Newsy muzyczne

The European Apocalypse Tour w Warszawie

Kreator, Dimmu Borgir, Hatebreed oraz Bloodbath wystąpią na jednym, wspólnym koncercie 13 grudnia w warszawskiej Hali Koło.

Trasa The European Apocalypse będzie wyjątkową okazją, aby w trakcie jednego wieczoru obejrzeć występy gigantów z Kreator i Dimmu Borgir. Niemiecka legenda thrash metalu w dalszym ciągu promuje rewelacyjny album “Gods Of Violence”, a norwescy black metalowcy zaprezentują polskiej publiczności materiał z nowej płyty “Eonian”.

Skład The European Apocalypse uzupełniają Hatebreed oraz Bloodbath.

Przedsprzedaż biletów na koncert startuje 13 czerwca o godzinie 11:00. Bilety będą dostępne na: https://sklep.knockoutprod.net.

KREATOR (Niemcy) thrash metal:

W pierwszej połowie czerwca odbył się drugi z polskich koncertów Kreator w 2018 roku, który śmiało można nazwać kapitalnym, na którym nie zawiodła zarówno legenda thrashu, jak i uwielbiający ją rodzimi maniacy gatunku. Nic dziwnego, że po takim przyjęciu kapela Millego Petrozzy postanowiła zaplanować już trzecią wizytę w naszym kraju w roku 2018, do tego w tak znakomitym zestawie.

Dokonania Kreator są doskonale znane polskim fanom. Założony w 1982 roku przez wokalistę i gitarzystę Mille Petrozzę i perkusistę Jürgena "Ventora" Reila, pochodzący z niemieckiego Essen zespół, odpowiedzialny jest za pomnikowe płyty thrash metalu. Każde jego wydawnictwo od "Endless Pain" do "Coma Of Souls" to klasyka gatunku. Na pozostałych niemiecka formacja udowodniła, że nie boi się eksperymentów z brzmieniem i stylem. Choć kiedyś przyjmowane przez niektórych z mieszanymi uczuciami "Renewal", "Outkast", czy "Endorama", po latach bronią się doskonale.

Trzecia w 2018 roku wizyta Kreator w Polsce będzie poświęcona promocji wydanego w roku 2017 14. studyjnego albumu "Gods Of Violence", który zdobył szczyt regularnego, niemieckiego notowania płyt, co nie udało się żadnej niemieckiej thrashowej kapeli. 

Sprawdź, jeśli lubisz: Destruction, Slayer, Venom, Sepultura, Exodus, Protector...

DIMMU BORGIR (Norwegia) symfoniczny black metal:

Krócej od Kreatora, bo od 1993 roku, jest obecna na metalowej scenie norweska formacja Dimmu Borgir, którą od 10 lat wspiera na perkusji nasz rodak Dariusz "Daray" Brzozowski (m.in. Black River, Hunter, Masachist, Vesania, eks-Vader). Dosłownie kilka dni temu okazało się, że jego partnerem w sekcji rytmicznej będzie Szwed Victor Brandt (m.in. Entombed A.D.).

Przez ponad 25 lat istnienia Dimmu Borgir stali się jednym z najwybitniejszych przedstawicieli podgatunku black metalu, który określa się symfonicznym black metalem. Założona w Oslo przez Shagratha (wokal) i Silenoza (gitara) kapela wzbudza skrajne emocje wśród fanów, a swoimi artystycznymi wyborami nie raz wzbudzała kontrowersje. Zdobyła też swoją krzyżówką black metalu, epickiego metalu, muzyki klasycznej i filmowej mnóstwo fanów na całym świecie, co przełożyło się na sprzedaż ponad 1 mln płyt oraz niemałą popularność na trudnym rynku amerykańskim. Fascynacji Dimmu Borgir nie ukrywali, chociażby Eric Peterson z Testament, czy Scott Ian z Anthrax. Nie da się też zaprzeczyć, że dorobek dziś międzynarodowej ekipy zawiera pozycje znakomite, choćby "Enthrone Darkness Triumphant" (1997), czy "Puritanical Euphoric Misanthropia" (2001).

Rok 2018 przyniósł długo oczekiwany przez fanów Dimmu Borgir 10. studyjny materiał. Album "Eonian" zadebiutował na drugim miejscu w ojczyźnie zespołu i o dwa oczka niżej na ważnym rynku niemieckim, co pokazuje, że nawet osiem lat przerwy między studyjnymi płytami, nie zaszkodziło kapeli. Tytuł zebrał niemało komplementów. Teraz pozostaje czekać na koncerty, bo norweska załoga zapewne przygotuje jakąś imponującą produkcję. 

Sprawdź, jeśli lubisz: Cradle Of Filth, Carach Angren, Fleshgod Apocalypse, Septicflesh, Emperor...

HATEBREED (USA) hardcore, metalcore, groove metal:

Kontakt z polską publicznością ceni sobie nie tylko Kreator, lecz również zasłużona amerykańska formacja Hatebreed. Powstała w 1994 roku w stanie Connecticut i dowodzona przez charyzmatycznego Jameya Jastę grupa, powróci do Polski jesienią 2018 roku i doda mocno hardcore'owych barw do zestawu, który zagra w stolicy. 

Hatebreed ma od lat oddanych fanów w Polsce i występuje u nas regularnie. Rządy na scenie zawsze sprawuje nie tylko charyzmatyczny, lecz również inteligentny i elokwentny Jasta, który niedostatek wzrostu rekompensuje wielką energią oraz fantastyczną umiejętnością nawiązywania kontaktu z publicznością. Jameya wspierają w kapeli dwaj muzycy, z którymi zakładał Hatebreed, czyli basista Chris Beattie i gitarzysta Wayne Lozinak oraz dwaj muzycy, którzy dołączyli już w XXI wieku – Matt Byrne (perkusja) i Frank Novinec (gitara prowadząca). Hatebreed niezmiennie promuje wydany w 2016 roku album "The Concrete Confessional".

Sprawdź, jeśli lubisz: Kingdom Of Sorrow, Madball, Agnostic Front, Cro-Mags, Terror, Pantera, Biohazard...

BLOODBATH (Szwecja) death metal:

W 1998 roku z inicjatywy dwóch muzyków Katatonii, Andersa "Blakkheima" Nyströma i Jonasa Renkse, powołana została do życia w Sztokholmie deathmetalowa supergrupa Bloodbath, której głównym celem było stworzenie i podzielenie się ze światem wysokiej jakości śmierć metalem. I takowy nagrała na każdej z płyt.

Przez dwie dekady istnienia Bloodbath funkcjonuje wtedy, gdy muzycy mają przerwę w swoich macierzystych zespołach. A byli/są to muzycy, którzy zapisali piękną kartę w ekstremalnym metalu, chociażby Mikael Akerfeldt (Opeth), Dan Swanö (m.in. Edge Of Sanity, Moontower, Pan-Thy-Monium), Peter Tägtgren (m.in. Hypocrisy).

Obecnie poza Blakkheimem i Renkse skład Bloodbath uzupełnia perkusista Martin "Axe" Axenrot (m.in. Witchery, Opeth) oraz Nick Holmes, którego głos znamy z Paradise Lost. Z nim nagrany został jak na razie ostatni w dyskografii album "Grand Morbid Funeral", który ukazał się w 2014 roku i zebrał doskonałe recenzje. Jest szansa, że do jesieni 2018 poznamy, chociażby zwiastun jego następcy, nad którym prace rozpoczęły się kilka miesięcy temu.

Sprawdź, jeśli lubisz: Grave, Dismember, Entombed, Hypocrisy, Edge Of Sanity, Morbid Angel…

KREATOR (Niemcy) thrash metal
DIMMU BORGIR (Norwegia) symfoniczny black metal
+
Hatebreed (USA) hardcore, metalcore, groove metal
Bloodbath (Szwecja) death metal

13 grudnia (czwartek) 2018
Warszawa @ Hala Koło, ul. Obozowa 60
Bilety: 159 zł – przedsprzedaż, 180 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions 

Bilety na koncerty dostępne od 13.06 na:
https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie) 


Źródło: Knockout Productions

Pokrewne wątki:

"T.Cover" od wczoraj w sprzedaży

2018-11-17

Bednarek & 5 Element oraz Pola Rise promują "T.Cover".

Czytaj więcej...

Nowy singel Frontside

2018-11-17

Zespół Frontside prezentuje nowy teledysk promujący wydany we wrześniu album "Zmartwychwstanie".

Czytaj więcej...

Sofi Tukker po raz pierwszy w Polsce

2018-11-16

Nowojorski duet Sofi Tukker zagra 25 marca w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Shining na dwóch koncertach w Polsce

2018-11-16

Norweska grupa Shining zagra w lutym dwa koncerty w Warszawie i Wrocławiu.

Czytaj więcej...

Noibla z teledyskiem do "Atlantis"

2018-11-16

Klip do utworu "Atlantis" promuje album "Hesitation" krakowskiej formacji Noibla.

Czytaj więcej...

Zobacz debiutancki klip białostockiego White Noise

2018-11-16

"i Find Myself" to tytuł nowego singla białostockiej formacji White Noise.

Czytaj więcej...

Madrugada wystąpi w Warszawie

2018-11-15

20 marca w warszawskim klubie Niebo wystąpi ceniona norweska grupa Madrugada w oryginalnym składzie.

Czytaj więcej...

Dance with the Dead powróci do Warszawy

2018-11-15

Po prawie rocznej przerwie od ostatniego koncertu w Polsce jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie synthwave’u, czyli Dance With The Dead wróci do Warszawy.

Czytaj więcej...

dEUS zagra w Gdańsku

2018-11-15

Jedna z największych gwiazd belgijskiej sceny alternatywnej wystąpi 2 maja w gdańskim B90.

Czytaj więcej...

Muchy pełne "Miłości"

2018-11-14

Miłość” to pierwszy singiel zapowiadający nową płytę Much, nad którą zespół pracuje w pierwotnym składzie: Michał Wiraszko, Piotr Maciejewski, Szymon Waliszewski i Stefan Czerwiński (dołączył do zespołu w 2013).

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania