Newsy muzyczne

Lene Lovich wystąpi w Warszawie

Stawiana w jednym szeregu z Siouxsie Sioux i Niną Hagen kultowa brytyjska wokalistka post-punkowa Lene Lovich wystąpi 8 listopada w warszawskim klubie SPATiF.

Old Skull zaprasza na pierwszy polski koncert legendy nowej fali Lene Lovich. Ta wyjątkowa artystka, urodzona w Detroit w USA, a rezydująca od swych nastoletnich lat w Wielkiej Brytanii, była obok Siouxsie Sioux, Niny Hagen czy grupy The Slits jedną z ikonicznych postaci damskiej frakcji post-punkowej sceny końca lat 70. i początku 80. 
Pierwsze lata kariery Lovich spędziła jako aktorka i tancerka na deskach scen i kabaretów oraz w szeregu próbujących się wybić grup muzycznych. Przełomowym dla niej momentem było wykonanie piosenki „I Think We Are Alone Now” z repertuaru Tommy James and the Shondells, które to tak zauroczyło szefa niezależnej wytwórni Stiff Records, Dave’a Robinsona, że ten zaproponował jej wydanie singla. Na stronie A siedmiocalówki znalazł się utwór „Lucky Number”, pierwszy hit Lene Lovich – wkrótce numer 3 na liście najlepiej sprzedających się singli.
Dla Stiff Records wokalistka nagrała 3 albumy, potem nastąpił okres przerwy i płyta wydana dla raczej marginalnej amerykańskiej wytwórni Pathfinder Records, która przeszła niezauważona. Kolejne 16 lat artystka oddała głównie rodzinie i powróciła w 2005 roku albumem „Shadows and Dust”. Od tamtej pory Lovich regularnie koncertuje, a jej występy to spektakle łączące kabaretowe klimaty jak z lat 30. z ekspresją post-punka, tajemniczą gotycką otoczką i przebojowymi nowofalowymi melodiami. 

Lovich pojawiała się gościnnie w nagraniach i u boku Residents, Gerorge’a Clintona, Petera Hamilla, Hawkwind czy Dresden Dolls, a z Niną Hagen nagrała piosenkę „Don’t Kill The Animals” w ramach walki o prawa zwierząt, w który to ruch artystka zawsze silnie była zaangażowana.

Do Warszawy wraz z Lene Lovich zawita jako suport Barbara Gogan, niegdyś gitarzystka w kultowym co dla niektórych fanów post-punka The Passions.

Dodamy jeszcze, że na Oldskullowych potańcówkach cała sala tańczy zazwyczaj przy „Birdsong” z repertuaru Lenki. Przez wiele lat był to punkt obowiązkowy, więc i tym razem powinien być szał (nie tylko przy tym kawałku).

To będzie pierwszy raz Oldskulla w przestrzeniach kultowego dla Warszawy SPATiFu. Bilety w cenie 40 zł będzie można nabyć przed koncertem. 


"T.Cover" od wczoraj w sprzedaży

2018-11-17

Bednarek & 5 Element oraz Pola Rise promują "T.Cover".

Czytaj więcej...

Nowy singel Frontside

2018-11-17

Zespół Frontside prezentuje nowy teledysk promujący wydany we wrześniu album "Zmartwychwstanie".

Czytaj więcej...

Sofi Tukker po raz pierwszy w Polsce

2018-11-16

Nowojorski duet Sofi Tukker zagra 25 marca w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Shining na dwóch koncertach w Polsce

2018-11-16

Norweska grupa Shining zagra w lutym dwa koncerty w Warszawie i Wrocławiu.

Czytaj więcej...

Noibla z teledyskiem do "Atlantis"

2018-11-16

Klip do utworu "Atlantis" promuje album "Hesitation" krakowskiej formacji Noibla.

Czytaj więcej...

Zobacz debiutancki klip białostockiego White Noise

2018-11-16

"i Find Myself" to tytuł nowego singla białostockiej formacji White Noise.

Czytaj więcej...

Madrugada wystąpi w Warszawie

2018-11-15

20 marca w warszawskim klubie Niebo wystąpi ceniona norweska grupa Madrugada w oryginalnym składzie.

Czytaj więcej...

Dance with the Dead powróci do Warszawy

2018-11-15

Po prawie rocznej przerwie od ostatniego koncertu w Polsce jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie synthwave’u, czyli Dance With The Dead wróci do Warszawy.

Czytaj więcej...

dEUS zagra w Gdańsku

2018-11-15

Jedna z największych gwiazd belgijskiej sceny alternatywnej wystąpi 2 maja w gdańskim B90.

Czytaj więcej...

Muchy pełne "Miłości"

2018-11-14

Miłość” to pierwszy singiel zapowiadający nową płytę Much, nad którą zespół pracuje w pierwotnym składzie: Michał Wiraszko, Piotr Maciejewski, Szymon Waliszewski i Stefan Czerwiński (dołączył do zespołu w 2013).

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania