Newsy muzyczne

Ten Fé powraca z drugim albumem

Ten Fé zapowiedział premierę drugiego krążka.”Future Perfect, Present Tense” ukaże się 8 marca.

Historia Ten Fé jest swego rodzaju opowieścią miłosną. Dla autorów piosenek - Bena Moorhouse’a i Leo Duncana – zespół jest realizacją dwóch karier. Obydwaj grali w innych zespołach wcześniej, niektóre odniosły większy sukces, inne mniejszy, aż do momentu, w którym znaleźli muzyczne partnerstwo zbudowane na głębszym zrozumieniu.

Leo Duncan wychowany w irlandzkim gospodarstwie domowym, zanurzony był w tradycji muzyki folkowej. Ben Moorhouse pochodzi ze wschodniego Londynu, swoje pierwsze muzyczne kroki stawiał w szkole - przechodząc od Britpopu do psychodelii, a następnie jazzu, uzyskując dyplom w Royal Academy of Music. Spotkali się, gdy Ben cieszył się sukcesem grając na basie w indie kapeli Golden Silvers. Wówczas para podjęła współpracę. Pisali piosenki w swoich sypialniach i w 2015 r. zaczęli wydawać utwory we własnym zakresie. Tak powstał Ten Fé. Ich debiut „Hit the Light”  miał swoją premierę na początku 2017 r. i zyskał uznanie wśród krytyków muzycznych. Album uzyskał ponad 30 mln odtworzeń na platformach streamingowych, a bilety na koncerty zespołu w Wielkiej Brytanii, Ameryce oraz Europie zostały wyprzedane.

Kiedy nadszedł czas podjęcia pracy nad nowym albumem Ben i Leo odczuli przypływ pewności siebie. Założyli sklep w pustym biurze w Walthamstow, gdzie powstała znaczna część nowego materiału. Zbliżając się do końca procesu zamykania płyty wyruszyli do Osla wraz z Robem Shipley’em, Johnnyn Drainem oraz Alexem Hammondem.  Za produkcję krążka odpowiedzialny jest Luke Smith (Foals, Depeche Mode, Petite Noir, Anna of the North),a za  mix materiału Craig Silvey (Arcade Fire, Florence & The Machine, Amen Dunes).Źródło: PIAS Poland

Dawid Ogrodnik jako Mieczysław Kosz

2019-05-22

„Ikar. Legenda Mietka Kosza” to filmowa biografia geniusza fortepianu, niesamowitego jazzmana, który zmarł tragicznie w wieku 29 lat. Tytuł pojawi się w kinach 18 października.

Czytaj więcej...

Pierwsza płyta The Stray Cats od 26 lat

2019-05-22

"40" to tytuł pierwszej od 1993 roku płyty amerykańskiej grupy The Stray Cats

Czytaj więcej...

Aborted i Entombed A.D. na wspólnym koncercie w Warszawie

2019-05-22

Trasa Hell Over Europe wraca do Europy. Będzie to już trzecia osłona, w której udział wezmą Aborted, Entombed A.D. (co-headline) oraz Baest. Jedyny koncert w Polsce odbędzie się 23 października w warszawskim klubie Proxima.

Czytaj więcej...

HALO prezentuje kolejną zapowiedź debiutanckiej płyty

2019-05-22

Singel "Słoń" to singel z debiutanckiej płyty grupy HALO, na czele której stoi Patrycja Kosiarkiewicz.

Czytaj więcej...

Legendy polskiego metalu na wspólnej trasie

2019-05-22

Grupy Kat & Roman Kostrzewski, Acid Drinkers, Vader i Quo Vadis zagrają we wrześniu wspólne tournee po naszym kraju.

Czytaj więcej...

Drab Majesty na trzech koncertach w Polsce

2019-05-22

Amerykańska grupa Drab Majesty przyjedzie w październiku na trzy koncerty do Polski.

Czytaj więcej...

Zmarł Rosław Szaybo

2019-05-21

Najbardziej znany na świecie polski twórca okładek płyt Rosław Szaybo zmarł w wieku 85 lat.

Czytaj więcej...

Poznaliśmy skład warszawskiego Merry Christless 2019

2019-05-21

14 grudnia w warszawskim klubie Progresja wystąpią: Hellhammer: Triumph of Death, Furia, Dodheimsgard, Bölzer, Blaze of Perdition oraz Matterhorn.

Czytaj więcej...

undertheskin serwuje "Poison"

2019-05-21

Klip „Posion” promuje nową płytę post-punkowego undertheskin zatytułowaną „N E G A T I V E”.

Czytaj więcej...

Nowy singel happysad

2019-05-21

Grupa happysad opublikowała utwór "Cały" czyli pierwszą zapowiedź nowego albumu, który ukaże się wczesną jesienią tego roku.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania