Newsy muzyczne

Idles zapowiada drugą płytę

„Najbardziej punkowy zespół” według The Guardian, czyli grupa Idles ujawniła szczegóły swojego najnowszego krążka „Joy as an Act of Resistance”.

Płyta ukaże się 31 sierpnia nakładem wytwórni Partisan Records.

„Danny Nedelko”  to pierwszy zwiastun wydawnictwa. Ten pro imigracyjny hymn zaczerpnął swój tytuł  od imienia i nazwiska bliskiego przyjaciela zespołu pochodzącego z Ukrainy. 

Za produkcję nowego materiału odpowiedzialny jest Space, a za miksy Adam Greenspan oraz Nick Launay (Arcade Fire, Yeah Yeah Yeahs, Kat Bush). Toksyczna męskość, nacjonalizm, imigracja czy nierówność klasowa to tematy poruszane na płycie. Pomimo ciężkości podejmowanych wątków płyta utrzymana jest w pozytywnym klimacie.

„Ten album jest próbą bycia podatnym na wrażliwość naszej publiczności i zachęcania do niej, odważnym uśmiechem w tym gównianym nowym świecie. Rozłożyliśmy piosenki ich teksty na czynniki pierwsze, aby pozwolić sobie na złapanie oddechu i móc celebrować różnice. Bez naszej wspólnoty bylibyśmy niczym”  - mówi lider zespołu Joe Talbot.

W zeszłym roku ukazał się debiutancki krążek formacji „Brutalism”. Album trafił na pierwsze miejsce Spotify Viral Chart i znalazł się na liście najlepszych albumów roku Loud & Quiet, CRACK, NME czy BBC 6 Music. Zespół supportował Foo Fighters przed koncertem w Londynie i zagrał na takich festiwalach jak Primavera, Latitude, Reading,  Leeds czy SXSW.Źródło: PIAS Poland

Niemoc wyda debiut

2019-04-18

Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EP-ek, zespół zaplanował na 25 kwietnia premierę debiutanckiej płyty długogrającej zatytułowanej "Baśnie".

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Madonny

2019-04-18

Czternasty album studyjny w dorobku Madonny, zatytułowany „Madame X”, ukaże się 14 czerwca.

Czytaj więcej...

The Flaming Lips wydadzą nowy album

2019-04-18

Grupa The Flaming Lips ogłosiła premierę ich piętnastego albumu „King’s Mouth”. Płyta trafi na półki sklepowe 19 lipca nakładem wytwórni Bella Union.

Czytaj więcej...

Nowa płyta od Hollywood Vampires

2019-04-18

21 czerwca ukaże się drugi album supergrupy Hollywood Vampires zatytułowany "Rise". W składzie zespołu są m.in. Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry z Aerosmith.

Czytaj więcej...

Daria Zawiałow zebrała 2 tony pokarmu dla psów

2019-04-17

15 miast, 16 koncertów, 9 wyprzedanych klubów i ponad 2 tony karmy dla psów z lokalnych schronisk. Tak wygląda bilans trasy „Helsinki Tour” Darii Zawiałow.

Czytaj więcej...

Polsko-francuskie The Blind Suns na trasie po Polsce

2019-04-17

Polsko-francuskie trio The Blind Suns dowodzone przez zamieszkałą we Francji Dorotę Kuszewską, zaprezentuje się podczas tzw. francuskiego showcase’u w ramach festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu, a poza tym wystąpi w kilku innych największych miastach Polski.

Czytaj więcej...

Post-punkowa baṣnia wydała debiutancki album

2019-04-17

Ukazała się debiutancka płyta warszawskiego projektu baṣnia zatytułowana “No Falling Stars And No Wishes”.

Czytaj więcej...

Terrfic Sunday w "Amoku"

2019-04-17

Po roku milczenia Terrific Sunday prezentują nowy polskojęzyczny singel.

Czytaj więcej...

Drugi zwiastun nowej płyty Editors

2019-04-17

Grupa Editors ujawniła drugi muzyczny zwiastun najnowszego wydawnictwa "The Blanck Mass Sessions" - "Hallelujah (So Low)".

Czytaj więcej...

Novika z nowym teledyskiem

2019-04-16

"Emotika" to trzeci singiel z solowego albumu Noviki „Bez Cukru” i kolejny - po "Słabościach" z Buslavem - duet męsko-damski na tej płycie.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania