Newsy muzyczne

Karimski Club wspiera dzieci z chorobami onkologicznymi

"Piracki los" to tytuł nowego singla Karimski Club.

Na początku września ukazała się Kariski Club Dla Dzieci. Jej podstawowym celem było wsparcie Fundacji Spełnionych Marzeń, która pomaga dzieciom cierpiącym na choroby onkologiczne. W tym celu do studia razem z basistą Voo Voo - Karimem Martusewiczem, weszli Patrycja i Grzegorz Markowscy, Szymon Majewski, Tomasz Organek, Bartłomiej Topa, Maciej Stuhr i Kuba Badach, reszta członków Karimski Club, a także cała armia dzieci, które wyśpiewywały piosenki, które miały rozbudzić naszą wyobraźnię. Bezpośrednią inspiracją do powstania piosenek na płytę, była praca kompozytorska Karima do serialu „Kuba i Śruba”, czyli nowych bohaterów słynnego Studia Filmów Rysunkowych z Bielska-Białej. Do napisania tekstów i stworzenia nowych opowieści namówił Bartka Kudasika – muzyka i autora tekstów zespołu Zakopower. Tak powstał materiał na płytę i koncerty.

Pod tym linkiem obejrzycie klip "Piracki Los" i zamówicie płytę Karimski Club Dla Dzieci: http://smarturl.it/KarimskiClubDzieci

Karim Martusewicz napisał krótki list, który chciał przekazać wszystkim, którzy wspierali jego projekt i słuchają płyty Dla Dzieci:

Jest nam niezmiernie miło zaprezentować teledysk do piosenki „Piracki Los”. Szczerze mówiąc nie planowaliśmy publikować go teraz. W sierpniu zrobiliśmy zdjęcia i miał on sobie poczekać do przyszłego lata. Ale ponieważ przygoda była tak wspaniała, a po długim lecie przyszła smutna jesień, postanowiliśmy zmienić plany i przedłużyć ciepłą porę roku, dostarczając pięknych obrazków, radosnych buzi i mnóstwo słońca. Teledysk nakręciliśmy w najukochańszej pod słońcem Ustce i nie jest to przypadek. Od wielu lat spędzamy tam rodzinnie wakacje, ale też gramy koncerty poza sezonem. Dzięki temu poznaliśmy wiele wspaniałych osób, które pomogły nam to ogromne przedsięwzięcie zrealizować. To nie są banalne słowa, taka jest prawda i o tym trzeba głośno mówić. Przeżyliśmy niezapomnianą przygodę. Mieliśmy pozwolenie na dwie godziny kręcenia na pirackim statku „Dragon”, a wypłynęliśmy w sumie na dziewięć godzin w morze! 

Niektórych dopadała choroba morska, niektórzy pościerali sobie kolana. Przerażone Mamy, czekały na nas w porcie, a zmęczone i szczęśliwe dzieci z emocji nie mogły zasnąć. Jak to w życiu często bywa, mieliśmy też dużo problemów po drodze, bo albo coś się popsuło, albo czegoś zabrakło, albo coś zostało na lądzie itd., ale wtedy nie wiadomo skąd pojawiali się dobrzy ludzie, którzy z czystej życzliwości pomagali. Niesamowita młoda  ekipa filmowa – Ola Hulbój, Kuba Józefowicz i  Franek Przybylski – pracowali na maksimum obrotów, bez przerwy  wytchnienia, dając od siebie niewiarygodną ilość dobrej energii.  

Wszystkim z całego serca dziękuję i proszę, obejrzyjcie teledysk DO KOŃCA! Napisy końcowe są tylko namiastką wdzięczności dla wszystkich zaangażowanych w to ludzi dobrej woli.  

Wasz Pirat Karimski"

PS: Dla celów teledysku nie dbałem o dredy, nie goliłem się i nie chudłem :-)


Źródło: Agora

Pokrewne wątki:

Niemoc wyda debiut

2019-04-18

Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EP-ek, zespół zaplanował na 25 kwietnia premierę debiutanckiej płyty długogrającej zatytułowanej "Baśnie".

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Madonny

2019-04-18

Czternasty album studyjny w dorobku Madonny, zatytułowany „Madame X”, ukaże się 14 czerwca.

Czytaj więcej...

The Flaming Lips wydadzą nowy album

2019-04-18

Grupa The Flaming Lips ogłosiła premierę ich piętnastego albumu „King’s Mouth”. Płyta trafi na półki sklepowe 19 lipca nakładem wytwórni Bella Union.

Czytaj więcej...

Nowa płyta od Hollywood Vampires

2019-04-18

21 czerwca ukaże się drugi album supergrupy Hollywood Vampires zatytułowany "Rise". W składzie zespołu są m.in. Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry z Aerosmith.

Czytaj więcej...

Daria Zawiałow zebrała 2 tony pokarmu dla psów

2019-04-17

15 miast, 16 koncertów, 9 wyprzedanych klubów i ponad 2 tony karmy dla psów z lokalnych schronisk. Tak wygląda bilans trasy „Helsinki Tour” Darii Zawiałow.

Czytaj więcej...

Polsko-francuskie The Blind Suns na trasie po Polsce

2019-04-17

Polsko-francuskie trio The Blind Suns dowodzone przez zamieszkałą we Francji Dorotę Kuszewską, zaprezentuje się podczas tzw. francuskiego showcase’u w ramach festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu, a poza tym wystąpi w kilku innych największych miastach Polski.

Czytaj więcej...

Post-punkowa baṣnia wydała debiutancki album

2019-04-17

Ukazała się debiutancka płyta warszawskiego projektu baṣnia zatytułowana “No Falling Stars And No Wishes”.

Czytaj więcej...

Terrfic Sunday w "Amoku"

2019-04-17

Po roku milczenia Terrific Sunday prezentują nowy polskojęzyczny singel.

Czytaj więcej...

Drugi zwiastun nowej płyty Editors

2019-04-17

Grupa Editors ujawniła drugi muzyczny zwiastun najnowszego wydawnictwa "The Blanck Mass Sessions" - "Hallelujah (So Low)".

Czytaj więcej...

Novika z nowym teledyskiem

2019-04-16

"Emotika" to trzeci singiel z solowego albumu Noviki „Bez Cukru” i kolejny - po "Słabościach" z Buslavem - duet męsko-damski na tej płycie.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania