Newsy muzyczne

Everything Is Recorded z nową ep-ką

Projekt kierowany przez muzyka, producenta nagrań i współzałożyciela XL Recordings, Richarda Russella opublikował nową ep-kę.

W lutym 2018 roku Everything Is Recorded - projekt artystyczny kierowany przez muzyka, producenta nagrań i współzałożyciela XL Recordings, Richarda Russella, wydał debiutancki album ‘Everything Is Recorded by Richard Russell’, który zdobył ogromne uznanie. Album, nagrany w studiu Russella Copper House w Londynie, zawiera eklektyczną międzynarodową i międzypokoleniową obsadę współpracowników i muzyków, w tym takich wokalistów jak: Sampha, Giggs, Ibeyi, Obongjayar, Infinite, Wiki i Syd oraz instrumentalne utwory Kamasiego Washingtona, Damona Albarna, Rachel Zeffiry, Petera Gabriela, Green Gartside, Owena Palletta i innych.

Płyta, wydana przez XL Recordings spotkała się z szerokim uznaniem. Magazyn Q opisał ją jako „wspaniałe modernistyczne podejście do soulu i dubumistrzowskie zajęcia z dziedziny sztuki współpracy”, a Noisey nazwał „ucieleśnieniem czystej, kreatywnej wolności.

Rozpoczęły się także występy na żywo; euforyczne wydarzenia w opuszczonym kinie Savoy w Alston we wschodnim Londynie, w których uczestniczyły wszystkie osoby związane z powstaniem albumu oraz pojawiały się instalacje wizualne uznanego artysty Toby'ego Zieglera, który przeszczepił duch sesji z Copper House na arenę koncertową.

Aby wykorzystać energię, która pojawiła się po koncertach projektu Everything Is Recorded, Richard Russell udał się z powrotem do studia. Dołączyli do niego kluczowi współpracownicy Everything Is Recorded, w tym: Infinite, Mela Murder, Obongjayar, Ibeyi, Sampha i Green Gartside of Scritti Politti.

Rezultatem jest sześcioutworowa EP-ka ‘8AM’, która ukazała się w ograniczonym do 500 sztuk nakładzie na jednostronnym winylu. EP-ka będzie także zawierać fanzin ze zdjęciami Eda Morrisa, wyprodukowany przez The Photocopy Club.

1. 8AM - feat. Infinite Coles & Mela Murder
2. Carry Me - feat. Obongjayar & Yazz Ahmed
3. Computer Love - feat. Ibeyi & Sampha
4. The Ride - feat. Scritti Politti
5. Flowerdew - feat. Infinite Coles and Mela Murder
6. All These Words (A Close But Not Quite Reprise) - feat. Sampha

 


Źródło: Sonic Records

Pokrewne wątki:

Niemoc wyda debiut

2019-04-18

Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EP-ek, zespół zaplanował na 25 kwietnia premierę debiutanckiej płyty długogrającej zatytułowanej "Baśnie".

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Madonny

2019-04-18

Czternasty album studyjny w dorobku Madonny, zatytułowany „Madame X”, ukaże się 14 czerwca.

Czytaj więcej...

The Flaming Lips wydadzą nowy album

2019-04-18

Grupa The Flaming Lips ogłosiła premierę ich piętnastego albumu „King’s Mouth”. Płyta trafi na półki sklepowe 19 lipca nakładem wytwórni Bella Union.

Czytaj więcej...

Nowa płyta od Hollywood Vampires

2019-04-18

21 czerwca ukaże się drugi album supergrupy Hollywood Vampires zatytułowany "Rise". W składzie zespołu są m.in. Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry z Aerosmith.

Czytaj więcej...

Daria Zawiałow zebrała 2 tony pokarmu dla psów

2019-04-17

15 miast, 16 koncertów, 9 wyprzedanych klubów i ponad 2 tony karmy dla psów z lokalnych schronisk. Tak wygląda bilans trasy „Helsinki Tour” Darii Zawiałow.

Czytaj więcej...

Polsko-francuskie The Blind Suns na trasie po Polsce

2019-04-17

Polsko-francuskie trio The Blind Suns dowodzone przez zamieszkałą we Francji Dorotę Kuszewską, zaprezentuje się podczas tzw. francuskiego showcase’u w ramach festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu, a poza tym wystąpi w kilku innych największych miastach Polski.

Czytaj więcej...

Post-punkowa baṣnia wydała debiutancki album

2019-04-17

Ukazała się debiutancka płyta warszawskiego projektu baṣnia zatytułowana “No Falling Stars And No Wishes”.

Czytaj więcej...

Terrfic Sunday w "Amoku"

2019-04-17

Po roku milczenia Terrific Sunday prezentują nowy polskojęzyczny singel.

Czytaj więcej...

Drugi zwiastun nowej płyty Editors

2019-04-17

Grupa Editors ujawniła drugi muzyczny zwiastun najnowszego wydawnictwa "The Blanck Mass Sessions" - "Hallelujah (So Low)".

Czytaj więcej...

Novika z nowym teledyskiem

2019-04-16

"Emotika" to trzeci singiel z solowego albumu Noviki „Bez Cukru” i kolejny - po "Słabościach" z Buslavem - duet męsko-damski na tej płycie.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania