Newsy muzyczne

Bauhaus zaprezentuje "The Bela Sessions"

23 listopada będzie mieć swoją premierę wyjątkowe wydawnictwo Bauhaus.

„The Bela Session”  ukaże się na winylu i w formie elektronicznej, nakładem wytwórni Stones Throw Records. EP-ka zawiera pierwsze nagrania grupy, zarejestrowane zaledwie sześć tygodni po jej powstaniu 26 stycznia 1979 r. Znajdzie się na niej pięć utworów (trzy z nich nie zostały dotąd opublikowane), w tym oryginalna, 9-minutowa studyjna wersja „Bela Lugosi's Dead”. Nagrania zostały ponownie zremasterowane przez Mandy Parnell w Black Saloon Studios (Björk, Brian Eno, Aphex Twin).

Bauhaus to kwartet rodem z Northampton w Wielkiej Brytanii –  Peter Murphy (vocals, occasional instruments), Daniel Ash (guitar), Kevin Haskins (drums), and David J (bass). Grupa wyłoniła się z post-punkowej sceny muzyki alternatywnej nagrywając innowacyjne albumy.

Pierwotnie wydany singiel przez Small Wonder Records,  „Bela Lugosi’s Dead”, nie trafił na listy przebojów w Wielkiej Brytanii. Tym niemniej wywarł duży wpływ na współczesną kulturę gotycką oraz popularną. Wielokrotnie coverowany przez takie gwiazdy jak: Nine Inch Nails, Massive Attack, Nouvelle Vague, Chvrches i wiele innych. Stał się inspiracją twórczości Chucka Palahniuka czy Neila Gaimana.

Trzy miesiące po ukazaniu się "Bela Lugosi's Dead", w sierpniu 1979 roku, grupa podpisała kontrakt z wpływową brytyjską wytwórnią 4AD, która wydała debiutancki krążek "In The Flat Field". Pod szyldem macierzystej firmy Beggars Banquet, w latach 1981-1983, do sprzedaży trafiły kolejne trzy studyjne albumy. Po rozwiązaniu w 1983 roku, członkowie zespołu stworzyli Love And Rockets i Tones On Tail, podczas gdy Peter Murphy rozpoczął udaną karierą solową.

1. “Bela Lugosi’s Dead” - 9:36

2. “Some Faces” – 2:29

3. “Bite My Hip”–  2:57

4. “Harry” – 2:56

5. “Boys (Original)” – 3:03

 


Źródło: PIAS Poland

Pokrewne wątki:

Niemoc wyda debiut

2019-04-18

Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EP-ek, zespół zaplanował na 25 kwietnia premierę debiutanckiej płyty długogrającej zatytułowanej "Baśnie".

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Madonny

2019-04-18

Czternasty album studyjny w dorobku Madonny, zatytułowany „Madame X”, ukaże się 14 czerwca.

Czytaj więcej...

The Flaming Lips wydadzą nowy album

2019-04-18

Grupa The Flaming Lips ogłosiła premierę ich piętnastego albumu „King’s Mouth”. Płyta trafi na półki sklepowe 19 lipca nakładem wytwórni Bella Union.

Czytaj więcej...

Nowa płyta od Hollywood Vampires

2019-04-18

21 czerwca ukaże się drugi album supergrupy Hollywood Vampires zatytułowany "Rise". W składzie zespołu są m.in. Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry z Aerosmith.

Czytaj więcej...

Daria Zawiałow zebrała 2 tony pokarmu dla psów

2019-04-17

15 miast, 16 koncertów, 9 wyprzedanych klubów i ponad 2 tony karmy dla psów z lokalnych schronisk. Tak wygląda bilans trasy „Helsinki Tour” Darii Zawiałow.

Czytaj więcej...

Polsko-francuskie The Blind Suns na trasie po Polsce

2019-04-17

Polsko-francuskie trio The Blind Suns dowodzone przez zamieszkałą we Francji Dorotę Kuszewską, zaprezentuje się podczas tzw. francuskiego showcase’u w ramach festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu, a poza tym wystąpi w kilku innych największych miastach Polski.

Czytaj więcej...

Post-punkowa baṣnia wydała debiutancki album

2019-04-17

Ukazała się debiutancka płyta warszawskiego projektu baṣnia zatytułowana “No Falling Stars And No Wishes”.

Czytaj więcej...

Terrfic Sunday w "Amoku"

2019-04-17

Po roku milczenia Terrific Sunday prezentują nowy polskojęzyczny singel.

Czytaj więcej...

Drugi zwiastun nowej płyty Editors

2019-04-17

Grupa Editors ujawniła drugi muzyczny zwiastun najnowszego wydawnictwa "The Blanck Mass Sessions" - "Hallelujah (So Low)".

Czytaj więcej...

Novika z nowym teledyskiem

2019-04-16

"Emotika" to trzeci singiel z solowego albumu Noviki „Bez Cukru” i kolejny - po "Słabościach" z Buslavem - duet męsko-damski na tej płycie.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania