Newsy muzyczne

Roosvelt wyda nową płytę

"Young Romance" to tytuł nowego albumu Roosvelta, który ukaże się 28 września nakładem City Slang.

W przeciwieństwie do debiutanckiego albumu z 2016 roku, ambitna i zapierająca dech w piersiach nowoczesna kontynuacja Mariusa Laubera AKA Roosevelt, została napisana i ukończona w ciągu 6 krótkich miesięcy, kiedy zamknął się ze stertą starych syntezatorów w nowo wybudowanym studiu. 

Nowy album został napisany w rodzinnym mieście Roosevelta i ukończony w Los Angeles, gdzie został zmiksowany przez Chrisa Coady’ego (Beach House/Grizzly Bear/Future Islands).

Pełny autorefleksyjnego dystansu, świeżych pomysłów i pewności siebie, Lauber w równym stopniu równoważy eskapizm i tęsknotę, dokumentując własne artystyczne przejścia i osobiste doświadczenia po drodze.

"Zakończyłem przetwarzanie wielu emocji, które czułem podczas mojej młodości." - mówi Laubner - "Wyblakłe związki, które prześladowały mnie od lat, będąc w drodze po to, co wydawało się wiecznością i nieustannym poszukiwaniem miejsca, które można nazwać domem".

W ciągu ostatnich lat remiksował utwory takich zespołów jak Chvrches, Glass Animals, RHY, Who Made Who, Blossoms i Sinkane. Koncertował nieprzerwanie w całej Europie i Stanach Zjednoczonych w tym na licznych festiwalach takich jak Primavera Sound Festival, MELT !, The Governors Ball Music Festival w Nowym Jorku, Sonar, Montreux Jazz Festival, Sziget & Lollapalooza.

 

 


Źródło: Sonic Records

Muniek w hip-hopowym klasyku

2019-04-20

Muniek Staszczyk w nowej wersji „Co to za miejsce?” donGURALesko.

Czytaj więcej...

Bitamina "Odnajdzie Raj"

2019-04-20

Zapraszamy do zapoznania się z trzecim singlem zapowiadającym płytę "Kwiaty i korzenie" Bitaminy, którego premiera będzie miała miejsce w Wielki Piątek.

Czytaj więcej...

Nowy zespół Rachel Goswell ze Slowdive

2019-04-19

Label Bella Union prezentuje The Soft Cavalry - nowy projekt małżeństwa Steve Clarke i Rachel Goswell ze Slowdive. Album zatytułowany "The Soft Cavalry" ukaże się 5 lipca.

Czytaj więcej...

Code Orange zagra w Warszawie

2019-04-19

14 czerwca w warszawskich Hybrydach zagra amerykańska grupa Code Orange.

Czytaj więcej...

Niemoc wyda debiut

2019-04-18

Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EP-ek, zespół zaplanował na 25 kwietnia premierę debiutanckiej płyty długogrającej zatytułowanej "Baśnie".

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Madonny

2019-04-18

Czternasty album studyjny w dorobku Madonny, zatytułowany „Madame X”, ukaże się 14 czerwca.

Czytaj więcej...

The Flaming Lips wydadzą nowy album

2019-04-18

Grupa The Flaming Lips ogłosiła premierę ich piętnastego albumu „King’s Mouth”. Płyta trafi na półki sklepowe 19 lipca nakładem wytwórni Bella Union.

Czytaj więcej...

Nowa płyta od Hollywood Vampires

2019-04-18

21 czerwca ukaże się drugi album supergrupy Hollywood Vampires zatytułowany "Rise". W składzie zespołu są m.in. Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry z Aerosmith.

Czytaj więcej...

Daria Zawiałow zebrała 2 tony pokarmu dla psów

2019-04-17

15 miast, 16 koncertów, 9 wyprzedanych klubów i ponad 2 tony karmy dla psów z lokalnych schronisk. Tak wygląda bilans trasy „Helsinki Tour” Darii Zawiałow.

Czytaj więcej...

Polsko-francuskie The Blind Suns na trasie po Polsce

2019-04-17

Polsko-francuskie trio The Blind Suns dowodzone przez zamieszkałą we Francji Dorotę Kuszewską, zaprezentuje się podczas tzw. francuskiego showcase’u w ramach festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu, a poza tym wystąpi w kilku innych największych miastach Polski.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania