Newsy muzyczne

Karimski Club w projekcie dla dzieci

Już na początku września premierę będzie miała nowa płyta Karimski Club Dla Dzieci.

To nowa odsłona kolektywu muzycznego Karimski Club, założonego w 2004 roku przez Karima Martusewicza – basistę legendarnej grupy Voo Voo. Bezpośrednią inspiracją do powstania piosenek na płytę, była praca kompozytorska Karima Martusewicza do serialu “Kuba i Śruba”, czyli nowych bohaterów słynnego Studia Filmów Rysunkowych z Bielska-Białej. Przygody współczesnych następców Bolka i Lolka zainspirowały Karima. Do napisania tekstów i stworzenia nowych opowieści namówił Bartka Kudasika – muzyka i autora tekstów zespołu Zakopower. Tak powstał materiał na płytę i koncerty.

Wspierając tę inicjatywę, zaproszenie do udziału w nagraniu płyty przyjęły też gwiazdy, które  bez chwili zastanowienia zgodziły się zaśpiewać z dziećmi i dla dzieci. Są to Patrycja i Grzegorz Markowscy, Szymon Majewski, Tomasz Organek, Bartłomiej Topa i Maciej Stuhr.

Na płycie wykonawcami partii wokalnych są głównie dzieci. Główną role w projekcie odgrywa wokal 8-letniego syna Karima – Nelsona, który był także pierwszym recenzentem powstającego materiału oraz dzieci zaprzyjaźnionych z Karimski Club rodziców. Na koncertach w różnych miejscach w całej Polsce zespół będzie pojawiał się na scenie w towarzystwie dzieci z poszczególnych miast, Wezmą udział w próbach, by w dniu koncertu zaprezentować utwory przed lokalną społecznością. Na albumie oraz na scenie, dzieci są wspierane wokalnie przez wokalistów Karimski Club: Sylwię Wiśniewską, Nicka Sincklera i Rickyego Liona.

Karimski Club Dla Dzieci to nie tylko płyta z muzyką, czy koncerty dla najmłodszych. To w ogromnej mierze akcja wspierająca potrzebujące dzieciaki. Przy projekcie współpracujemy z Fundacją Spełnionych Marzeń, założoną i prowadzoną przez Tomasza Osucha. Sprzedając płyty i prowadząc aukcje podczas koncertów, możemy pomagać dzieciom cierpiącym na choroby nowotworowe. Cały dochód ze sprzedaży płyty będzie przeznaczony na wsparcie dla Fundacji Spełnionych Marzeń.

W sobotę 18 sierpnia w Ustce odbędzie się spotkanie autorskie z Karimem Martusiewiczem prowadzone przez Piotra Metza, a w niedzielę 19 sierpnia o 10:00 rozpocznie się kręcenie teledysku na statku pirackim. O 12 plan przeniesie się na plażę w okolicy molo.


Źródło: Agora

Pokrewne wątki:

Niemoc wyda debiut

2019-04-18

Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EP-ek, zespół zaplanował na 25 kwietnia premierę debiutanckiej płyty długogrającej zatytułowanej "Baśnie".

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Madonny

2019-04-18

Czternasty album studyjny w dorobku Madonny, zatytułowany „Madame X”, ukaże się 14 czerwca.

Czytaj więcej...

The Flaming Lips wydadzą nowy album

2019-04-18

Grupa The Flaming Lips ogłosiła premierę ich piętnastego albumu „King’s Mouth”. Płyta trafi na półki sklepowe 19 lipca nakładem wytwórni Bella Union.

Czytaj więcej...

Nowa płyta od Hollywood Vampires

2019-04-18

21 czerwca ukaże się drugi album supergrupy Hollywood Vampires zatytułowany "Rise". W składzie zespołu są m.in. Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry z Aerosmith.

Czytaj więcej...

Daria Zawiałow zebrała 2 tony pokarmu dla psów

2019-04-17

15 miast, 16 koncertów, 9 wyprzedanych klubów i ponad 2 tony karmy dla psów z lokalnych schronisk. Tak wygląda bilans trasy „Helsinki Tour” Darii Zawiałow.

Czytaj więcej...

Polsko-francuskie The Blind Suns na trasie po Polsce

2019-04-17

Polsko-francuskie trio The Blind Suns dowodzone przez zamieszkałą we Francji Dorotę Kuszewską, zaprezentuje się podczas tzw. francuskiego showcase’u w ramach festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu, a poza tym wystąpi w kilku innych największych miastach Polski.

Czytaj więcej...

Post-punkowa baṣnia wydała debiutancki album

2019-04-17

Ukazała się debiutancka płyta warszawskiego projektu baṣnia zatytułowana “No Falling Stars And No Wishes”.

Czytaj więcej...

Terrfic Sunday w "Amoku"

2019-04-17

Po roku milczenia Terrific Sunday prezentują nowy polskojęzyczny singel.

Czytaj więcej...

Drugi zwiastun nowej płyty Editors

2019-04-17

Grupa Editors ujawniła drugi muzyczny zwiastun najnowszego wydawnictwa "The Blanck Mass Sessions" - "Hallelujah (So Low)".

Czytaj więcej...

Novika z nowym teledyskiem

2019-04-16

"Emotika" to trzeci singiel z solowego albumu Noviki „Bez Cukru” i kolejny - po "Słabościach" z Buslavem - duet męsko-damski na tej płycie.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania