Newsy muzyczne

Festiwal Trans:Wizje 3 W Warszawie

Z okazji wydania trzeciego numeru pisma psycho-aktywnego TRANS:WIZJE, 1 grudnia 2012 w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej odbędzie się festiwal o tej samej nazwie.

Poprzednie edycje naszego festiwalu cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem. Obecną, już tradycyjnie, otworzy grupa SUKA OFF, należąca do czołówki europejskich artystów z kręgu body artu. Podczas 3. edycji festiwalu SUKA OFF zaprezentuje „tranSferę 1.3” - projekt multimedialny, którego celem jest poszukiwanie form niewerbalnej komunikacji pomiędzy ludźmi w relacjach intymnych. To praca hybrydowa, performance stosujący w czasie rzeczywistym urządzenia rejestrujące i odtwarzające obraz i dźwięk. Pomiędzy nadajnikami i odbiornikami znajduje się ciało, w którym umieszczane są części układów elektronicznych i metalowe elementy przewodzące impulsy. Performerzy zmieniają zarejestrowany obraz ciała, odnosząc się tym samym do współczesnego chaosu informacyjnego i manipulacji rzeczywistością, jaka ma miejsce w mediach i stosowanych przez nie technologiach.

http://sukaoff-transfera.blogspot.com/

Podczas naszego Festiwalu będzie miał miejsce pierwszy od wielu lat występ ARKONY, legendarnej grupy elektro-dubowo-postindustrialno-ambientowej, tworzonej przez Karola Su-Kę, wszechstronnego muzyka, artystę, malarza, prekursora warszawskiej sceny rave’owej. Od początku istnienia Arkona podąża swoją własną ścieżką muzyczną nie oglądając się na aktualne trendy i mody, tworząc głębokie pejzaże, kosmiczne otchłanie, miejskie kolaże zderzone z tajemniczymi echami dawnych kultur.
http://soundcloud.com/arkona

Jest nam też niezmiernie miło po raz pierwszy w Warszawie gościć AQUALUNĘ, multimedialny projekt Anny Pilewicz, artystki video-art. lubiącej wykorzystywać techniki analogowe, oraz Rafała Iwańskiego, znanego ze znakomitych grup elektroakustycznych i ambientowych, HATI oraz X-NAVI:ET. Artystyczne działania w ramach projektu AQUALUNA odwołują się do obrazów i dźwięków najbardziej bezpośrednich, pierwotnych, organicznych, w dużej mierze powiązanych z żywiołem wody i księżycem. Integrują odrealnione wodne i lunarne obrazy następujące po sobie w sposób paralelny do wytwarzanych dźwięków. Film Anny Pilewicz utrzymany jest w poetyce marzenia sennego. Z ciemności, z jasnej plamy księżyca-meduzy wyłania się kobieta oddychająca pod wodą. W celu wywołania zintensyfikowanego odbioru, twórcy tego projektu wykorzystują między innymi efekt synestezji.

Gościem specjalnym 3. edycji Festiwalu Trans/wizje będzie Z’EV (jedyny koncert w Polsce!), jeden z pionierów „kultury industrialnej” i najwybitniejszych twórców etno-industrialu, mistrz instrumentów perkusyjnych, posługujący się osobliwym zestawem muzycznym złożonym z instrumentów etnicznych i odpadów przemysłowych. Ten bez wątpienia jeden z najwybitniejszych perkusjonistów na świecie tworzy misterne aranżacje wprowadzające w stany transowe. Nie stroni też od dzieła multimedialnych, łączących muzykę, performance, video i teatr. Twórczość Z’EVa docenili tacy artyści jak John Zorn, Glenn Branca, Chris Watson (ex-Cabaret Voltaire), Merzbow, Boyd Rice, Genesis P.-Orridge (Psychic TV) i Fennesz, zapraszając go do współpracy.
http://myspace.com/rhythmajik

Miejsce: Laboratorium CSW, ul. Jazdów 2, Warszawa
Bilety: 35 PLN (ilość ograniczona: tylko 150 miejsc!)

Przedsprzedaż biletów dokonuje się poprzez zgłoszenie chęci ich nabycia pod adres: okultura@okultura.com
W temacie maila prosimy wpisać "Festiwal Trans:wizje 3".

SUKA OFF - „tranSfera 1.3” (PL)
ARKONA (PL)
AQUALUNA (PL)
Z’EV (USA)
Po festiwalu, koło 23 planowane jest after-party w jednym z warszawskich klubów.

Start: 1 grudnia 2012 godzina 17.30

Autor: Grzegorz Szklarek
Źródło: informacja prasowa

Pokrewne wątki:

Zmarł Winicjusz Chróst

2020-03-28

W wieku 68 lat zmarł Winicjusz Chróst - znany realizator nagrań, kompozytor i gitarzysta grupy Breakout.

Czytaj więcej...

Emiter wydał nowy album

2020-03-28

To dziesiąta płyta emitera i spojrzenie na elektronikę z innej strony, tak jakby ta muzyka istniała wcześniej - setki, może tysiące lat.

Czytaj więcej...

Ania Rusowicz zaprasza "Do Lasu"

2020-03-28

„Do lasu” to drugi singiel Ani Rusowicz z wydanej w październiku ubiegłego roku płyty „Przebudzenie”.

Czytaj więcej...

Debiutancka płyta Magdy Ruty już w sprzedaży

2020-03-28

Wczoraj do sprzedaży trafił album "Nie wiem czy będę" Magdy Ruty.

Czytaj więcej...

"Ulubiona Piosenka" Michała Kowalonka

2020-03-27

Michał Kowalonek powraca z nowym teledyskiem do utworu „Ulubiona piosenka”. Utwór pochodzący z debiutanckiej płyty Artysty, zatytułowanej „O miłości w czasach powstania”, zostało nagrane z wokalistką polsko- ukraińskiego zespołu DAGADANA, Dagą Gregorowicz.

Czytaj więcej...

Album z remixami Noviki już w sklepach

2020-03-27

Dziś premiera zremixowanych utworów z albumu "Bez cukru", nominowanego do nagrody Fryderyk 2019 w kategorii Album Roku Elektronika.

Czytaj więcej...

Dwa nowe albumy od Nine Inch Nails

2020-03-27

Trent Reznor i Atticus Ross czyli twórcze jądro grupy Nine Inch Nails nagrali dwie instrumentalne płyty w ramach serii "Ghosts".

Czytaj więcej...

Moon Taxi z nowym singlem "Hometown Heroes"

2020-03-27

Moon Taxi to amerykański, indie-rockowy band, pochodzący z Nashville w stanie Tennessee. Zespół został założony w 2006 roku i tworzą go: Trevor Terndrup (wokal, gitara), Tommy Putnam (bas), Spencer Thomson (gitara), Tyler Ritter (perkusja) i Wes Bailey (instrumenty klawiszowe).

Czytaj więcej...

Ana Andrzejewska z singlem "Po Wietrze"

2020-03-26

Mistrzyni klimatu i subtelnej interpretacji szykuje się do fonograficznego debiutu, który zapowiada singel "Po Wietrze".

Czytaj więcej...

Muzyczna społeczność uruchamia inicjatywę "Love Record Stores"

2020-03-26

Dziś społeczność muzyczna rozpoczęła globalną inicjatywę wspierającą niezależne sklepy płytowe w czasie obecnego kryzysu związanego z koronawirusem (COVID-19).

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania