Newsy muzyczne

Lene Lovich wystąpi w Warszawie

Stawiana w jednym szeregu z Siouxsie Sioux i Niną Hagen kultowa brytyjska wokalistka post-punkowa Lene Lovich wystąpi 8 listopada w warszawskim klubie SPATiF.

Old Skull zaprasza na pierwszy polski koncert legendy nowej fali Lene Lovich. Ta wyjątkowa artystka, urodzona w Detroit w USA, a rezydująca od swych nastoletnich lat w Wielkiej Brytanii, była obok Siouxsie Sioux, Niny Hagen czy grupy The Slits jedną z ikonicznych postaci damskiej frakcji post-punkowej sceny końca lat 70. i początku 80. 
Pierwsze lata kariery Lovich spędziła jako aktorka i tancerka na deskach scen i kabaretów oraz w szeregu próbujących się wybić grup muzycznych. Przełomowym dla niej momentem było wykonanie piosenki „I Think We Are Alone Now” z repertuaru Tommy James and the Shondells, które to tak zauroczyło szefa niezależnej wytwórni Stiff Records, Dave’a Robinsona, że ten zaproponował jej wydanie singla. Na stronie A siedmiocalówki znalazł się utwór „Lucky Number”, pierwszy hit Lene Lovich – wkrótce numer 3 na liście najlepiej sprzedających się singli.
Dla Stiff Records wokalistka nagrała 3 albumy, potem nastąpił okres przerwy i płyta wydana dla raczej marginalnej amerykańskiej wytwórni Pathfinder Records, która przeszła niezauważona. Kolejne 16 lat artystka oddała głównie rodzinie i powróciła w 2005 roku albumem „Shadows and Dust”. Od tamtej pory Lovich regularnie koncertuje, a jej występy to spektakle łączące kabaretowe klimaty jak z lat 30. z ekspresją post-punka, tajemniczą gotycką otoczką i przebojowymi nowofalowymi melodiami. 

Lovich pojawiała się gościnnie w nagraniach i u boku Residents, Gerorge’a Clintona, Petera Hamilla, Hawkwind czy Dresden Dolls, a z Niną Hagen nagrała piosenkę „Don’t Kill The Animals” w ramach walki o prawa zwierząt, w który to ruch artystka zawsze silnie była zaangażowana.

Do Warszawy wraz z Lene Lovich zawita jako suport Barbara Gogan, niegdyś gitarzystka w kultowym co dla niektórych fanów post-punka The Passions.

Dodamy jeszcze, że na Oldskullowych potańcówkach cała sala tańczy zazwyczaj przy „Birdsong” z repertuaru Lenki. Przez wiele lat był to punkt obowiązkowy, więc i tym razem powinien być szał (nie tylko przy tym kawałku).

To będzie pierwszy raz Oldskulla w przestrzeniach kultowego dla Warszawy SPATiFu. Bilety w cenie 40 zł będzie można nabyć przed koncertem. 


Zmarł Rosław Szaybo

2019-05-21

Najbardziej znany na świecie polski twórca okładek płyt Rosław Szaybo zmarł w wieku 85 lat.

Czytaj więcej...

Poznaliśmy skład warszawskiego Merry Christless 2019

2019-05-21

14 grudnia w warszawskim klubie Progresja wystąpią: Hellhammer: Triumph of Death, Furia, Dodheimsgard, Bölzer, Blaze of Perdition oraz Matterhorn.

Czytaj więcej...

undertheskin serwuje "Poison"

2019-05-21

Klip „Posion” promuje nową płytę post-punkowego undertheskin zatytułowaną „N E G A T I V E”.

Czytaj więcej...

Nowy singel happysad

2019-05-21

Grupa happysad opublikowała utwór "Cały" czyli pierwszą zapowiedź nowego albumu, który ukaże się wczesną jesienią tego roku.

Czytaj więcej...

Cult of Luna zagra w Warszawie

2019-05-20

Szwedzka gwiazda post-metalu Cult of Luna zagra 8 grudnia w warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Nowy teledysk od The Raconteurs

2019-05-20

Grupa The Raconteurs ujawniła kolejny utwór zatytułowany "Help Me Stranger", który zwiastuje najnowszy album "Help Us Stranger".

Czytaj więcej...

Golden Life "Kocha Cię"

2019-05-20

Grupa Golden Life opublikowała nową kompozycję zatytułowaną "Kocham Cię". W tym roku zespół obchodzi 30 rocznicę powstania.

Czytaj więcej...

Duet IDER wystąpi w Warszawie

2019-05-18

Brytyjska grupa IDER zagra 4 listopada w warszawskiej Hydrozagadce.

Czytaj więcej...

Lisa Hannigan wyda album koncertowy z Dublina

2019-05-18

Lisa Hannigan zaprezentowała najnowszy singiel "Fall".

Czytaj więcej...

Budka Suflera wróci na siedem koncertów

2019-05-17

Budka Suflera reaktywowała się po 5 latach przerwy i zagra siedem koncertów w największych halach Polski.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania