Newsy muzyczne

Karimski Club w projekcie dla dzieci

Już na początku września premierę będzie miała nowa płyta Karimski Club Dla Dzieci.

To nowa odsłona kolektywu muzycznego Karimski Club, założonego w 2004 roku przez Karima Martusewicza – basistę legendarnej grupy Voo Voo. Bezpośrednią inspiracją do powstania piosenek na płytę, była praca kompozytorska Karima Martusewicza do serialu “Kuba i Śruba”, czyli nowych bohaterów słynnego Studia Filmów Rysunkowych z Bielska-Białej. Przygody współczesnych następców Bolka i Lolka zainspirowały Karima. Do napisania tekstów i stworzenia nowych opowieści namówił Bartka Kudasika – muzyka i autora tekstów zespołu Zakopower. Tak powstał materiał na płytę i koncerty.

Wspierając tę inicjatywę, zaproszenie do udziału w nagraniu płyty przyjęły też gwiazdy, które  bez chwili zastanowienia zgodziły się zaśpiewać z dziećmi i dla dzieci. Są to Patrycja i Grzegorz Markowscy, Szymon Majewski, Tomasz Organek, Bartłomiej Topa i Maciej Stuhr.

Na płycie wykonawcami partii wokalnych są głównie dzieci. Główną role w projekcie odgrywa wokal 8-letniego syna Karima – Nelsona, który był także pierwszym recenzentem powstającego materiału oraz dzieci zaprzyjaźnionych z Karimski Club rodziców. Na koncertach w różnych miejscach w całej Polsce zespół będzie pojawiał się na scenie w towarzystwie dzieci z poszczególnych miast, Wezmą udział w próbach, by w dniu koncertu zaprezentować utwory przed lokalną społecznością. Na albumie oraz na scenie, dzieci są wspierane wokalnie przez wokalistów Karimski Club: Sylwię Wiśniewską, Nicka Sincklera i Rickyego Liona.

Karimski Club Dla Dzieci to nie tylko płyta z muzyką, czy koncerty dla najmłodszych. To w ogromnej mierze akcja wspierająca potrzebujące dzieciaki. Przy projekcie współpracujemy z Fundacją Spełnionych Marzeń, założoną i prowadzoną przez Tomasza Osucha. Sprzedając płyty i prowadząc aukcje podczas koncertów, możemy pomagać dzieciom cierpiącym na choroby nowotworowe. Cały dochód ze sprzedaży płyty będzie przeznaczony na wsparcie dla Fundacji Spełnionych Marzeń.

W sobotę 18 sierpnia w Ustce odbędzie się spotkanie autorskie z Karimem Martusiewiczem prowadzone przez Piotra Metza, a w niedzielę 19 sierpnia o 10:00 rozpocznie się kręcenie teledysku na statku pirackim. O 12 plan przeniesie się na plażę w okolicy molo.


Źródło: Agora

Pokrewne wątki:

Sofi Tukker po raz pierwszy w Polsce

2018-11-16

Nowojorski duet Sofi Tukker zagra 25 marca w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Shining na dwóch koncertach w Polsce

2018-11-16

Norweska grupa Shining zagra w lutym dwa koncerty w Warszawie i Wrocławiu.

Czytaj więcej...

Noibla z teledyskiem do "Atlantis"

2018-11-16

Klip do utworu "Atlantis" promuje album "Hesitation" krakowskiej formacji Noibla.

Czytaj więcej...

Zobacz debiutancki klip białostockiego White Noise

2018-11-16

"i Find Myself" to tytuł nowego singla białostockiej formacji White Noise.

Czytaj więcej...

Madrugada wystąpi w Warszawie

2018-11-15

20 marca w warszawskim klubie Niebo wystąpi ceniona norweska grupa Madrugada w oryginalnym składzie.

Czytaj więcej...

Dance with the Dead powróci do Warszawy

2018-11-15

Po prawie rocznej przerwie od ostatniego koncertu w Polsce jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie synthwave’u, czyli Dance With The Dead wróci do Warszawy.

Czytaj więcej...

dEUS zagra w Gdańsku

2018-11-15

Jedna z największych gwiazd belgijskiej sceny alternatywnej wystąpi 2 maja w gdańskim B90.

Czytaj więcej...

Muchy pełne "Miłości"

2018-11-14

Miłość” to pierwszy singiel zapowiadający nową płytę Much, nad którą zespół pracuje w pierwotnym składzie: Michał Wiraszko, Piotr Maciejewski, Szymon Waliszewski i Stefan Czerwiński (dołączył do zespołu w 2013).

Czytaj więcej...

Kamasi Washington wróci do Warszawy

2018-11-14

Uwielbiany w Polsce amerykański saksofonista Kamasi Washington zawita 11 marca do warszawskiej Stodoły.

Czytaj więcej...

Gutek przedstawia "Króla Złotego"

2018-11-14

Poznaliśmy drugi singel zapowiadający debiutancką płytę Gutka.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania