Newsy muzyczne

Thom Yorke wyda filmowy album

"Suspiria" to tytuł nowej płyty wokalisty i gitarzysty grupy Radiohead.

Będzie to ścieżka dźwiękowa do filmu "Suspiria" (reż. Luca Guadagnino). To nowa wersja klasycznego horroru Dario Argento z 1977 roku.

Album w sprzedaży pojawi się 26 października i zawierać będzie 25 oryginalnych kompozycji napisanych przez Thoma specjalnie na potrzeby filmu.

Płyta będzie miksem utworów instrumentalnych, przerywników i piosenek o bardziej tradycyjnych strukturach z wokalem Thoma takich jak: "Unmade", "Has Ended" i "Suspirium" (pierwszy singel z albumu z głównym muzycznym motywem pojawiającym się kilkukrotnie w filmie). 

Nagranie ścieżki dźwiękowej do horroru otworzyło Thomowi zupełnie nowe możliwości i wyzwania, dzięki czemu 'Suspiria' wyróżnia się spośród innych jego albumów. Fortepianowo - wokalne ballady, krautrockowe modularne syntezatory, wielowarstwowy wokal i melodie, które wyrażają przerażenie, tęsknotę i melancholię. To wszystko udało się połączyć w celu stworzenia chaotycznego, ale spójnego efektu końcowego.

"Suspiria" została napisana i zaaranżowana przez Thoma Yorke'a, nagraniem i produkcją zajął się Thom i Sam Petts-Davies.

Na albumie usłyszeć można także London Contemporary Orchestra and Choir, Noah Yorke - perkusja w utworach “Has Ended" i "Volk" oraz Pashę Mansurova -  flet w utworze tytułowym.Źródło: XL Recordings / Sonic Records

Pokrewne wątki:

Powstaje film dokumentalny o The Cure

2019-04-22

Długoletni współpracownik grupy The Cure, reżyser Tim Pope, potwierdził, że powstaje nowy film dokumentalny o zespole kierowanym przez Roberta Smitha.

Czytaj więcej...

Muniek w hip-hopowym klasyku

2019-04-20

Muniek Staszczyk w nowej wersji „Co to za miejsce?” donGURALesko.

Czytaj więcej...

Bitamina "Odnajdzie Raj"

2019-04-20

Zapraszamy do zapoznania się z trzecim singlem zapowiadającym płytę "Kwiaty i korzenie" Bitaminy, którego premiera będzie miała miejsce w Wielki Piątek.

Czytaj więcej...

Nowy zespół Rachel Goswell ze Slowdive

2019-04-19

Label Bella Union prezentuje The Soft Cavalry - nowy projekt małżeństwa Steve Clarke i Rachel Goswell ze Slowdive. Album zatytułowany "The Soft Cavalry" ukaże się 5 lipca.

Czytaj więcej...

Code Orange zagra w Warszawie

2019-04-19

14 czerwca w warszawskich Hybrydach zagra amerykańska grupa Code Orange.

Czytaj więcej...

Niemoc wyda debiut

2019-04-18

Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EP-ek, zespół zaplanował na 25 kwietnia premierę debiutanckiej płyty długogrającej zatytułowanej "Baśnie".

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Madonny

2019-04-18

Czternasty album studyjny w dorobku Madonny, zatytułowany „Madame X”, ukaże się 14 czerwca.

Czytaj więcej...

The Flaming Lips wydadzą nowy album

2019-04-18

Grupa The Flaming Lips ogłosiła premierę ich piętnastego albumu „King’s Mouth”. Płyta trafi na półki sklepowe 19 lipca nakładem wytwórni Bella Union.

Czytaj więcej...

Nowa płyta od Hollywood Vampires

2019-04-18

21 czerwca ukaże się drugi album supergrupy Hollywood Vampires zatytułowany "Rise". W składzie zespołu są m.in. Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry z Aerosmith.

Czytaj więcej...

Daria Zawiałow zebrała 2 tony pokarmu dla psów

2019-04-17

15 miast, 16 koncertów, 9 wyprzedanych klubów i ponad 2 tony karmy dla psów z lokalnych schronisk. Tak wygląda bilans trasy „Helsinki Tour” Darii Zawiałow.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania