Newsy muzyczne

"Obłędne Błędy" Pawła Pilichowicza

7 miesięcy po premierze płyty "Życia szczegół" Pawła Pilichowicza i pierwszego singla jej promującego zatytułowanego „Wiersz o różnych światach” ukazał się klip do drugiej piosenki z krążka pod tytułem "Obłędne błędy".

Muzykę skomponował Krzysztof Misiak, tekst to dzieło Krzysztofa Cezarego Buszmana. Scenariusz, montaż i reżyseria to zasługa niesamowitego Łukasza Klata. W klipie wystąpili : Kamila Łakomicka, Ewelina Pilichowicz, Mikołaj Pilichowicz, Jakub Pilichowicz, Grzegorz Leliński, Marek Jończyk, Tomasz Nowakowski.

Łukasz Klat, który wyreżyserował i zrealizował teledysk tak mówi o swojej wizji:

"Już w dniu premiery poprzedniego klipu Paweł powiedział, że będziemy realizować kolejne teledyski. Trzykrotnie zmienialiśmy sam utwór, który miał stać się kolejnym singlem. Zacząłem obudowywać historię "Obłędnych błędów" wokół motywu śpiewania pod wodą w basenie i szukałem sposobów przedstawienia kolejnych zwrotek i refrenu w możliwie najbardziej przebojowy sposób, adekwatny do rockowego singla. Pawłowi zależało, by pokazać się w teledysku z synami - za ciosem zaangażowaliśmy też i jego piękną żonę. Powstała koncepcja użycia motywu egipskiej bogini Bastet - opiekunki domowego ogniska, radości, muzyki, a także kotów - motyw ten pojawia się tak w formie biżuterii noszonej przez Ewelinę, jak i w powypadkowych omamach i sennym świecie stworzonym gdzieś w głowie głównego bohatera - Pawła. Resztę motywów wytworzyła nam sama lokacja - jeden z łódzkich pokoi zagadek. Teledysk nie powstałby bez pełnego zaufania którym po raz drugi Paweł obdarzył mnie i moją wizję. Praca na planie z całym zespołem przebiegała w bardzo roześmianej atmosferze pomimo ekstremalnie szybkiego tempa pracy i pełnego zaangażowania. To przyjemność pracować z takimi profesjonalistami, na pewno nauczyłem się pewnego luzu, spokoju i czerpania przyjemności z "tu i teraz" od starszych i bardziej doświadczonych kolegów z branży muzycznej."


Paweł Pilichowicz zadebiutował fonograficznie trzy lata przed swoją czterdziestką. 20 kwietnia ukazała się jego płyta "Życia szczegół".

Będąc dojrzałym facetem, zapragnął nagrać przemyślaną pod każdym względem płytę. "Bardzo mi zależało, aby śpiewane przeze mnie piosenki miały dobrą warstwę tekstową, dlatego poprosiłem o współpracę poetę , autora tekstów - Krzysztofa Cezarego Buszmana – opowiada Paweł Pilichowicz. – Nie chciałem jednak, aby to wydawnictwo było zaszufladkowane jako poezja śpiewana. Dlatego w gronie kompozytorów moich piosenek są ludzie o bardzo szerokim wachlarzu  muzycznej wrażliwości, posługujący się  różną stylistyką muzyczną".

Na albumie znalazły się piosenki o różnym charakterze muzycznym. Są na niej kompozycje rockowe, popowe, jazzowe, ale i mieszczące się w stylistyce poezji śpiewanej.

Paweł Pilichowicz zaprosił do współpracy muzyków, z którymi stykał na różnych etapach swojego życia artystycznego. Gdy dwa lata temu nagrywał swoje dwa pierwsze utwory, zaprosił Krzysztofa Misiaka (O.N.A.) do skomponowania kilku piosenek i zagrania partii gitarowych. Jedną z nich Paweł Pilichowicz zaśpiewał w duecie z Ryszardem Wolbachem (Harlem, Babsztyl).

 

Duży wpływ na muzyczną drogę Pawła Pilichowicza ma chór Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki "Vox Singers". Paweł śpiewa w nim od wielu lat jako chórzysta a przede wszystkim solista . W tym czasie zdobył z nim liczne nagrody na festiwalach chóralnych w USA, Chinach, Japonii, Austrii, na Łotwie i w Czechach. Płyta "Życia szczegół" jest też zapisem muzycznej przyjaźni z członkami chóru. Piosenki napisali Robert Majewski (dyrygent chóru) i Maciej Bieniek (chóralny pianista-akompaniator), a w chórkach zaśpiewało kilkoro członków Vox Singers. Nagranie płyty, miks i mastering to też robota kolegów z chóru - Tomka Sarniaka i Mateusza Szulborskiego - pracujących we własnym studiu nagrań "Garaż Studio".

W nagraniach łącznie udział wzięło 26 muzyków, nadając płycie niepowtarzalny charakter. Wśród nich znaleźli się też Piotr Kelm (skrzypce, muzyk Płockiej Orkiestry Symfonicznej), Sebastian Feliciak (saksofon, na co dzień grający w zespole Ewy Błaszczyk i zespole the Jobers) Andrzej Zielak (kontrabas, współpracujący min. z Moniką Borzym) oraz Michał Bartosiak, Tomasz „ Dziadek” Nowakowski, Jarosław Nyckowski  i Mateusz Szulborski (gitary), Dariusz Petera i Tomasz Sarniak (instrumenty klawiszowe), Marek „Magneto” Jończyk, Łukasz „Bolo” Tomczak, Paweł „Zało” Załęski (perkusja), Grzegorz „Gumiś” Leliński, Dariusz Świtalski  (gitary basowe) Michał Borowski, Piotr Jędraszczak (saksofony), Piotr Krzemiński (trąbka).

 

Pokrewne wątki:

Alice Merton wystąpi w Warszawie i Poznaniu

2018-12-13

Alice Merton zagra 1 kwietnia w poznańskim Blue Note i 2 kwietnia w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

GZA (Wu-Tang Clan) na dwóch koncertach w Polsce

2018-12-13

Raper GZA czyli duchowy przywódca legendarnego amerykańskiego hip-hopowego składu Wu-Tang Clan przyjedzie w marcu na dwa klubowe koncerty w naszym kraju.

Czytaj więcej...

Alestorm na trasie po Polsce

2018-12-13

Heavymetalowy zespół ze Szkocji przyjedzie do naszego kraju promować swój najnowszy album "No Grave But The Sea", który ukazał się w maju 2017 roku.

Czytaj więcej...

Daria Zawiałow w "Helsinkach"

2018-12-12

Daria Zawiałow zdradził tytuł płyty i ogłosiła wiosenną trasę koncertową.

Czytaj więcej...

Halestorm wróci do Warszawy

2018-12-12

Amerykańska hardrockowa grupa Halestorm zaprezentuje się 24 czerwca w warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Kolejne gwiazdy na Mystic Festival 2019

2018-12-12

Do składu krakowskiej imprezy dołączyli: In Flames, Soulfly, Possessed i Hatebreed.

Czytaj więcej...

Aesthetic Perfection zagra w Warszawie

2018-12-12

Amerykańska grupa Aesthetic Perfection (futurepop, aggrotech, electro-industrial) na pierwszym klubowym koncercie w Polsce.

Czytaj więcej...

Nowa kompozycja od Believe

2018-12-11

Nasza prog-rockowa gwiazda grupa Believe zaprezentowała teledysk do nowej piosenki zatytułowanej "Save Me".

Czytaj więcej...

Tempers na trzech koncertach w Polsce

2018-12-11

Amerykańska grupa Tempers grająca w klimatach cold wave/synthpop przyjedzie w lutym na trzy koncerty do naszego kraju.

Czytaj więcej...

Oskar Cenkier zaprasza do "Bastionu"

2018-12-11

"Bastion" to drugi album w dyskografii mieszkającego w Krakowie pianisty Oskara Cenkiera.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania