining na dwóch koncertach w Polsce

2018-11-16

Norweska grupa Shining zagra w lutym dwa koncerty w Warszawie i Wrocławiu.

Czytaj więcej...

Noibla z teledyskiem do "Atlantis"

2018-11-16

Klip do utworu "Atlantis" promuje album "Hesitation" krakowskiej formacji Noibla.

Czytaj więcej...

Zobacz debiutancki klip białostockiego White Noise

2018-11-16

"i Find Myself" to tytuł nowego singla białostockiej formacji White Noise.

Czytaj więcej...

Madrugada wystąpi w Warszawie

2018-11-15

20 marca w warszawskim klubie Niebo wystąpi ceniona norweska grupa Madrugada w oryginalnym składzie.

Czytaj więcej...

Dance with the Dead powróci do Warszawy

2018-11-15

Po prawie rocznej przerwie od ostatniego koncertu w Polsce jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie synthwave’u, czyli Dance With The Dead wróci do Warszawy.

Czytaj więcej...

dEUS zagra w Gdańsku

2018-11-15

Jedna z największych gwiazd belgijskiej sceny alternatywnej wystąpi 2 maja w gdańskim B90.

Czytaj więcej...

Muchy pełne "Miłości"

2018-11-14

Miłość” to pierwszy singiel zapowiadający nową płytę Much, nad którą zespół pracuje w pierwotnym składzie: Michał Wiraszko, Piotr Maciejewski, Szymon Waliszewski i Stefan Czerwiński (dołączył do zespołu w 2013).

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania