Newsy muzyczne

Karimski Club wspiera dzieci z chorobami onkologicznymi

"Piracki los" to tytuł nowego singla Karimski Club.

Na początku września ukazała się Kariski Club Dla Dzieci. Jej podstawowym celem było wsparcie Fundacji Spełnionych Marzeń, która pomaga dzieciom cierpiącym na choroby onkologiczne. W tym celu do studia razem z basistą Voo Voo - Karimem Martusewiczem, weszli Patrycja i Grzegorz Markowscy, Szymon Majewski, Tomasz Organek, Bartłomiej Topa, Maciej Stuhr i Kuba Badach, reszta członków Karimski Club, a także cała armia dzieci, które wyśpiewywały piosenki, które miały rozbudzić naszą wyobraźnię. Bezpośrednią inspiracją do powstania piosenek na płytę, była praca kompozytorska Karima do serialu „Kuba i Śruba”, czyli nowych bohaterów słynnego Studia Filmów Rysunkowych z Bielska-Białej. Do napisania tekstów i stworzenia nowych opowieści namówił Bartka Kudasika – muzyka i autora tekstów zespołu Zakopower. Tak powstał materiał na płytę i koncerty.

Pod tym linkiem obejrzycie klip "Piracki Los" i zamówicie płytę Karimski Club Dla Dzieci: http://smarturl.it/KarimskiClubDzieci

Karim Martusewicz napisał krótki list, który chciał przekazać wszystkim, którzy wspierali jego projekt i słuchają płyty Dla Dzieci:

Jest nam niezmiernie miło zaprezentować teledysk do piosenki „Piracki Los”. Szczerze mówiąc nie planowaliśmy publikować go teraz. W sierpniu zrobiliśmy zdjęcia i miał on sobie poczekać do przyszłego lata. Ale ponieważ przygoda była tak wspaniała, a po długim lecie przyszła smutna jesień, postanowiliśmy zmienić plany i przedłużyć ciepłą porę roku, dostarczając pięknych obrazków, radosnych buzi i mnóstwo słońca. Teledysk nakręciliśmy w najukochańszej pod słońcem Ustce i nie jest to przypadek. Od wielu lat spędzamy tam rodzinnie wakacje, ale też gramy koncerty poza sezonem. Dzięki temu poznaliśmy wiele wspaniałych osób, które pomogły nam to ogromne przedsięwzięcie zrealizować. To nie są banalne słowa, taka jest prawda i o tym trzeba głośno mówić. Przeżyliśmy niezapomnianą przygodę. Mieliśmy pozwolenie na dwie godziny kręcenia na pirackim statku „Dragon”, a wypłynęliśmy w sumie na dziewięć godzin w morze! 

Niektórych dopadała choroba morska, niektórzy pościerali sobie kolana. Przerażone Mamy, czekały na nas w porcie, a zmęczone i szczęśliwe dzieci z emocji nie mogły zasnąć. Jak to w życiu często bywa, mieliśmy też dużo problemów po drodze, bo albo coś się popsuło, albo czegoś zabrakło, albo coś zostało na lądzie itd., ale wtedy nie wiadomo skąd pojawiali się dobrzy ludzie, którzy z czystej życzliwości pomagali. Niesamowita młoda  ekipa filmowa – Ola Hulbój, Kuba Józefowicz i  Franek Przybylski – pracowali na maksimum obrotów, bez przerwy  wytchnienia, dając od siebie niewiarygodną ilość dobrej energii.  

Wszystkim z całego serca dziękuję i proszę, obejrzyjcie teledysk DO KOŃCA! Napisy końcowe są tylko namiastką wdzięczności dla wszystkich zaangażowanych w to ludzi dobrej woli.  

Wasz Pirat Karimski"

PS: Dla celów teledysku nie dbałem o dredy, nie goliłem się i nie chudłem :-)


Źródło: Agora

Pokrewne wątki:

Muchy pełne "Miłości"

2018-11-14

Miłość” to pierwszy singiel zapowiadający nową płytę Much, nad którą zespół pracuje w pierwotnym składzie: Michał Wiraszko, Piotr Maciejewski, Szymon Waliszewski i Stefan Czerwiński (dołączył do zespołu w 2013).

Czytaj więcej...

Kamasi Washington wróci do Warszawy

2018-11-14

Uwielbiany w Polsce amerykański saksofonista Kamasi Washington zawita 11 marca do warszawskiej Stodoły.

Czytaj więcej...

Gutek przedstawia "Króla Złotego"

2018-11-14

Poznaliśmy drugi singel zapowiadający debiutancką płytę Gutka.

Czytaj więcej...

Death In June wyda pierwszy album od 8 lat

2018-11-14

Czołowy brytyjski neofolkowy projekt Death In June zapowiedział premierę nowej płyty.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu Rock Na Bagnie 2019

2018-11-14

Poznaliśmy nazwy pierwszych wykonawców, którzy potwierdzili swój udział w przyszłorocznej edycji festiwalu Rock Na Bagnie w Goniądzu. Impreza odbędzie się w dniach 5-6 lipca.

Czytaj więcej...

LANY przyjedzie po raz trzeci do Warszawy

2018-11-13

Amerykańska formacja LANY zawita 20 lutego do warszawskiej Proximy.

Czytaj więcej...

BAiKA nagrała cover Blondie

2018-11-13

Duet BAiKA, który niedawno stał się trio - za sprawą Marcina Żabiełowicza, który dołączył do Banacha i Kafi - obchodzi właśnie trzecie urodziny.

Czytaj więcej...

Editors w remiksie UNKLE

2018-11-13

Grupa Editors ujawniła remix utworu „Cold”, którego autorem jest UNKLE.

Czytaj więcej...

Joe Bonamassa wystąpi w Katowicach

2018-11-13

Amerykański gitarzysta Joe Bonamassa wystąpi 22 maja w katowickim Spodku.

Czytaj więcej...

Nitzer Ebb za rok w Łodzi

2018-11-12

Poznaliśmy pierwszą gwiazdę przyszłorocznej edycji łódzkiego Soundedit Festival.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania