Newsy muzyczne

The Grand Beatbox Battle 2019 po raz pierwszy w Polsce

The Grand Beatbox Battle 2019 odbędzie się 12 i 13 kwietnia w warszawskiej Stodole.

Grand Beat Box Battle (GBBB) powstało w 2009 roku z inicjatywy Claudio Rudina (3eck Agency) w porozumieniu z festiwalem BScene i przez 10 kolejnych lat odbywało się w szwajcarskiej Bazylei. Dzięki wsparciu Swissbeatbox – posiadającej obecnie najbardziej rozpoznawalny kanał YouTube poświęcony kulturze beatbox – GBBB urosło rangą do największego, corocznego pojedynku beatboxerów na świecie.

GBBB to wydarzenie, w którym spotykają się najlepsi artyści beatboxowi z całego świata, gdzie różne style i kultury współtworzą jedną, wielką rodzinę. Zarówno młodsi jak i starsi beatboxerzy i fani beatboxu dotychczas podróżowali do Szwajcarii tylko po to, aby poczuć na żywo emocjonującą atmosferę wydarzenia, a internetowy streaming live generował w jego trakcie ponad 60 000 wejść dziennie. Tymczasem kolejna, nadchodząca edycja eventu Grand Beat Box Battle po raz pierwszy w historii odbędzie się w innym kraju i mieście– warszawskim klubie Stodoła.

Wydarzenie ściąga najlepszych międzynarodowych beatboxerów, a dzięki różnorodności, poszukiwaniu innowacji i jakości produkcji niezmiennie wyznacza nowe standardy w społeczności beatbox. Od skromnych początków w 2009, gdy jedyną formułą wydarzenia była basic solo battle (1:1), GBBB zróżnicowało ją o tag-team battle (2:2), loop-station battle oraz after-party - dodatkową walkę 7toSmoke, stworzoną w ramach inspiracji pojedynkiem tanecznym o tej samej nazwie. 3-dniowy event składa się z 2 dni planowanych rozgrywek (pierwszy dzień – eliminacje, drugi dzień –pojedynki) z udziałem sędziów i artystów, które odbędą się w klubie Stodoła oraz pojedynku 7toSmoke, który odbędzie się w klubie Hydrozagadka. 7toSmoke w przeciwieństwie do pierwszych dwóch dni GBBB ma formułę otwartą na każdego, kto czuje się na siłach, aby mierzyć się z najlepszymi beatboxerami z całego świata.

The Grand Beat Box Battle jest wydarzeniem dla wszystkich zainteresowanych sztuką i kulturą i jest niezwykłym doświadczeniem zarówno dla osób obeznanych z kulturą beatbox jak i tych, którzy będą mieć z nią styczność po raz pierwszy. Wiek nie ma znaczenia – energia i atmosfera otwartości towarzysząca wydarzeniu udziela się wszystkim. Wydarzenie w Warszawie jest jedyne w swoim rodzaju i już teraz staje się częścią historii międzynarodowej społeczności beatbox. Przyjdźcie i przekonajcie się o tym na własnej skórze podczas 11 edycji Grand Beat Box Battle 2019 w Warszawie, 12-13 kwietnia w klubie Stodoła i 14 kwietnia w klubie Hydrozgadka.

Swissbeatbox

Wykorzystując YouTube jako główną platformę, organizujemy, promujemy i prezentujemy wydarzenia beatboxowe z całego świata oraz zarządzamy największym zbiorem audio i wideo poświęconym tej kulturze. Swissbeatbox(SBX) to największa beatboxowa organizacja na świecie z ponad 1.3 mln subskrybentów kanału YouTube i świeżymi treściami pojawiającymi się każdego dnia. SBX jest rozpoznawalne jako innowatorzy w społeczności beatbox, skoncentrowani na wyznaczaniu nowych standardów.

Poświęciliśmy swoje życie na rozwój tej wyjątkowej formy sztuki i stworzyliśmy zespół profesjonalistów, który zajmuje się każdym aspektem naszej działalności – od produkcji audio i wideo, przez event management aż po social media. Sami jesteśmy beatboxerami i chcemy zaprezentować wszystkim tę społeczność w najlepszy sposób z możliwych, promując kulturę i wynosząc tę formę sztuki na wyższy poziom.

Jeśli chcesz być częścią tej ewolucji – przyjdź na GBB2019 i poczuj niesamowitą, rodzinną atmosferę naszej społeczności.

ZAPRASZAMY

Bilety:

Karnety dwudniowe (Festival Pass) - 182 PLN

do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)

Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl, www.ticketclub.pl, www.tickettailor.com


Źródło: Stodoła

Muniek w hip-hopowym klasyku

2019-04-20

Muniek Staszczyk w nowej wersji „Co to za miejsce?” donGURALesko.

Czytaj więcej...

Bitamina "Odnajdzie Raj"

2019-04-20

Zapraszamy do zapoznania się z trzecim singlem zapowiadającym płytę "Kwiaty i korzenie" Bitaminy, którego premiera będzie miała miejsce w Wielki Piątek.

Czytaj więcej...

Nowy zespół Rachel Goswell ze Slowdive

2019-04-19

Label Bella Union prezentuje The Soft Cavalry - nowy projekt małżeństwa Steve Clarke i Rachel Goswell ze Slowdive. Album zatytułowany "The Soft Cavalry" ukaże się 5 lipca.

Czytaj więcej...

Code Orange zagra w Warszawie

2019-04-19

14 czerwca w warszawskich Hybrydach zagra amerykańska grupa Code Orange.

Czytaj więcej...

Niemoc wyda debiut

2019-04-18

Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EP-ek, zespół zaplanował na 25 kwietnia premierę debiutanckiej płyty długogrającej zatytułowanej "Baśnie".

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Madonny

2019-04-18

Czternasty album studyjny w dorobku Madonny, zatytułowany „Madame X”, ukaże się 14 czerwca.

Czytaj więcej...

The Flaming Lips wydadzą nowy album

2019-04-18

Grupa The Flaming Lips ogłosiła premierę ich piętnastego albumu „King’s Mouth”. Płyta trafi na półki sklepowe 19 lipca nakładem wytwórni Bella Union.

Czytaj więcej...

Nowa płyta od Hollywood Vampires

2019-04-18

21 czerwca ukaże się drugi album supergrupy Hollywood Vampires zatytułowany "Rise". W składzie zespołu są m.in. Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry z Aerosmith.

Czytaj więcej...

Daria Zawiałow zebrała 2 tony pokarmu dla psów

2019-04-17

15 miast, 16 koncertów, 9 wyprzedanych klubów i ponad 2 tony karmy dla psów z lokalnych schronisk. Tak wygląda bilans trasy „Helsinki Tour” Darii Zawiałow.

Czytaj więcej...

Polsko-francuskie The Blind Suns na trasie po Polsce

2019-04-17

Polsko-francuskie trio The Blind Suns dowodzone przez zamieszkałą we Francji Dorotę Kuszewską, zaprezentuje się podczas tzw. francuskiego showcase’u w ramach festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu, a poza tym wystąpi w kilku innych największych miastach Polski.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania