Newsy muzyczne

Premiera nowego singla Bad Light District

Dziś ukazał się nowy singiel Bad Light District. Krakowski zespół wrócił do grania po dwuletniej przerwie, a piosenka "Scenography" zapowiada pierwszy od czterech lat nowy materiał.

Choć nowa płyta wydana będzie pod szyldem Bad Light District, to album promowany przez "Scenography" został w całości skomponowany i nagrany przez Michała Smolickiego. - Mamy przygotowany już wspólny materiał, który nagramy jesienią, a ja w międzyczasie chciałem wykorzystać trochę wolnego czasu i zmierzyć się z całym procesem samemu. Homerecording to moja ulubiona forma pracy, w której nie ma stresu i presji tykającego zegara w studiu - mówi muzyk. W brzmieniu Bad Light District nadal czuć liczne odniesienia do psychodelii i nowofalowych korzeni, tak charakterystycznych dla debiutanckiego albumu "Simplifications" (2009, Ampersand Records). Nowy materiał jest jednak prostszy, lżejszy i bardziej piosenkowy, choć nie brakuje w nim melancholii. - Środek ciężkości bardziej przesunął się w stronę melodii, w brzmieniu pojawia się więcej nawiązań do lat osiemdziesiątych, a dotychczasowa druga gitara ustępuje pola klawiszom. To także eksperyment, bo pierwszy raz gram i komponuję na klawiszach - tłumaczy Smolicki. 


Singlowy "Scenography" to gorzka refleksja obnażająca utopijną wizję ucieczki “w lepsze miejsce” – zmienia się jedynie sceneria wokół nas, a cała reszta, od której próbujemy się odciąć, i tak nas dogoni. Nowy album Bad Light District ukaże się po wakacjach, a grupa, która skurczyła się do kwartetu, zaprezentuje premierowy materiał podczas krakowskiego festiwalu Green Zoo. 

Bad Light District powstało w Krakowie z inicjatywy Michała Smolickiego. Początkowy był to tylko poboczny, solowy projekt perkusisty New York Crasnals, ale przez lata BLD rozrosło się do pełnowymiarowego zespołu, który zdobył zasłużone miejsce na polskiej scenie alternatywnej. Grupa ma na koncie trzy albumy. 

Singiel „Scenography” jest już dostępny w serwisach stramingowych:

YouTube: https://youtu.be/hR7_IMqMo3s 

Bandcamp: https://badlightdistrict.bandcamp.com/track/scenography 

Soundcloud: https://soundcloud.com/bad-light-district/bad-light-district-scenography 

Spotify: https://open.spotify.com/album/7mH8haV4Gm5ZXHwEibSrpM 

Tidal: https://tidal.com/album/89125700 

Muniek w hip-hopowym klasyku

2019-04-20

Muniek Staszczyk w nowej wersji „Co to za miejsce?” donGURALesko.

Czytaj więcej...

Bitamina "Odnajdzie Raj"

2019-04-20

Zapraszamy do zapoznania się z trzecim singlem zapowiadającym płytę "Kwiaty i korzenie" Bitaminy, którego premiera będzie miała miejsce w Wielki Piątek.

Czytaj więcej...

Nowy zespół Rachel Goswell ze Slowdive

2019-04-19

Label Bella Union prezentuje The Soft Cavalry - nowy projekt małżeństwa Steve Clarke i Rachel Goswell ze Slowdive. Album zatytułowany "The Soft Cavalry" ukaże się 5 lipca.

Czytaj więcej...

Code Orange zagra w Warszawie

2019-04-19

14 czerwca w warszawskich Hybrydach zagra amerykańska grupa Code Orange.

Czytaj więcej...

Niemoc wyda debiut

2019-04-18

Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EP-ek, zespół zaplanował na 25 kwietnia premierę debiutanckiej płyty długogrającej zatytułowanej "Baśnie".

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Madonny

2019-04-18

Czternasty album studyjny w dorobku Madonny, zatytułowany „Madame X”, ukaże się 14 czerwca.

Czytaj więcej...

The Flaming Lips wydadzą nowy album

2019-04-18

Grupa The Flaming Lips ogłosiła premierę ich piętnastego albumu „King’s Mouth”. Płyta trafi na półki sklepowe 19 lipca nakładem wytwórni Bella Union.

Czytaj więcej...

Nowa płyta od Hollywood Vampires

2019-04-18

21 czerwca ukaże się drugi album supergrupy Hollywood Vampires zatytułowany "Rise". W składzie zespołu są m.in. Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry z Aerosmith.

Czytaj więcej...

Daria Zawiałow zebrała 2 tony pokarmu dla psów

2019-04-17

15 miast, 16 koncertów, 9 wyprzedanych klubów i ponad 2 tony karmy dla psów z lokalnych schronisk. Tak wygląda bilans trasy „Helsinki Tour” Darii Zawiałow.

Czytaj więcej...

Polsko-francuskie The Blind Suns na trasie po Polsce

2019-04-17

Polsko-francuskie trio The Blind Suns dowodzone przez zamieszkałą we Francji Dorotę Kuszewską, zaprezentuje się podczas tzw. francuskiego showcase’u w ramach festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu, a poza tym wystąpi w kilku innych największych miastach Polski.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania