Newsy muzyczne

OOMPH! na czwartej edycji Warsaw Dark Electro Festival

Niemiecka grupa industrialno-metalowa OOMPH! będzie headlinerem czwartej edycji warszawskiego festiwalu, który odbędzie się 30 marca przyszłego roku w klubie Progresja.

Bilety w cenie:
149 PLN - I pula
169 PLN - II pula
190 PLN - w dniu koncertu
dostępne od 01.06.2018 poprzez stronę www klubu Progresja 
wkrótce dostępne również poprzez bileterię www.ticketmaster.pl a także we wszystkich salonach empik na terenie Polski. 

Grupa OOMPH! powstała w 1989 roku w Wolfsburgu. Zespół ma na swoim koncie aż 12 albumów studyjnych, zaś trzynasta płyta ukaże się w przyszłym roku. 

Są jednymi (po KMFDM i Die Krupps) z prekursorów łączenia metalu i industrialu, chociaż na pierwszym albumie Oomph! doszukać można się inspiracji zespołem Nitzer Ebb (Die Krupps i Nitzer Ebb wydali razem singel The Machineries of Joy w 1989 roku, kiedy to Oomph! debiutował). Mimo wszystko muzykę zespołu często trudno jest jednoznacznie zaszufladkować, dlatego można spotkać się z określeniem ich muzyki jako crossover, chociaż najczęściej szufladkuje się ją jako neue deutsche härte.

Członkowie zespołu słuchają różnych gatunków muzyki, a do niektórych piosenek zainspirowały ich tacy wykonawcy jak np. The Beatles, ABBA, Depeche Mode, Nine Inch Nails, Björk, Garbage, KoЯn czy nawet Mozart.

 

Styl zespołu zmienił się pomiędzy debiutanckim albumem "Oomph!" (1992), a następnym w kolejności "Sperm" (1994) – zdecydowano się na więcej gitarowego brzmienia i mniej elektroniki. Ów zabieg stał się inspiracją dla wielu innych zespołów, w tym Rammstein, co ten zespół wielokrotnie podkreślał.

OOMPH! największą popularnością cieszył się w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych i na początku tego wieku. Wydany w 2004 roku album "Wahrheit oder Pflicht" odniósł duży sukces komercyjny trafiając na pierwsze miejsce sprzedaży w Niemczech. Z tego krążka pochodził singel "Augen Auf!", który w 2005 roku trafił na soundtrack gry "Fifa 2005". 

Zespół ma na swym koncie wspólne koncerty z takimi gwiazdami jak: Metallica, Skunk Anansie, HIM, Marilyn Manson oraz udział w największych letnich festiwalach: Ozzfest Germany, Graspop Meeting, Summer Breeze, Nova Rock i Wave Gotik Treffen. 

Pozostałych artystów, ktorzy wezmą udział w czwartej edycji WDEF poznamy wkrótce. Jednocześnie przypominamy, że 27 października w Progresji odbędzie się trzecia edycja imprezy, której gwiazdą będzie niemiecka formacja And One. Źródło: HQ44

Pokrewne wątki:

Zmarł Rosław Szaybo

2019-05-21

Najbardziej znany na świecie polski twórca okładek płyt Rosław Szaybo zmarł w wieku 85 lat.

Czytaj więcej...

Poznaliśmy skład warszawskiego Merry Christless 2019

2019-05-21

14 grudnia w warszawskim klubie Progresja wystąpią: Hellhammer: Triumph of Death, Furia, Dodheimsgard, Bölzer, Blaze of Perdition oraz Matterhorn.

Czytaj więcej...

undertheskin serwuje "Poison"

2019-05-21

Klip „Posion” promuje nową płytę post-punkowego undertheskin zatytułowaną „N E G A T I V E”.

Czytaj więcej...

Nowy singel happysad

2019-05-21

Grupa happysad opublikowała utwór "Cały" czyli pierwszą zapowiedź nowego albumu, który ukaże się wczesną jesienią tego roku.

Czytaj więcej...

Cult of Luna zagra w Warszawie

2019-05-20

Szwedzka gwiazda post-metalu Cult of Luna zagra 8 grudnia w warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Nowy teledysk od The Raconteurs

2019-05-20

Grupa The Raconteurs ujawniła kolejny utwór zatytułowany "Help Me Stranger", który zwiastuje najnowszy album "Help Us Stranger".

Czytaj więcej...

Golden Life "Kocha Cię"

2019-05-20

Grupa Golden Life opublikowała nową kompozycję zatytułowaną "Kocham Cię". W tym roku zespół obchodzi 30 rocznicę powstania.

Czytaj więcej...

Duet IDER wystąpi w Warszawie

2019-05-18

Brytyjska grupa IDER zagra 4 listopada w warszawskiej Hydrozagadce.

Czytaj więcej...

Lisa Hannigan wyda album koncertowy z Dublina

2019-05-18

Lisa Hannigan zaprezentowała najnowszy singiel "Fall".

Czytaj więcej...

Budka Suflera wróci na siedem koncertów

2019-05-17

Budka Suflera reaktywowała się po 5 latach przerwy i zagra siedem koncertów w największych halach Polski.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania